Skutek pandemii: państwo przeznacza 125 mln euro na zakup rowerów i hulajnóg

Ministerstwo Ochrony Środowiska Włoch wyasygnowało 125 mln euro na specjalne dotacje na zakup rowerów, w tym elektrycznych oraz hulajnóg. Można będzie na ten cel otrzymać do 500 euro. Ma to związek z pandemią Covid-19.

Hulajnogi i rowery

W obecnej drugiej fazie epidemii we Włoszech i częściowego otwarcia kraju władze zachęcają do korzystania z rowerów i hulajnóg, przede wszystkim po to, by zmniejszyć obciążenie środków komunikacji miejskiej, do których wpuszczana jest znacznie mniejsza liczba pasażerów z powodu konieczności zachowania odległości.

Minister Costa poinformował podczas debaty zorganizowanej w mediach społecznościowych, że suma 125 mln euro, ustalona w porozumieniu z Ministerstwem Infrastruktury i Transportu, zostanie zapisana w najnowszym dekrecie przygotowywanym przez rząd.

W Turynie odnotowano, że w ciągu pierwszych dni złagodzenia obostrzeń we Włoszech ruch samochodów wzrósł o 35 procent, a rowerów o ponad 330 procent w porównaniu z poprzednią fazą kryzysu.

Urząd obserwujący ruch uliczny w stolicy Piemontu stwierdził, że w godzinach szczytu liczba rowerów jest wyższa o 470 procent od tej, jaką notowano przed obecną fazą.

źródło: PAP

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też