Wracasz do Polski spoza strefy Schengen? Na lotnisku we Wrocławiu zrobisz test, który zwolni Cię z kwarantanny

Przynajmniej do 14 lutego w Polsce cały czas obowiązuje kwarantanna dla powracających zza granicy. Zwalnia z niej test wykonany przed przekroczeniem granicy. W przypadku lotów ze strefy Schengen oznacza to konieczność zrobienia testu jeszcze przed odlotem. Tymczasem przy lotach spoza strefy Schengen istnieje możliwość zrobienia testu już po wylądowaniu na lotnisku, ale przed punktem kontroli granicznej.

Właśnie taki system testowania umożliwiło od soboty 30 stycznia wrocławskie lotnisko. W punkcie, który został umieszczony przed stanowiskami kontroli granicznej, można wykonać szybki test antygenowy tuż po przylocie. Koszt takiego testu to 200 zł. Czas oczekiwania na wynik to tylko 15 minut. Jeśli wynik jest negatywny, zwalnia on z obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny. To zdecydowanie ogromne ułatwienie dla podróżujących za granicę, szczególnie z biurami podróży np. na Zanzibar, ale też wracając do Wrocławia z Wielkiej Brytanii czy z Ukrainy.

To pierwsze lotnisko w Polsce, które zdecydowało się na takie działania. Dotychczas na lotniskach w Polsce można wykonywać testy ale przed odlotem.


Informację przekazało lotnisko w mediach społecznościowych

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here