Treść strony

tanie-loty-do-sudanu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Sudanu

Znajdź nas w social mediach

Sudan
Fot. Retlaw Snellack

Republika Sudanu to jedno z największych i najludniejszych państw Afryki, położony w jej północno–wschodniej części nad Morzem Czerwonym. Stolicą Sudanu jest Chartum, natomiast największe miasto stanowi Omdurman. Sudan od strony północnej sąsiaduje z Egiptem, od strony południowej zaś graniczy z Sudanem Południowym. Granicę wschodnią wyznacza Erytrea oraz Etiopia, południowy zachód – Republika Środkowoafrykańska,  zachód - Czad, natomiast północny zachód – Libia.

Historia

Sudan wyzwolił się spod panowania brytyjskiego w 1956 roku. Od tego czasu Sudan stał się państwem zdominowanym przez islamskie dyktatury wojskowe. Sudan to państwo zdecentralizowane, podzielone na 26 regionów, z których każdy posiada swoich reprezentantów W parlamencie. Państwo to w 1979 roku rozpoczęło eksploatację ropy naftowej.

Sudan jest krajem od dawna uwikłanym w dwie stale przedłużające się wojny domowe, u których podłoża leży dominacja społeczna, polityczna oraz gospodarcza. 

Współczesny Sudan

Republika Sudanu jest krajem bogatym w zróżnicowaną szatę roślinną. Południe kraju pokrywa las równikowy, natomiast tereny północne obfitują w sawanny. W Kotlinie Górnego Nilu rozciągają się ponadto mokradła pokryte roślinnością typowo bagienną. Sudan jest krajem rolniczym. Słynie z upraw bawełny, pszenicy, prosa oraz orzeszków ziemnych. Rozwinięta jest tu także hodowla bydła, wielbłądów, owiec oraz kóz. Przemysł Sudanu rozwija się dzięki kopalniom złota, chromu, miki, soli oraz rud manganu. Niestety państwo trawione przez konflikt zbrojny staje się miejscem wewnętrznych, masowych migracji milionów ludzi. Z tego powodu Sudan do dziś boryka się z wieloma problemami gospodarczymi, ale niewątpliwie jest krajem o dużym potencjale turystycznym.

Niekwestionowanym bogactwem Sudanu, przyciągającym turystów jest natura - bezkresne pustynie, sawanny oraz bajkowe wybrzeża i wspaniałe, bogate w egzotyczną faunę rafy koralowe.

Kiedy lecieć do Sudanu?

Najlepszy okres w roku na podróż lotniczą do Sudanu trwa od października do maja. Letnie miesiące są tam dla Europejczyków zbyt upalne, dlatego nie szukajcie ofert na tanie loty do Sudanu w tym okresie. W miesiącach zimowych można się spodziewać silniejszych wiatrów, co bywa uciążliwe np. podczas rejsów wycieczkowych. Jeżeli lecimy do Sudanu z myślą o wodnych szaleństwach to wiosną jest największa szansa spotkania rekinów młotów, a jesienią mant. Temperatura wody waha się od 24°C zimą do 30°C w sierpniu. Widoczność w okolicach Port Sudan wynosi ok. 20 metrów, dalej od lądu nawet 40m.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź