Tu powstał największy na świecie budynek z drukarki 3D! Wygląda imponująco (film)

Dubaj to miasto, które wyrosło na pustyni w ekspresowym tempie i dziś jest symbolem nowoczesności, postępu i wszystkiego co „naj”. Jeśli mówi się na świecie o czymś luksusowym, na bogato, największym lub najbardziej niesamowitym– to najczęściej mówi się o czymś, co właśnie powstaje w…Dubaju. Teraz oficjalnie został tu otwarty największy na świecie obiekt z drukarki 3D.

Budynek z drukarki 3D

W mieście,w którym niemal każda większa atrakcja kosztuje krocie, warto zaoszczędzić. Jak? Zobaczcie darmowe atrakcje Dubaju. W tym mieście wyobraźnia rządzi. Pisaliśmy już o budynku w kształcie tabletu. Teraz czas na dwupiętrowy biurowiec z drukarki 3D – i to oczywiście największy na świecie. Ma być przeznaczony dla dubajskich pracowników administracyjnych.

Może wiesz, że w Chinach w Suzhou znajduje się najwyższa konstrukcja z drukarki 3D, czyli 5-cio piętrowy budynek mieszkalny, to jednak ten w Dubaju ma największą powierzchnię dlatego wychodzi na prowadzenie w światowej czołówce.

Jak informuje Daily Mail, do stworzenia obiektu użyto specjalnej szybkoschnącej mieszanki pochodzących z recyklingu odpadów budowlanych: głównie cementu i gipsu. Jest o połowę lżejszy od tradycyjnego betonu, a nawet bardziej wytrzymały. Autorem projektu jest bostońska firma technologiczna – Apis Cor.

Mimo, że technologia druku 3D w budownictwie jest jeszcze na wczesnym etapie, to władze Dubaju chcą, żeby do 2030 r. 25 proc. nowych budowli było wykonanych właśnie w taki sposób. Ma to obniżyć koszty budowy aż o 90 proc.

Przeczytaj też: Co koniecznie trzeba zobaczyć w Dubaju? Oto top 11 najciekawszych atrakcji Dubaju.

Sprawdź: Tanie loty do Dubaju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here