Firma Radical Storage chciała dowiedzieć się, co podróżnicy myślą o najczęściej odwiedzanych miastach na świecie, m.in. Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Badania miały na celu sprawdzenie, które światowe miejscowości spełniają oczekiwania turystów, a które rozczarowują. W skrócie: jakie są najbardziej przereklamowane miasta świata!

W tym celu przeanalizowali 140 000 recenzji podróżników z 20 najczęściej odwiedzanych miast na świecie, gdzie oceniano atrakcje, parki, restauracje, hotele itd.! Aby ranking był jak najbardziej trafny badacze dokładnie sprawdzali słowa kluczowe określające najczęstsze opisy konkretnych miejsc. Następnie zestawili te miejscowości, które w przeważającej części określane zostały jako przereklamowane, aby uzyskać średnią.

I tak możesz zobaczyć TOP 5 miejscowości, które zdaniem turystów są najbardziej przereklamowane. Lista może cię zaskoczyć!

Poprzedni

5. Singapur

Kiedy słyszysz Singapur, to pierwsze co przychodzi ci na myśli, to na pewno najlepsze lotnisko na świecie i luksusowy basen infinity mieszczący się na dachu hotelu Marina Bay Sands. Charakterystyczne trzy wieże zwieńczone łączącym je 340-metrowym tarasem robią wrażenie. Sam basen mierzy 150 m długości. Jednak okazuje się, że miasto jest uważane za jedno z najbardziej przereklamowanych na świecie. Czy to prawda? Trzeba chyba sprawdzić na własnej skórze.

Singapur
Fot. Yu Kato/ Unsplash
Poprzedni
Poprzedni artykułJuż niedługo zostanie otwarta niezwykła atrakcja turystyczna! Zwali cię z nóg. Polecisz?
Następny artykułPonad 1000 lotów odwołanych! Pasażerowie pozostawieni na lotniskach! Wszystko przez szczepienia
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

1 KOMENTARZ

  1. Jestem zaskoczony. .😱Paryż przereklamowany? Nowoczesny układ ulic, zabytki, miejsca spacerowe oraz Bochema na spotkania wieczorne w klimatowych miejscach (nie wymieniam, wszystko w przewodnikach jeżeli ktoś nie widział). W okolicy parki rozrywki. Czego jeszcze na tygodniowywypad? W moim przekonaniu jedno z lub najpiękniejsze miasto z dużych miast jakie widziałem. Na wyjazdy romantyczne polecam miasteczka nad Loarą, Cyklady, miasteczka na Sycylii I inne włoskie miasteczka na zachodnim wybrzeżu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here