W niektórych miejscach może być dużo bardziej niebezpiecznie niż się na pozór wydaje. Oto parszywa 13 – najniebezpieczniejsze miejsca na świecie, które lepiej omijać – lub przynajmniej wiedzieć, czym grozi zapuszczanie się tam.

13. Salwador

Ludzie w Salwadorze potrafią jednym uśmiechem zjednać sobie sympatię, a kraj naprawdę jest ich pełen. Jednak jednocześnie jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych państw świata.

Złą sławę Salwador zyskuje przez niebezpieczne dzielnice większych miast, gdzie utrzymuje się wysoka przestępczość. Na prowincji można znaleźć idylliczne wioski pełne przesympatycznych Salwadorczyków, ale to nie zmienia obrazu całego kraju. Turyści często rezygnują ze zwiedzania tego kraju. Taką decyzję ułatwia to fakt, że to niewielkie państwo, a więc dla niektórych jest to „mała strata”.

Salwador, Los Planes de Renderos. Fot. Unsplash
4 KOMENTARZE
  1. Piszecie bzdury o Nairobi ! Byłam tam juz dwukrotnie , ostatnio mieszkałam 3 miesiace . Nigdy nikt mi nic nie ukradł , nigdy nie bylam zaczepiana ; jezdzilam do miasta lokalnymi ,,matatu” lub blizej ,, tuk- tuku” ; mieszkaĺam w biednej dzielnicy gdzie moimi sasiadami byli biedni , czarni ludzie a nawet Muzulmanie .Nigdy nie spotkała mnie z ich strony jakakolwiek nieprzyjemność .Nie wiem skąd bierzecie te informacje ale nie są prawdziwe . A jesli chodzi o Kiberę ( najwieksza dzielnica slamsów w Afryce) to nawet Kenijczycy nie mają o niej dobrego zdania . Ale chyba w kazdym wiekszym miescie na swiecie są takie miejsca .

  2. A gdzie w tym zestawieniu Francja Syria Niemcy Szwecji

  3. Niemcy przede wszystkim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here