Przepiękne! Ten pilot odbył wyjątkowy lot. Zobacz w jakim celu!

Trwająca pandemia koronawirusa nadal zbiera swoje żniwa i wydaje się nie mieć końca. Jednak szczepionki, które zaczynają być wprowadzane przez wiele krajów na świecie, dają nadzieję na powrót do normalności. W środku chaosu, blokad i godzin policyjnych, niektórzy znajdują kreatywne sposoby by podziękować pracownikom medycznym, którzy narażają swojej życie podczas walki z wirusem. Niektórzy starają się też szerzyć uśmiech i tak nam wszystkim potrzebną nadzieję.

Wyjątkowy rysunek kanadyjskiego pilota na niebie z pewnością potwierdza naszą nadzieję, na to że wrócimy do latania! Według tweeta udostępnionego przez FlightRadar 24, bezimienny pilot narysował ogromne serce i strzykawkę (tak, dobrze przeczytałeś) na niebie, w pobliżu słynnego wodospadu Niagara w Kanadzie.

Zobaczcie też jak wyglądała trasa jego lotu:

Samolot Van’s RV-4 wystartował z lotniska Niagara Central Dorothy Rungeling Airport i najpierw narysował na niebie przepiękne serce, a później strzykawkę.

To nie pierwsza taka akcja. W grudniu niemiecki pilot Samy Kramer też pokonał w powietrzu trasę, która kształtem przypomina strzykawkę. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na rozpoczęcie kampanii szczepień COVID-19 w Europie.

Około półtoragodzinny lot miał miejsce na południu Niemiec. Trasa została przygotowana w taki sposób, aby nie robiąc żadnych przerw odwzorować kształt strzykawki. Pilot leciał lekkim samolotem dwumiejscowym Diamond DA20 Katana. Także tę trasę widać było na portalu monitorującym status i trasę lotu FlightRadar24.

Pomysł na taką trasę wziął się, jak tłumaczy pilot, z chęci popularyzacji szczepień:

Wciąż wiele osób jest przeciwnym szczepieniom. Moja akcja może służyć za przypomnienie, żeby przemyśleli tę kwestię.

Zobacz też:

Anna Pustizzi
Anna Pustizzi
Z Tanimi Lotami związana od 2010 roku. Szefowa redakcji i opiekun Społeczności. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieciaków i żona pilota samolotów. Pasjonuje się dobrą kuchnią i uwielbia wyszukiwać tanie loty. Kocha polskie morze i ma słabość do włoskiej pizzy.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,907ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze