Nareszcie! Koniec ze znienawidzonym przez turystów zakazem! Mamy nadzieję że już nie wróci!

To już oficjalne! Od jutra 14 stycznia w Polsce nie będzie obowiązywał żaden zakaz lotów! Informację potwierdził wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

O północy wygasa obowiązujące do 13 stycznia rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym. Oznacza to, że od czwartku przestanie obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Zakaz obowiązywał w związku z wykryciem w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2 od końca grudnia ubiegłego roku.


Te dwa kraje były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do Polski.

Za opracowywanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym był odpowiedzialny wiceminister Horała, który napisał dziś na Twitterze:

Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10 dniowa kwarantanna.

1 KOMENTARZ

  1. Będziemy się bujać z Covidem przez następny rok, a ówczesna władza mota się to w jedną stronę to w drugą – tacy z nich specjaliści.

    Przez ostatnie 2 tygodnie wcale nie zmalała znacząco liczba przypadków ludzi chorych w UK – a jednak odwieszają loty. Gdzie tu logika? Więc dlaczego branżom w kraju otwartym na pół gwizdka nadal nie zdjęli obostrzeń? Covid zweryfikował, nie tylko w Polsce, jakość „władz” i jakim genialnym pomysłem jest np. oszczędzanie na NFZ i brakiem porządnego zarządzania w szpitalach.

    Ocknijcie się i zacznijcie patrzeć trochę szerzej niż na swoją miskę, z której rząd podbiera w sposób bezpośredni i pośredni. Wartość złotówki w Polsce ciągle maleje. Za 5 / 10 lat będzie ciekawie, jak tu zostanie tylko część korporacji (już pewne usługi przenoszone są na wschód) i Biedronki w których wasze dzieci będą robić staże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here