Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Kretę

Znajdź nas w social mediach

tanie loty na Kretę
Fot. Shutterstock

Kreta to największa grecka wyspa, która położona jest na Morzu Śródziemnym. Jej główne miasta to Heraklion, Chania i Retimno. Ta grecka wyspa od lat jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków podróży. Tanie loty na Kretę cieszą się popularnością, ponieważ wyspa ma zaoferowania bardzo bogatą i różnorodną ofertę turystyczną. Najchętniej wybieraną formą wypoczynku jest plażowanie, a na Krecie miejsc do odpoczynku nad brzegiem morza nie brakuje. Znajdziecie tu zarówno duże kąpieliska z doskonałą infrastrukturą, ale także małe i kameralne plaże. 

Na Krecie krajobraz pięknych, piaszczystych kąpielisk przeplata z górskim tłem o szczytach przekraczających 2000 metrów wysokości. Największa góra wyspy to Idi, o wysokości 2456 m. n.p.m. Jeśli leżenie na plaży Wam się znudzi, koniecznie wybierzcie się na wycieczkę górskim szlakiem lub pokonajcie słynny wąwóz Samaria. W styczniu i lutym Kreta zachęca turystów do odwiedzenia wyspy i uprawiania sportów zimowym. W wyższych partiach gór przygotowane są trasy narciarskie, o różnych stopniach trudności. 

Na wyspie nie brakuje także miejsc historycznych, związanych z antycznymi pozostałościami, które koniecznie warto odwiedzić. Ciekawym miejscem na Krecie, które warto zobaczyć jest Cretaquarium – duże akwarium, położone niedaleko miasteczka Gournes, które prezentuje ponad 2000 zwierząt morskich.

tanie loty na Kretę

Skąd polecisz na Kretę? Jakie lotniska znajdują się na Krecie?

Na Krecie znajdują się dwa lotniska. Pierwszy z nich to Port lotniczy Heraklion, który jest największym na wyspie i jednym z większych w Grecji. Lotnisko położone jest około 5 km od centrum miasta. Aby dostać się do Heraklionu,  możemy skorzystać z taksówki lub dojechać autobusem, którym czas podróży to około 35 minut.

Drugie, mniejsze lotnisko na Krecie to Port lotniczy Chania, który znajduje się 14 km od centrum Chanii. Aby dostać się do miasta, warto skorzystać z lokalnych autobusów firmy KTEL, które kursują co 30 minut.

Chcąc kupić tanie loty na Kretę z Polski mamy do wyboru bezpośrednie połączenia na oba lotniska. Do Heraklionu budżetowymi liniami dolecicie z Gdańska, Krakowa, Warszawy lub Wrocławia. Podróż do Chanii można rozpocząć z Gdańska, Krakowa lub Warszawy. W sezonie do obu miast można dostać się także lotami czarterowymi. 

tanie loty na Kretę - Wąwóz Samaria

Pogoda na Krecie. Kiedy lecieć na Kretę?

Kreta to wyspa, na którą warto lecieć o każdej porze roku. Wszystko zależy od tego, jaki jest Wasz cel podróży. Szczyt letniego sezonu przypada na wyspie od czerwca do końca września. W lipcu i sierpniu temperatura w dzień może wynieść nawet 35 stopni Celsjusza. Także w czerwcu i wrześniu średnia temperatura powietrza wynosi 28 stopni. Jest to idealny czas na plażowanie i wodne kąpiele. Jeśli takie temperatury to dla Ciebie zbyt dużo, to warto wybrać się na Kretę w kwietniu, maju, październiku lub listopadzie, kiedy średnia temperatura to 20 stopni. Takie temperatury sprzyjają zwiedzaniu wyspy i odkrywaniu jej atrakcji. Styczeń i luty to najchłodniejsze miesiące na wyspie. Nie oznacza to jednak, że powinniście całkowicie zrezygnować z tego terminu podróży. Średnia temperatura w dzień to 15 stopni Celsjusza i jest to idealny czas, aby odwiedzić wyspę na narty. W wyższych partiach gór panują w tym czasie dobre warunki do uprawiania zimowych sportów.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Kretę?

Bezpośrednie loty na Kretę oferują tanie linie lotnicze Wizz Air oraz Ryanair. Linią Wizz Air polecisz do miasta Chania oraz Heraklion. Natomiast linią Ryanair na lotnisko w Chanii. W okresie wakacyjnym możesz także dostać się na wyspę lotami czarterowymi, których w biurach podróży nie brakuje.

Jak długo trwa lot na Kretę?

Bezpośrednie loty z Polski do Chanii trwają 3 godziny. Do Heraklionu, drugiego lotniska na Krecie, dolecisz w 3-3,5 godziny w zależności od miejsca wylotu.

Ile kosztują bilety lotnicze na Kretę?

Średnia cena biletów lotniczych na Kretę to 400 zł, jednak śledząc ofertę tanich przewoźników, możesz kupić bilety, do Heraklionu lub Chanii, nawet za 78 zł w obie strony.

Kiedy najtaniej lecieć na Kretę?

Szczyt pogodowy i cenowy przypada na Krecie w lipcu i sierpniu. Jeśli chcesz kupić tańsze bilety i nie zależy Ci na temperaturach przekraczających 30 stopni Celsjusza to leć w kwietniu, maju, październiku lub listopadzie, wtedy ceny biletów są znacznie niższe.

 

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 243 Sprawdź