Blisko coraz dalej – daj się porwać w podróż z niesamowitą rodzinką

Można podróżować i blisko i daleko. Wie o tym doskonale rodzinka z Blisko coraz dalej. Znajdziesz tu sporo inspiracji podróżniczych. Dużo relacji z podróży i również dużo fajnych zdjęć. Blog jest przykładem na to, że posiadanie rodziny w ogóle nie przeszkadza w podróżowaniu, a wręcz przeciwnie. Świat woła nie tylko nie mających jeszcze wielkich życiowych zobowiązań 20-latków. Podróżowanie po prostu jest dla każdego, kogo serce czuje ten niezwykły zew i niedający spokoju szept.

Pomysł pisania bloga powstał z pasji do podróży, która kiedyś musi znaleźć ujście. Nie jesteśmy dwudziestoparolatkami, którzy po studiach ruszyli w podróż dookoła świata. Ten pomysł zostawiamy sobie na przyszłość. Od kilku lat nie pracujemy na etatach, więc prawdopodobnie możemy przeznaczyć na podróże nieco więcej czasu niż etatowy pracownik, ale z drugiej strony pracujemy również podczas wyjazdów, ogranicza nas też szkoła. Podróżujemy rodzinnie, z córkami, które przygodę z poznawaniem świata rozpoczęły tuż po urodzeniu – witają czytelników blogerzy.

Nasze wyjazdy nie są podporządkowane atrakcjom dla dzieci, ponieważ dzieci potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji i z każdego miejsca czerpać radość. Placem zabaw może być równie dobrze piękny park, ruiny, kamienista plaża czy wysokie góry. Z reguły dzieci potrafią nas zaskoczyć, trzeba im tylko dać szansę – opisuje Justyna i Grzegorz.

Bardziej od architektury podróżniczą rodzinkę fascynuje przyroda. Jak sami określają, z powodu tłumofobii szukają miejsc niezadeptanych. Jednak w tych popularnych również znajdują przestrzeń tylko dla siebie.

Z reguły wystarczy odejść kilkadziesiąt metrów dalej by znaleźć swoje miejsce. Podróżujemy samodzielnie, bo nie odnajdujemy się w konwencji wycieczek zorganizowanych. Czasem towarzyszą nam przyjaciele, czasem zabieramy rodziców, zdarza nam się wyjechać bez dzieci (wyłącznie z powodu szkoły) – tłumaczą blogerzy.

Najczęstszą inspiracją do odwiedzenia danego miejsca stają się dla nich piękne fotografie znalezione w sieci.

Blog jest o aktywnych podróżach z dziećmi. Znajdziesz tu zarówno relacje z podróży bliższych, czyli tych w Europie jak i tych dalszych, z innych kontynentów. Zajrzyj też na Fb Blisko coraz dalej i bądź na bieżąco.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
30,621ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze