Piękne jaskinie i wąwozy, plaże odznaczone Błękitną Flagą, wspaniałe zabytki i doskonała kuchnia. Region Retimno, leżący między Chanią i Heraklionem, zachwyci każdego turystę planującego zarówno krótki city break, jak i dłuższy wypoczynek na Krecie.

Poprzedni

1. Historyczne centrum Retimno

Retimno, a szczególnie jego historyczne centrum jest bardzo czarującym miastem z bogatą przeszłością. Znajduje się tu wiele zabytków pochodzących z epoki renesansu. Charakterystycznym punktem jest Fontanna Rimondi przy placu Titou Petychaki, która została zbudowana w 1626 r. i stanowiła niegdyś główne źródło poboru wody w mieście.

Kierując się w stronę starego portu weneckiego i latarni (w lecie stanowią bardzo gwarne miejsce), zobaczycie piękną budowlę zwaną Loggią, która w XVI w. pełniła rolę miejsca spotkań szlachetnie urodzonych. Jedną z największych atrakcji i znakiem rozpoznawczym Retimno jest leżąca na północy wenecka twierdza, w której często odbywają się spektakle teatralne, występy taneczne, koncerty oraz wystawy.


stare kamienice brukowane uliczki
Historyczne centrum Retimno wypełnione jest wąskimi, brukowanymi uliczkami, przy których stoją pastelowe kamienice. Fot. A. Zawistowska, Akcja Grecja
Poprzedni

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here