Ten kraj prosi o świadomą turystykę i rozsądek. „Nie rób sobie selfie z dzikimi zwierzętami” (film)

Kostaryka rozpoczęła kampanię, w której prosi podróżnych, aby nie robili selfie z dzikimi zwierzętami. Kraj jest domem dla ponad 5% światowej różnorodności biologicznej i jest jednym z krajów o największym bogactwie biologicznym. Selfie i fotografie w bezpośrednim kontakcie z dzikimi zwierzętami powodują ogromne szkody dla tej różnorodności biologicznej.

#stopanimalselfies

Kostaryka chce stać się pierwszym krajem, który reguluje liczbę selfie z udziałem dzikich zwierząt poprzez inicjatywę #stopanimalselfies. Dzika przyroda w Kostaryce jest własnością publiczną chronioną przez państwo. W związku dbanie o właściwe obchodzenie się ze zwierzętami i ich ochrona leży w gestii wszystkich mieszkańców kraju. Bezpośredni kontakt z dzikimi zwierzętami może stanowić zagrożenie dla ludzi, ale przede wszystkim powoduje także duży stres i cierpienie fauny.

Pamela Castillo, wiceminister środowiska powiedziała:

Zwierzęta mogą przenosić choroby lub zachorować na patogeny przenoszone przez ludzi. Z tych powodów konieczne jest zachowanie bezpiecznej odległości, gdy widzimy je w ich naturalnym środowisku lub sanktuariach. Trzeba szanować naturalne zachowanie zwierząt.

Kampania wzywa także odwiedzających do powstrzymania się od karmienia dzikich zwierząt i prób ich złapania. Turyści nie powinni wydawać głośnych dźwięków ani rzucać przedmiotami w zwierzęta w sanktuariach lub ośrodkach ratunkowych, aby spróbować zwrócić na siebie uwagę. Nie powinni też nigdy dotykać, łapać ani przetrzymywać zwierząt. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości na temat negatywnych skutków selfie i zdjęć, które propagują bezpośredni kontakt z dzikimi zwierzętami. Jej efektem ma być ograniczenie okrutnych zachowań i ostrzeżenie przed możliwym ryzykiem.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć tutaj.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,728ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze