Budynek w kształcie tabletu? W Dubaju to możliwe!

Już wkrótce Dubaj zyska kolejny niezwykły budynek. Tym razem będzie to wieżowiec przypominający kształtem tablet. Nowa konstrukcja będzie wyposażona m.in. w lustra monitorujące stan zdrowia.

Dubaj słynie ze swoich oryginalnych wieżowców, które biją wszelkiego rodzaju rekordy. Teraz powstanie kolejna nowa budowla wysoka na 26 pięter i przypominająca z wyglądu jedno z Apple’owskich urządzeń – iPada. Podobieństwo jest celowe i jak najbardziej zamierzone, nawet nazwa do tego nawiązuje, a brzmi ona The Pad.

Futurystyczny budynek

Wieżowiec tym razem nie będzie biurowcem, a budynkiem mieszkalnym. Zostanie wybudowany w centrum Dubaju w tzw. Business Bay. Za projekt odpowiedzialni są architekci z firmy James Law Cybertecture. Co ciekawe, wieżowiec na zostać otwarty już pod koniec tego roku. Jego konstrukcja ruszyła w 2007 roku, jednak została zawieszona w 2009 roku. Ponownie na budowę wrócono w 2013 roku.

wieżowiec w kształcie tabletu
Fot. James Law Cybertecture

Oprócz oryginalnego wyglądu, głównym wyróżnikiem budynku będzie jego wnętrze. Zostanie ono naszpikowane elektroniką z pogranicza sci-fi. Mieszkańcy będą mogli wszystkie elementy sami zaprogramować. Dostępne będą zamki biometryczne, kontrola głosowa, spersonalizowane ustawienia oświetlenia, a nawet lustra monitorujące stan zdrowia właścicieli. Dostępnych będzie 256 mieszkań z widokiem na kanał w Dubaju.

The Pad będzie lekko pochylony, co ma przypominać iPada w stanie ładowania. Będzie to pierwszy budynek na świecie, który nie tylko z wyglądu, ale i z wnętrza przypominać będzie urządzenie elektroniczne. Ceny mieszkań w wieżowcu nie są jeszcze znane, ale można założyć, że będą dość wygórowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here