Każdy już jest naprawdę zmęczony tą pandemią. Chciałoby się spontanicznie kupić bilety i skoczyć gdzieś choćby na weekend nie oglądając się za siebie. Niestety mimo szczerych chęci podróżnicy wciąż muszą liczyć się z wieloma ograniczeniami. Jest jednak lista krajów, gdzie bez problemów możesz odetchnąć. Pamiętaj jednak, żeby podróżować odpowiedzialnie. Przed wylotem zapoznaj się również z zasadami latania w czasie pandemii na pokładach poszczególnych linii.
Z uwagi na brak konieczności robienia testu czy odbywania kwarantanny, dominują Karaiby i Zanzibar! Dokąd jeszcze można polecieć?

Poprzedni

1. Albania

Każda osoba podróżująca do Albanii musi mieć przy sobie wypełniony i wydrukowany druk wjazdowy. W podróży do Albanii nie trzeba przedstawiać negatywnego wyniku testu na COVID-19. Osoby wjeżdżające na terytorium Republiki Albanii przez lądowe przejścia graniczne nie podlegają 14 dniowej kwarantannie z wyjątkiem szczególnych przypadków stwierdzonych decyzją właściwych władz. Od godziny 22:00 do 6:00 obowiązuje tu godzina policyjna. Oczywiście należy pamiętać o zasłanianiu nosa i ust w miejscach publicznych.

WARTO WIEDZIEĆ:

  • Jeśli jesteś w Albanii i masz objawy infekcji należy skontaktować się z epidemiologiem ratunkowym pod dedykowanym numerem: 127 (telefon dyżurny obsługiwany jest w językach: angielskim, włoskim oraz albańskim).
  • Informacje na temat aktualnego stanu, zaleceń zdrowotnych i problemów związanych z rozprzestrzenianiem się infekcji można śledzić na stronach internetowych:
  • Albański Instytut Zdrowia Publicznego: http://www.ishp.gov.al/
  • Ministerstwo Zdrowia Republiki Albanii: http://shendetesia.gov.al/
  • Kancelaria Premiera (informacja dostępna w j. angielskim): https://kryeministria.al/en/
  • Szpital zakaźny im. Matki Teresy w Tiranie: http://www.qsut.gov.al/ (telefon: +355 4 2349233; pogotowie ratunkowe – w Tiranie: +355 4 2222235; adres: Rruga e Dibrës 372, 1000 Tirana)

Plaża Gjipe w Albanii – czartery Ryanair
Fot. Shutterstock
Poprzedni

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here