Nie masz pomysłu na spędzenie weekendu? Wybierz się do Amsterdamu! Miasto jest na tyle duże, że będziesz miał sporo do zrobienia, ale nie aż tak duże, by potrzebować więcej niż 2-3 dni, by przekonać się, co ma do zaoferowania. Oto kilka propozycji na Amsterdam na weekend.

Ponieważ Amsterdam jest prężnie działającym ośrodkiem turystycznym, pamiętaj, aby zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Kolejki do największych atrakcji i muzeów mogą być bardzo długie, więc lepiej przygotuj się jeszcze przed przyjazdem – część biletów można kupić przez internet. Takie działanie pomoże ci zobaczyć Amsterdam na weekend bez frustrowania się czekaniem. 

Oto lista 9 najlepszych rzeczy, które powinieneś robić na weekend w Amsterdamie!

10. Amsterdam na weekend –Vondelpark 

Ten słynny park ma powierzchnię około pół km kwadratowego i jest najlepszym miejscem do przebywania na łonie natury w Amsterdamie. Możesz tam nie tylko wypocząć w zieleni, ale także pobiegać i aktywnie spędzić czas. Przy okazji park znajduje się w pobliżu Rijksmuseum i Muzeum Van Gogha, zatem to dobre miejsce, by zacząć zwiedzanie. W Vondelparku znajdują się również jedne z najlepszych rzeźb, jakie miasto ma do zaoferowania. W miesiącach letnich odbywają się tam koncerty plenerowe, więc jeśli będziesz miał nieco szczęścia, możesz na taki natrafić. Spora część drzew ma ponad 150 lat i jest domem dla wielu różnych gatunków zwierząt, co czyni park idealnym miejscem do wypoczynku także po już przeprowadzonym eksplorowaniu Amsterdamu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here