Polska jednym z najbardziej gościnnych krajów na świecie

Najnowszy ranking Booking.com przyniósł nam, Polakom, miłą niespodziankę. Wynika z niego, że Polska jest jednym z najbardziej gościnnych krajów na świecie.

Polska na 3. miejscu

Znasz zapewne Booking.com bardzo dobrze. Wiele razy za pośrednictwem platformy dokonywałeś wyboru noclegów podczas podróży? Tym razem jednak nie o noclegach samych w sobie, a o gościnności w różnych krajach. Wspomniany portal turystyczny, po raz pierwszy opublikował ranking najbardziej gościnnych krajów na świecie w 2018 roku. Powstał na podstawie opinii klientów. To wspaniałe wyróżnienie, ponieważ Polska znalazła się na podium! 3. miejsce w rankingu daje powody do dumy.

Najbardziej gościnne kraje świata

 1. Austria
 2. Republika Czeska
 3. Polska
 4. Nowa Zelandia
 5. Tajwan
 6. Rumunia
 7. Węgry
 8. Irlandia
 9. Serbia
 10. Grecja

Olivier Grémillon, wiceprezes Booking.com powiedział:

Niezależnie od rodzaju, wielkości czy lokalizacji obiektu, widzimy, że nasi klienci podczas podróży przywiązują dużą wagę do relacji międzyludzkich. Zwracają uwagę na szczegóły oraz indywidualne podejście do klienta.

Przyznano nagrody Guest Review Award

Jednocześnie już po raz siódmy, Booking.com opublikował też inny ranking. Na jego podstawie przyznawane zostały w kolei nagrody Guest Review Award. W zestawieniu wyłoniono ponad 750 tysięcy nieruchomości godnych polecenia i nagrodzenia. Oceniano 219 krajów. I tu nie mamy się czego wstydzić, ponieważ Polska uplasowała się na 9. miejscu.

Tutaj lepsze od naszego kraju okazały się:

 1. Włochy
 2. Hiszpania
 3. Francja
 4. Niemcy
 5. USA
 6. Chorwacja
 7. Wielka Brytania
 8. Rosja
 9. Polska
 10. Brazylia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here