Uważaj na złodziei i oszustów! Nie daj się nabrać na koronawirusowe akcje

Niestety niebezpieczna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem jest również motorem do działań oszustów i złodziei. Niewiarygodnym wydaje się sytuacja, że są ludzie, którzy w takim momencie mogą chcieć wykorzystać zagrożenie dla wzbogacenia się.

Uważaj na fałszywe wiadomości

Ministerstwo Zdrowia informuje, że nie rozsyła żadnych SMS-ów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosi, aby nie wchodzić na podaną w wiadomościach stronę internetową.

Ministerstwo Zdrowia nie planuje również masowych szczepień.

Nie tylko Ministerstwo Zdrowia przestrzega przed fałszywymi newsami. Problem mają również banki. Może już otrzymałeś taką fałszywą wiadomość: Ministerstwo Zdrowia: Dla każdego obywatela przysługuje wsparcie żywieniowe w związku z Koronawirusem. Zapisz się na:”. Informujemy że zgodnie ze SPEC ustawa dotycząca koronowirusa Państwa środki zostały przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 złotych. Banki apelują: NIE WIERZ W TO. Nie podejmuj działania.

Banki przestrzegają:

Uważaj na fałszywe SMS-y i maile o koronawirusie! Cyberprzestępcy próbują wykorzystać sytuację związaną z zagrożeniem! Pamiętaj:

  • Nigdy nie loguj się do banku z linków wysłanych w mailach, SMS-ach lub na portalach społecznościowych
  • Uważnie czytaj wszystkie wiadomości
  • Nie otwieraj wiadomości od nadawców, których nie znasz

⚠️Uważaj na fałszywe SMS-y i maile o koronawirusie!Cyberprzestępcy próbują wykorzystać sytuację związaną z zagrożeniem…

Opublikowany przez mBank Polska Sobota, 14 marca 2020

Twoje środki nie są i nie zostaną nigdzie przekazane! Przestępcy, wysyłając takie informacje, chcą wejść w posiadanie Twoich danych do logowania, dzięki czemu będą mogli wyprowadzić środki z Twojego rachunku! Bank nigdy nie prosi o logowanie się do bankowości internetowej poprzez wysyłanie linków w wiadomości SMS lub e-mail.

Uważajcie również w swoich domach.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też