Firma Radical Storage chciała dowiedzieć się, które światowe miejscowości spełniają oczekiwania turystów albo wręcz zaskakują, a które rozczarowują.

W tym celu badacze przeanalizowali 140 000 recenzji podróżników z 20 najczęściej odwiedzanych miast na świecie, gdzie oceniano atrakcje, parki, restauracje, hotele itd.! Aby ranking był jak najbardziej trafny zwrócono uwagę na słowa kluczowe określające najczęstsze opisy konkretnych miejsc. Następnie badacze zestawili te miejscowości, które określane były jako najbardziej rozczarowujące, a także te które pozytywnie zaskakują. Pisaliśmy już o najbardziej przereklamowanych miastach świata! A teraz sprawdź jaka lista znajduje się po przeciwnej stronie rankingu, czyli miasta, które pozytywne zaskakują turystów – TOP 5 miejscowości.

Poprzedni

5. Kuala Lumpur

Wielką piątkę największego zaskoczenia dla turystów otwiera stolica Malezji. Dla nas zaskoczeniem nie jest. Na pewno warto się tu wybrać, żeby np. popływać w basenie na dachu z widokiem na Petronas Towers. Już sam basen robi niesamowite wrażenie, a jak do tego dodasz niezwykły widok, jakie możesz podziwiać z góry – to już składa się na pełnię szczęścia. Oczywiście musisz też zobaczyć dwie największe, bliźniacze wieże na świecie z bliska. Każda z nich liczy 88 pięter, tj. 452 m wysokości. Wznoszą się wysoko ponad dachami miasta. To charakterystyczny symbol Kuala Lumpur. Wieżowce są siedzibą licznych instytucji kulturalnych, w tym filharmonii oraz Petronas Performing Arts Group. Ich cechą charakterystyczną jest niezwykły most łączący obie wieże na wysokości 41 i 42 piętra. Warto przejść się pomostem – rozciąga się z niego przepiękna panorama na miasto.


blank
Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here