Lepiej nie rób takich zdjęć! To było nieodpowiedzialne. Dziewczyna mogła stracić życie (film)

Temat robienia zdjęć w podróży, a raczej głupoty czy nieodpowiedzialności związanej z tym, żeby mieć jak najlepsze zdjęcie na Instagrama i to bez dbałości o zasady bezpieczeństwa wraca jak bumerang. Do sieci trafiło kolejne zdjęcie, a nawet krótkie nagranie ukazujące jak bezmyślni bywają turyści. Internauci ostro skrytykowali kobietę.

Niebezpieczne zdjęcie

To mogło skończyć się tragedią. Na filmie widać jak kobieta osuwa się po formacji skalnej Pedra da Gávea nad urwiskiem w Rio De Janeiro w Brazylii, która wznosi się na wysokość 842 m n.p.m. Skała ma nietypowy kształt – przypomina ludzką twarz. Jest uwielbiana przez turystów, którzy prześcigają się tu w robieniu mrożących krew w żyłach zdjęć. Choć trzeba przyznać, że to miejsce serwuje jedno z najbardziej oszałamiających widoków na miasto. Nic więc dziwnego, że każdy chce zaryzykować i mieć tak niesamowite zdjęcie w swoim albumie.

W sieci pojawił się właśnie 15-sekundowy filmik ukazujący lekkomyślne zachowanie jednej z turystek. Zresztą sam zobacz. Masz ciarki?

Takie ryzykowne sytuacje zdarzają się nazbyt często. Niektóre nie kończą się dobrze… Pisaliśmy też o turystce podróżującej po Kalifornii, która zmarła po upadku z wodospadu w pobliżu jeziora Tahoe. Świadkowie wydarzenia twierdzą, że przyczyną wypadku była chęć zrobienia sobie zdjęcia. Kobieta miała 35 lat. Wybrała się na wędrówkę do Eagle Falls. Kiedy dotarła na szczyt, postanowiła wykąpać się w znajdujących się u jego szczytu oczkach wodnych – naturalnych basenach. Jak donosi The Reno Gazette, niestety nie przewidziała siły wody i gdy usiadła na krawędzi by zrobić sobie zdjęcie, mocny prąd zmył ją w stronę wodospadu, z którego następnie spadła. Upadek z wysokości 45 metrów okazał się śmiertelny.

Zdarzyło się już też np., że niemiecki turysta zginął podczas próby zrobienia sobie zdjęcia w Machu Picchu. Turysta chciał zrobić lepsze zdjęcie, przeszedł przez barierkę i wpadł do… wulkanu. Obecnie Indie wprowadziły strefy z zakazem selfie, by uniknąć śmiertelnych wypadków, które stały się w tym kraju nagminne.

Niektóre państwa prowadzą szeroko zakrojone kampanie zmierzające do ukrócenia nieprzemyślanych zachowań turystów. Przeczytaj: Tam selfie już sobie nie zrobisz – Czesi wprowadzają zakaz robienia zdjęć.

Kostaryka natomiast rozpoczęła działania, w których prosi podróżnych, aby nie robili selfie z dzikimi zwierzętami. Kraj jest domem dla ponad 5% światowej różnorodności biologicznej i jest jednym z krajów o największym bogactwie biologicznym. Selfie i fotografie w bezpośrednim kontakcie z dzikimi zwierzętami powodują ogromne szkody dla tej różnorodności biologicznej. Kostaryka chce stać się pierwszym krajem, który reguluje liczbę selfie z udziałem dzikich zwierząt poprzez inicjatywę #stopanimalselfies.

1 KOMENTARZ
  1. to sie nazywa selekcja naturalna…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here