Nie masz pomysłu na spędzenie weekendu? Wybierz się do Amsterdamu! Miasto jest na tyle duże, że będziesz miał sporo do zrobienia, ale nie aż tak duże, by potrzebować więcej niż 2-3 dni, by przekonać się, co ma do zaoferowania. Oto kilka propozycji na Amsterdam na weekend.

Ponieważ Amsterdam jest prężnie działającym ośrodkiem turystycznym, pamiętaj, aby zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Kolejki do największych atrakcji i muzeów mogą być bardzo długie, więc lepiej przygotuj się jeszcze przed przyjazdem – część biletów można kupić przez internet. Takie działanie pomoże ci zobaczyć Amsterdam na weekend bez frustrowania się czekaniem. 

Oto lista 9 najlepszych rzeczy, które powinieneś robić na weekend w Amsterdamie!

Poprzedni

10. Amsterdam na weekend –Vondelpark 

Ten słynny park ma powierzchnię około pół km kwadratowego i jest najlepszym miejscem do przebywania na łonie natury w Amsterdamie. Możesz tam nie tylko wypocząć w zieleni, ale także pobiegać i aktywnie spędzić czas. Przy okazji park znajduje się w pobliżu Rijksmuseum i Muzeum Van Gogha, zatem to dobre miejsce, by zacząć zwiedzanie. W Vondelparku znajdują się również jedne z najlepszych rzeźb, jakie miasto ma do zaoferowania. W miesiącach letnich odbywają się tam koncerty plenerowe, więc jeśli będziesz miał nieco szczęścia, możesz na taki natrafić. Spora część drzew ma ponad 150 lat i jest domem dla wielu różnych gatunków zwierząt, co czyni park idealnym miejscem do wypoczynku także po już przeprowadzonym eksplorowaniu Amsterdamu.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here