Niemcy zamykają granice przez koronawirusa! Co to oznacza dla Polaków?

Nasz największy sąsiad zamyka granice. Już od jutra rana osoby chcące wjechać na teren Niemiec mogą się spodziewać utrudnień. 

Niemcy zamykają granice, ale nie wszystkie

Niemcy zamkną granice z Francją, Szwajcarią, Austrią i Danią od godz. 8 rano, 16 marca. Pojawiają się również informacje, że wcześniej (od 6 rano) zamknięta zostanie granica z Danią. Oprócz tego mają zostać zaostrzone procedury kontrolne.

Bez zmian ma pozostać możliwość przewozu towarów między Niemcami a krajami sąsiadującymi. Gazeta Bild podaje informacje, że osoby regularnie przekraczające granice będą mogły nadal to robić. 

Decyzja rządu Niemiec jest podejmowana nie tylko ze względu na chęć powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale również ze względu na zahamowanie wykupywania towarów z niemieckich sklepów przez obywateli krajów ościennych. Przez takie zachowanie Niemcy mają problem z zaopatrzeniem w terenach przygranicznych. 

Co to oznacza dla Polaków?

Choć polskie władze zamknęły zachodnią granicę, oznacza to jedynie że nie mogą do Polski wjechać obcokrajowcy. Polacy nie będą mieli problemów z wjazdem do Niemiec.

Polscy obywatele, którzy podróżują tranzytem przez terytorium Niemiec do Polski, jako stałego miejsca zamieszkania, będą traktowani jako osoby mające istotny powód, by wjechać do Niemiec i ich tranzyt będzie dozwolony.

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też