Każdego roku podróżnicze listy chętnych poznawać świat rozbudowują się o ciekawsze i coraz bardziej wymyślne kierunki. Powstają gorące toplisty krajów, miast, miejscówek, które każdy z nas powinien chociaż raz w swoim życiu zobaczyć. Jedna ze światowych firm turystycznych – Intrepid Travel stworzyła coś innego, a mianowicie Not Hot List, czyli wykaz kierunków, które są najczęściej pomijane przez podróżników i turystów, a które jednak mają w sobie potencjał. Globalnym problemem staje się nadmierna turystyka. Stworzona lista zawiera mało odkryte kraje, regiony i miasta, które warto wybrać na cel podróży. Firma namawia na poznawanie tych miejsc z lokalsami.

Zobacz 10 miejsc z Not Hot List, choć część z nich możesz uznać za kontrowersyjne wybory:

Poprzedni

1. Dakhla, Maroko

Sprawdź: Tanie loty do Maroka

Białe wydmy i plaże na skraju Sahary w Dakhla w Maroku jeszcze kilka lat temu były niedostępne. Teraz możesz spędzić nawet noc w tradycyjnym obozie Beduinów i delektować się świeżo złowionymi owocami morza. Półwysep Dakhla oddalony jest od turystycznych radarów. Przeżyjesz tu niesamowitą przygodę na pustyni i zrelaksujesz się przy krystalicznie czystych plażach, podziwiając jednocześnie piękną lagunę Bahia de Dakhla. To miejsce niemal nie z tego świata.


Fot. Zakariae Daoui, Unsplash
Poprzedni

3 KOMENTARZE

  1. Wszystkie te destynacje są ciekawe ale brakuje najważniejszej informacji: koszty. Np w przypadku Islandii, owszem przelot jest dosyć tani natomiast np sam pobyt tam nie należy do najtańszych. Samo wynajęcie auta jest chorendalnie drogie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here