Opadnie Ci szczęka jak zobaczysz wyposażenie tego samolotu i dowiesz się kto nim lata (zdjęcia)

Jak się domyślasz nie może tu chodzić o żadną zwykłą maszynę, a o tę którą użytkuje prezydent Rosji Władimir Putin. To podróżowanie bez wątpienia w wielkim stylu. Zrobił niezłą furorę przylatując w tym tygodniu do Genewy, na spotkanie z prezydentem USA Joe Bidenem. Prezydenckie odrzutowce robią wrażenie.

Możesz dziś poznać nieco Putin Force One. Jak informuje onet.pl, to mocno zmodyfikowany Iljuszyn Ił-96-300, wyprodukowany w Rosji i napędzany czterema rosyjskimi silnikami PS-90A produkcji Aviadvigatel (Soloviev). 19 z tych samolotów było używanych do przewozów pasażerskich, przez takie linie lotnicze jak Aerofłot i Cubana, ale osiem z nich jest w specjalnym wariancie PU, przeznaczonym do przewozu VIP-ów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że każdą podróż prezydencką wyruszają co najmniej dwa samoloty. Jeden przewozi prezydenta, a drugi działa jako wabik (a także przewozi część świty Putina).

Wnętrze odrzutowca zostało zmienione, aby umożliwić prezydentowi pracę i ochronę na pokładzie. Jest bogato wyposażony. Kabiny są wykończone luksusową białą skórą, fornirami z orzecha włoskiego i złotymi akcentami. Wnętrze w stylu neoklasycznym przypomina po prostu luksusowy hotel. Na ścianach i zagłówkach wytłoczony został herb Rosji – sztandar prezydencki.


Prezydent śpi w prywatnej sypialni wyposażonej w łoże typu king-size. Na pokładzie jest ogromny stół konferencyjny, aby załatwiać sprawy biznesowe siedząc w skórzanych fotelach z białej skóry.

Kuchnia posiada elegancki bar prezydencki, w pełni zaopatrzony w najlepsze wina i whisky. W całym samolocie znajduje się więcej miejsc wypoczynkowych i siedzących, a niektóre z nich można przekształcić w miejsca do spania dla gości. Na pokładzie jest nawet w pełni wyposażona siłownia.

Największe wrażenie robi jednak prezydencka łazienka. Jest wyposażona w złotą umywalkę, pozłacany sedes, a nawet bidet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here