Wszystkie loty krajowe zostają zawieszone!

Już nie tylko loty międzynarodowe, lecz również wewnątrzkrajowe zostają zawieszone. Decyzja już została podjęta, a rozporządzenie wejdzie w życie w trybie natychmiastowym.

Już od niedzieli obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięte zostały granice, przestały latać samoloty, międzynarodowe połączenia kolejowe również zostały wstrzymane. Zgodnie z dzisiejszą decyzją wstrzymane zostają również krajowe połączenia lotnicze. Nie jest wiadomo jeszcze jak długo potrwa taki stan rzeczy.

Do tej pory wewnątrzkrajowe połączenia obsługiwały LOT i Ryanair. Ze względu na podjętą w niedzielę decyzję PLL LOT o zawieszeniu wszystkich połączeń, pozostał jedynie Ryanair. Teraz i irlandzki przewoźnik będzie musiał wycofać loty.

Pasażerom, którzy zostaną dotknięci tą decyzją przysługuje zwrot kosztów zakupu biletu. Mogą również zmienić datę swoich lotów w zakresie umożliwionym przez linie lotnicze. Zarówno LOT jak i Ryanair umożliwiły darmowe przebookowanie wykonanych u nich rezerwacji.

Czytaj również: [NA BIEŻĄCO] Koronawirus – aktualne informacje dla podróżujących

Aleksandra Ryś
Aleksandra Ryś
Redaktor Tanie-Loty.pl, prowadzi również własnego bloga podróżniczego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania globtroterka. Mistrzyni wyłapywania okazji i latania za grosze. W wolnym czasie planuje kolejne wojaże.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też