Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Nikaragui

Znajdź nas w social mediach


Fot. waffler

To niewielkie państwo w Ameryce Środkowej położone pomiędzy Hondurasem a Kostaryką może pochwalić się linią brzegową o długości aż 800 kilometrów i to na dodatek podzieloną pomiędzy dwa ogromne akweny – Ocean Spokojny i Morze Karaibskie.


Wschodnie wybrzeże tego kraju stanowią laguny, a rozciągająca się dalej w głąb lądu nizina miejscami jest zabagniona i nosi niezbyt zachęcającą nazwę Wybrzeża Moskitów. Dalej teren się podnosi tworząc zajmującą środkową cześć kraju wyżynę, którą przecina kilka pasm górskich, spośród których zdecydowanie najważniejsze są Kordyliery Isabelia, których wysokość miejscami przekracza 2500 metrów. Po drugiej stronie wyżyny rozciąga się potężny rów tektoniczny z jednej strony ograniczony krawędzią wyżyny z drugiej zaś pasmem ponad 40 wulkanów, z których niektóre osiągać potrafią nawet ponad 1700 metrów wysokości. Centralną cześć zagłębienia zajmują natomiast dwa potężne jeziora – Nikaragua szczycąca się największą powierzchnią spośród jezior Ameryki Środkowej oraz nieco mniejsza Managua – poprzez system rzek łączą się one z Morzem Karaibskim, a nie z odległym o jedyne 20 kilometrów Oceanem, co stanowi geologiczny fenomen.


Nikaragua to prawdziwie rajski kraj – niestety albo raczej na szczęście trudna historia jaka była udziałem tego kraju w II połowie XX wieku i związane z tym turystyczne odosobnienie tego bajecznego zakątka powodują, że turystów jest tu znacznie mniej niż w innych regionach Ameryki. Partyzancka wojna domowa jaka toczyła się tu w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych na terenie Nikaragui skutecznie zniechęcała turystów w czasie kiedy podróżowanie zaczynało być naprawdę modne, a gusty w tej kwestii dopiero się kształtowały. Dzięki temu nie ma tutaj wielu turystów, a unikalne zabytki i wspaniałe cuda natury można podziwiać w spokoju bez tłumu podróżnych z całego świata tłoczących się za plecami. Szczególnie widoczne jest na niesamowitych karaibskich wyspach, które niczym nie różnią się od tak znanych ośrodków jak choćby Barbados, a pozostają wciąż nieodkrytymi rajskimi zakątkami, których nie zdołała zniszczyć komercjalizacja.


Nikaragua to niezbyt zamożny kraj, którego gospodarka skupia się głównie na rolnictwie (plantacje bananów, kawy i bawełny), jednak z każdym rokiem coraz dynamiczniej rozwija się infrastruktura związana z usługami i obsługą rosnącego ruchu turystycznego. Idąc za przykładem sąsiedniej Kostaryki Nikaragua stara się jednak połączyć potrzeby turystów z ochroną najcenniejszych miejscowych dóbr – kultury, przyrody i zabytków. Niestety kraj ma trudności z wyjściem z impasu gospodarczego ze względu na ogromne zadłużenie – w przeliczeniu na każdego mieszkańca kraju wynosi ono aż 1350 dolarów (czyli 4-letnie zarobki), a same odsetki w każdym roku pochłaniają połowę budżetu kraju uniemożliwiając inwestycje państwowe. Niestety w tym względzie prawdopodobnie niewiele się zmieni w najbliższym czasie, ponieważ organizacje międzynarodowe naciskane przez tutejszych polityków uznały, że redukcja zadłużenia kraju nastąpiła w roku 2004 i nie ma co liczyć na kolejne ulgi.


Najlepszą porą na wizytę w tym kraju jest nasza zima kiedy w tym rejonie panuje pora sucha (grudzień – marzec), która poza niewielką ilością opadów dodatkowo charakteryzuje się nieco niższymi niż w pozostałej części roku temperaturami osiągającymi wówczas przeciętnie pomiędzy 20 a 30 stopni. Jedynym miejscem większych opadów deszczu nawet w tym suchym okresie roku jest wybitnie wilgotne, wybrzeże Morza Karaibskiego o prawdziwie tropikalnym klimacie.


Nikaragua to niezbyt popularne miejsce wypraw wakacyjnych, jednak następnym razem rezerwując lot na Barbados, czy Jamajkę warto zastanowić się czy nie lepiej wybrać się w mniej ludne miejsce. Wtedy też tanie bilety lotnicze do Nikaragui okażą się wprost bezcenne, a spędzone tam wakacje z pewnością niezapomniane. Tanie loty do Nikaragui to wspaniały powód by wybrać się na odpoczynek w tropiki.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź