Każdego roku podróżnicze listy chętnych poznawać świat rozbudowują się o ciekawsze i coraz bardziej wymyślne kierunki. Powstają gorące toplisty krajów, miast, miejscówek, które każdy z nas powinien chociaż raz w swoim życiu zobaczyć. Jedna ze światowych firm turystycznych – Intrepid Travel stworzyła coś innego, a mianowicie Not Hot List, czyli wykaz kierunków, które są najczęściej pomijane przez podróżników i turystów, a które jednak mają w sobie potencjał. Globalnym problemem staje się nadmierna turystyka. Stworzona lista zawiera mało odkryte kraje, regiony i miasta, które warto wybrać na cel podróży. Firma namawia na poznawanie tych miejsc z lokalsami.

Zobacz 10 miejsc z Not Hot List, choć część z nich możesz uznać za kontrowersyjne wybory:

Poprzedni

1. Dakhla, Maroko

Sprawdź: Tanie loty do Maroka

Białe wydmy i plaże na skraju Sahary w Dakhla w Maroku jeszcze kilka lat temu były niedostępne. Teraz możesz spędzić nawet noc w tradycyjnym obozie Beduinów i delektować się świeżo złowionymi owocami morza. Półwysep Dakhla oddalony jest od turystycznych radarów. Przeżyjesz tu niesamowitą przygodę na pustyni i zrelaksujesz się przy krystalicznie czystych plażach, podziwiając jednocześnie piękną lagunę Bahia de Dakhla. To miejsce niemal nie z tego świata.

Fot. Zakariae Daoui, Unsplash
Poprzedni
3 KOMENTARZE
  1. Wszystkie te destynacje są ciekawe ale brakuje najważniejszej informacji: koszty. Np w przypadku Islandii, owszem przelot jest dosyć tani natomiast np sam pobyt tam nie należy do najtańszych. Samo wynajęcie auta jest chorendalnie drogie.

  2. Niektóre z tych miejsc są albo do niedawna były niebezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here