Pilne! Loty do i z Wielkiej Brytanii mogą zostać zawieszone!

AKTUALIZACJA: Loty z Polski do/z Wielkiej Brytanii zostaną zawieszone już od północy z poniedziałku na wtorek. Informację przekazał rzecznik rządu Piotr Müller

……………………………………

Holandia i Belgia zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w związku z nowym wariantem koronawirusa wykrytym w tym kraju. Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy i Austria, ograniczenia rozważają także Niemcy. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań.


Holandia zawiesiła loty do Wielkiej Brytanii co najmniej do końca roku. Belgia wprowadziła obowiązujący od północy z niedzieli na poniedziałek zakaz na razie na 24 godziny; obejmuje on również połączenia kolejowe.

Włoski minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio zapowiedział w niedzielę podjęcie analogicznych działań. Władze Austrii również planują zawieszenie połączeń lotniczych z Wielką Brytanią – poinformowała w niedzielę agencja APA cytująca ministra zdrowia Rudolfa Anschobera.

Na razie nie wiadomo kiedy i na jak długo wejdą w życie zakazy wprowadzone przez Włochy i Austrię – zauważają agencje donosząc, że poważne ograniczenie ruchu lotniczego z Wielką Brytanią rozważają także władze Niemiec.

Rząd Hiszpanii wezwał w niedzielnym oświadczeniu do skoordynowanych działań na poziomie Unii Europejskiej w związku z nową odmianą koronawirusa. „Celem jest ochrona praw Europejczyków poprzez koordynację i unikanie jednostronnych środków” – podkreślono.

Władze Czech wprowadziły ostrzejsze zasady kwarantanny dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii – podała agencja AP w niedzielę.

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.

Co z lotami z Wielkiej Brytanii do Polski

Decyzja odnośnie ewentualnego zakazu lotów do Wielkiej Brytanii ma zostać podjęta wg RMF FM jutro podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Wiadomo już że jutro zostanie opublikowane rozporządzenie przewidujące kolejne obostrzenia, które mają obowiązywać od 28 grudnia.

Polskie Linie Lotnicze LOT dostosują się do ewentualnych regulacji, które zawieszałyby połączenia z Wielką Brytanią – poinformował w niedzielę PAP rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski.

To jest pytanie bardziej do władz. Jak tylko pojawią się takie regulacje, to oczywiście się do nich dostosujemy” – powiedział rzecznik LOT-u pytany przez PAP, czy polski przewoźnik zamierza zawiesić loty z i do Wielkiej Brytanii w związku z pojawieniem się tam nowego wariantu koronawirusa.

Jak wynika z rozkładu lotów warszawskiego Lotniska Chopina, w niedzielę i do późnych godzin popołudniowych w poniedziałek, do Warszawy ma przylecieć siedem samolotów z Londynu.

Źródło: PAP/RMF FM

1 KOMENTARZ

  1. DO CHO*ERY JASNEJ! JAK DŁÓGO JESZCZE DACIE SIĘ ROBIĆ W KONIA TYM OSZUSTOM W KRAWATACH I SŁÓGUSOM ŻYDOWSKIM?! CZY NAPRAWDĘ NIE WIDZICIE, ŻE W CAŁEJ TEJ ZAGRYWCE Z FAŁSZYWĄ PANDEMIĄ CHODZI TYLKO O ZNIEWOLENIE SPOŁECZEŃSTW W EUROPIE I NIE TYLKO?!?!?! RZUĆMY WSZYSCY TYMI ICH MASKAMI POD ICH NOGI I RUSZMY Z IMPETEM PRZECIWKO ICH GŁUPIM I NIELEGALNYM ZARZĄDZENIOM!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here