Kolejny kraj dostępny dla turystów od lipca

Grecja i Cypr już ogłosiły, że chcą otworzyć się dla turystów od lipca. Teraz do szeregu przystępuje również Gruzja. Władze planują z początkiem lipca otworzyć granice dla obcokrajowców.

Gruzja czeka od lipca

Giorgi Gakharia, premier Gruzji podczas prezentacji Planu Antykryzysowego powiedział, że od 15 czerwca kraj otworzy lokalne usługi turystyczne, a od 1 lipca będzie gotowy na przyjęcie gości zagranicznych.

Giorgi Gakharia powiedział:

Stworzymy bezpieczne korytarze na granicach lądowych z naszymi krajami sąsiadującymi, a także, na podstawie negocjacji dwustronnych, z krajami, które są dla nas interesujące z punktu widzenia turystyki. Rozmowy te już się rozpoczęły.

Aktualnie w dużej części Gruzji obowiązują zasady ścisłej kwarantanny oraz spore ograniczenia w ruchu. Dotyczy to również stolicy kraju Tbilisi. Nie można z niej wyjechać bez ważnych powodów ani jej opuszczać. W najbliższym czasie restrykcje będą zdejmowane. Jak informuje Gazeta Prawna, zakaz wjazdu i wyjazdu ze stolicy zostanie zniesiony już 11 maja. 3 dni później otwarte zostaną Gardabani i Rustavi. Kilka dni temu już w Kutaisi i Batumi zniesiono już większość obostrzeń.

Od połowy czerwca mieszkańcy kraju będą mogli swobodnie się poruszać w celach turystycznych. Wraz z otwarciem granic dla zagranicznych turystów, można spodziewać się stopniowego przywrócenia ruchu lotniczego.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też