Najbezpieczniejsze kraje w Europie 2022! Tam leć ze spokojnym sercem

Ostatnio pisaliśmy o Global Peace Index, czyli raporcie dotyczącym stanu pokoju w poszczególnych państwach świata, przygotowywany przez australijski Institute for Economics and Peace i publikowany w Vision of Humanity – najbezpieczniejsze kraje świata 2022. Indeks mierzy stan pokoju na świecie według trzech kryteriów: poziomu bezpieczeństwa i ochrony społeczeństwa, zasięgu konfliktu krajowego lub międzynarodowego, oraz stopnia militaryzacji. A dziś ukazał się z kolei ranking najbezpieczniejszych miejsc w Europie na tegoroczne wakacje. Polska zajęła dopiero 23. miejsce, czyli znajduje się pod koniec rankingu.

Po dwóch latach tak specyficznych czasów każdy, wybierając kierunek podróży bierze pod uwagę przede wszystkim to, czy w danym miejscu jest bezpiecznie. Badacze z Forbes Advisor pomogą w podjęciu decyzji na skalę europejską. W tym przypadku brano pod uwagę takie czynniki jak m.in. jakość wody w kąpieliskach, opieka zdrowotna, poziom zanieczyszczenia powietrza czy wskaźnik przestępstw (w tym kradzieże oraz zabójstwa). Jak informuje portal rp.pl, takiej analizie poddano 29 krajów. 

Zobacz ranking najbezpieczniejszych miejsc w Europie na wakacje 2022:

 1. Szwajcaria
 2. Słowenia
 3. Portugalia
 4. Austria
 5. Niemcy
 6. Hiszpania
 7. Czechy
 8. Włochy
 9. Holandia
 10. Dania
 11. Grecja
 12. Cypr
 13. Belgia
 14. Chorwacja
 15. Finlandia
 16. Irlandia
 17. Malta
 18. Francja
 19. Węgry
 20. Słowacja
 21. Szwecja
 22. Litwa
 23. Polska
 24. Bułgaria
 25. Rumunia
 26. Estonia
 27. Albania
 28. Wielka Brytania

Sprawdź też: To najlepsze kierunki dla kobiet podróżujących samotnie! Będziesz zachwycona. Na liście polskie miasto, a także Tu spędzisz najlepsze wakacje! Wybrano 10 najfajniejszych miejsc 2022.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze