Rząd przedłuża kwarantannę! Także hotele pozostaną zamknięte

Rząd zdecydował się na przedłużenie restrykcji. Przynajmniej do 14 lutego pozostaną zamknięte hotele. Nieczynne będą te stoki narciarskie, a gastronomia może oferować swoje dania tylko na wynos.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na czwartkowej konferencji prasowej:

Przedłużamy zasady bezpieczeństwa w tzw. etapie odpowiedzialności do 14 lutego. Po tym okresie podejmiemy decyzje, co dalej.

Decyzję taką podjęto pomimo zmniejszającej się liczby zakażeń. Powodem jest niepokojąca sytuacja w innych krajach:


Mamy złe sygnały dotyczące liczby zakażeń płynące z innych krajów. Trudno przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą, więc nieuwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne. Przy podejmowaniu decyzji o kontynuowaniu obostrzeń braliśmy pod uwagę nowe mutacje wirusa, które są obecne w Polsce i mają większą łatwość rozprzestrzeniania się

Przypominamy, że obowiązek kwarantanny po powrocie z zagranicy dotyczy wszystkich podróżujących transportem zbiorowym (w tym samolotami). Kwarantanny można jednak uniknąć jeśli do 48 godzin przez przylotem do Polski wykona się test na COVID-19 i otrzyma się negatywny wynik.

Światełko w tunelu? Jest kilka zmian na lepsze

Jest kilka zmian, które wprowadzi jednak rząd od 1 lutego. Zniesione zostaną godziny dla seniorów a sklepy w galeriach handlowych będą mogły być otwarte w reżimie sanitarnym. Otwarte będą mogły być też galerie i muzea.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here