przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Mamy dane dotyczące letniego rozkładu lotów z 15 polskich lotnisk. Nowy rozkład lotów wchodzi w nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca. Do wyboru jest 541 regularnych połączeń (o 81 więcej niż w sezonie zimowym). Aż 51 z nich to nowości.

Przewoźnicy wprowadzili kilka ciekawych połączeń. Air France będzie latał z Wrocławia do Paryża. Ryanair poleci do Burgas z Warszawy, Rzeszowa i z Poznania. Wizz Air zainauguruje loty na Islandię z Poznania, a z Katowic do Lwowa, Charkowa, Malagi, Porto i Faro. W sezonie letnim na lotnisku w Krakowie pojawi się też linia flydubai z nowym połączeniem do Dubaju. 

Bardzo dobrą wiadomością jest pojawienie się w siatce lotów z Wrocławia lotniska im. Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nowe połączenia do Dubaju i Odessy z Krakowa. Wśród nowości są także długo oczekiwane loty dla pasażerów biznesowych z Łodzi do Monachium oraz połączenie LOT-u z Rzeszowa do Nowego Jorku - komentuje Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl.

Znaczącym wydarzeniem, które czeka nas wiosną 2018 roku, jest pojawienie się już w maju stałych kursów do Singapuru, które poszerzą ofertę podróży z Lotniska Chopina do południowo-wschodniej Azji oraz Australii. - dodaje Pustizzi

Warto przypomnieć, że na lato wracają też typowo letnie połączenia sezonowe m.in. do Alicante, Barcelony, Pizy, Cagliari, na Korfu, Kretę i Majorkę. 

51 nowości z polskich lotnisk na sezon lato 2018

 • Wrocław - 10 nowości (Paryż, Stuttgart, Bari, Porto, Kutaisi, Göteborg i Bazylea, Ateny, Faro, Podgorica)
 • Katowice - 9 nowości (Ateny, Charków, Faro, Lwów, Memmingen, Malaga, Porto, Podgorica, Monachium)
 • Warszawa Lotnisko Chopina - 8 nowości (Bordeaux, Norymberga, Kowno, Skopje, Hanower, Zaporoże, Singapur, Dubrownik)
 • Gdańsk - 5 nowości (Ateny, Lwów, Wiedeń, Ryga, Kijów)
 • Kraków - 5 nowości (Budapeszt, Dubaj, Odessa, Helsinki, Burgas)
 • Rzeszów - 4 nowości (Tel Awiw, Nowy Jork, Ateny, Burgas)
 • Poznań - 3 nowości (Rejkiawik, Mediolan, Dortmund)
 • Warszawa Modlin - 3 nowości (Burgas, Rimini, Pescara) 
 • Łódź - 2 nowości (Ateny, Monachium)
 • Olsztyn - 2 nowości (Lwów, Dortmund)

15 polskich lotnisk oferuje w sezonie lato 2018 łącznie 541 połączeń. Letnia siatka będzie obowiązywać do 27 października 2018 roku. Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk. 

Lotnisko Chopina w Warszawie

Latem, z Lotniska Chopina, realizowane będą połączenia regularne na 122 trasach oferowane przez 33 przewoźników. Nowy sezon to dla Lotniska Chopina ciąg dalszy rozwijania siatki przesiadkowej, a także zwiększenie liczby połączeń z południowo-wschodnią Azją. 

Linie Norwegian zamykają połączenia z Madrytem, natomiast Eurowings z Dusseldorfem. Co nie zmienia faktu, że wciąż będzie możliwość podróżowania ze stołecznego portu do Madrytu i Dusseldorfu. Swoje połączenia będzie dalej realizował i rozwijał w  tych kierunkach LOT. W okresie marzec-lipiec pojawi się 8 nowych połączeń - do Bordeaux (Wizz Air), a także do Norymbergi, Kowna, Skopje, Hanoweru, Zaporoża, Singapuru i Dubrownika Ostatnich siedem tras obsługiwać będzie LOT. 

Wraca też 11 kierunków sezonowych oferowanych rozkładowo: Połąga, Zadar, Split, Heraklion, Saloniki,  Podgorica, Alicante, Pula, Alghero, Korfu i Burgas. Do  Dubrownika na razie będzie można latać tylko sezonowo, jednak - o ile kierunek ten będzie zyskiwał popularność - połączenie to ma szansę zostać stałym elementem oferty. - mówi Jacek Adamczyk z biura prasowego Lotniska Chopina 

Port Lotniczy Kraków

W letnim rozkładzie lotów z krakowskiego lotniska znajdziemy aż 102 połączenia (oferowane przez 21 przewoźników). To aż o 14 więcej niż w sezonie zimowym - jednocześnie 5 z nich to kompletnie nowe połączenia. 

Norwegian już 26 marca poleci do Helsinek w Finlandii, zaś dzień później Ryanair zainauguruje loty do Burgas w Bułgarii. 8 kwietnia na krakowskim lotnisku pojawi się nowy przewoźnik - flydubai - z nowym połączeniem do największego miasta Emiratów Arabskich - Dubaju. 28 kwietnia LOT ponownie będzie obsługiwał loty do Budapesztu, a trzy tygodnie później (22 maja) zostanie uruchomiona trasa Kraków - Odessa. Loty będą obsługiwane przez ukraińskiego przewoźnika YanAir. Połączenie do znanego kurortu położonego nad Morzem Czarnym jest drugim z Kraków Airport na Ukrainę.

W letnim rozkładzie pozostaje szesnaście zainaugurowanych w sezonie Zima 2017/2018 połączeń oferowanych przez: Jet2.com, Ryanair i Ukraine International Airlines. 

Sezon letni to także powrót połączeń sezonowych: Eurowings - Stuttgart, Iberia Express - Madryt, Vueling - Barcelona, Aegean - Ateny, Ryanair - Chania, Lourdes, Lamezia, Pafos, Pescara, Majorka.

W sezonie letnim pasażerowie mogą zrealizować kolejne pomysły na podróż prosto z Krakowa. Połączenie LOT-u ze stolicą Węgier - Budapesztem, daje także możliwość kontynuowania podróży do Nowego Jorku. Od maja startuje drugie połączenie na Ukrainę - Odessa. W ofercie pozostaje Kijów, z którego można zaplanować urlop w Tbilisi czy Kolombo na Sri Lance. Dubaj zaś - to wyprawa na przykład do Australii lub Nowej Zelandii. Z kolei dobrą wiadomością dla małopolskiego biznesu jest zwiększenie częstotliwości połączeń LOT-u do Chicago - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Port Lotniczy Gdańsk

Pasażerowie gdańskiego lotniska mają do dyspozycji 68 bezpośrednich połączeń (obsługiwanych przez 9 linii lotniczych). W rozkładzie znajdzie się aż 5 nowych kierunków. Ryanair poleci do Aten. Połączenia do stolicy Grecji będą wykonywane od 11 maja dwa razy w tygodniu. Wizz Air będzie oferować połączenia do Lwowa i Wiednia.  Pierwszy lot na Ukrainę zaplanowano na 26 marca 2018 roku, zaś loty do Wiednia zostaną zainaugurowane 27 kwietnia. Linie lotnicze Ukraine International Airlines już 2 marca uruchomiły nowe połączenie na Ukrainę - z Gdańska do Kijowa. Rejsy będą obsługiwane codziennie. Natomiast Air Baltic 27 marca uruchomi loty do Rygi. 

Do rozkładu wracają zawieszone na zimę loty do Bergen, Pizy, Neapolu, Newcastle i Alicante. Z rozkładu zniknie jedno połączenie - Ryanair zawiesza na lato loty do Ejlatu. 

Port Lotniczy Wrocław

W rozkładzie na lato 2018 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji rekordową liczbę 59 połączeń regularnych. Znalazło się tutaj aż 50 rejsów niskokosztowych, zarówno na południe Europy, Wyspy Brytyjskie, jak i do Afryki, Skandynawii i na Wschód. 

Uzupełnieniem są połączenia do 9 najważniejszych europejskich hubów przesiadkowych, między innymi do Paryża, Stuttgartu, Zurychu, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Kopenhagi, Dusseldorfu czy Warszawy, a poza Europą - Tel Avivu.

Swoją obecność we Wrocławiu wzmacniają tanie linie. Wizz Air powiększa swoją bazę operacyjną o drugi samolot i proponuje 5 nowości: Bari, Porto, Kutaisi, Göteborg i Bazyleę Miluza. Jednocześnie przybędzie lotów na najbardziej popularnych trasach przewoźnika (m.in. do Eindhoven, Londynu Luton, Lwowa i Rejkiawiku). W sumie węgierski przewoźnik zaproponuje 15 tras z Wrocławia. Z kolei wśród 35 bezpośrednich tras irlandzkiego przewoźnika znajdą się 3 premiery: Ateny, Faro oraz Podgorica.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław powiedział:

Rozkład lotów wrocławskiego lotniska nigdy nie był bogatszy i bardziej różnorodny. I właśnie tą różnorodnością konkurujemy z innymi portami regionalnymi w Polsce. W nowym sezonie do rozkładu wejdzie 10 nowych, regularnych tras. Bardzo dobrą wiadomością jest pojawienie się w siatce lotów z Wrocławia lotniska im. Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Nowość od linii Air France sprawi, że będziemy jeszcze lepiej skomunikowani z Francją i całym światem. Stawia na nas też grupa Lufthansa - dzisiaj Port Lotniczy Wrocław to trzecie lotnisko w Polsce, z którego oferuje najwięcej lotów. W nowym sezonie Eurowings (spółka-córka Lufthansy) uruchamia loty do Stuttgartu i zwiększa liczbę operacji na trasie do Düsseldorfu.

W rozkładzie letnim nie zabraknie zimowych nowości od tanich linii, między innymi Palermo, Neapolu, Gdańska czy Brukseli Charleroi. Gwarancję pogody dadzą też inne południowe kierunki irlandzkiego przewoźnika, które po zimowej przerwie wracają do siatki - Alicante, Barcelona Girona, Chania i Majorka. 

Port Lotniczy Katowice Airport

Siatka połączeń regularnych obejmuje 54 połączenia. W zbliżającym się rozkładzie lato 2018 z Katowice Airport zostanie uruchomionych 9 nowych połączeń regularnych. Aż 8 nowych połączeń to loty Wizz Air-a, który już 9 marca zainaugurował połączenie do Aten. 26 marca ruszy połączenie do Lwowa. Dopiero w czerwcu ruszą loty do Charkowa, Memmingen i Porto, ale wszystkie wymienione połączenia będą trasami całorocznymi. W czerwcu ruszą także sezonowe loty do Faro, Malagi i Podgoricy. 

O lotnisku w Katowicach nie zapomniała Lufthansa, która już 27 marca br., uruchomi połączenie do Monachium.  

Do rozkładu wracają sezonowe połączenia do Chanii, Korfu, Alghero, Burgas, Kutaisi i Splitu oraz zawieszone na zimę połączenie do Hamburga, które jak zapowiada przewoźnik zostanie także w sezonie zimowym 2018/2019. Na lato zawieszone zostają sezonowe połączenia do Agadiru i Eilatu, które także wrócą do siatki połączeń z Katowic już jesienią. Definitywnie znika z rozkładu połączenie do Lanzarote. 

Port Lotniczy Warszawa Modlin

W sezonie letnim oferuje 49 połączeń regularnych. Jak poinformowała Jolanta Grus z Biura Prasowego Lotniska Warszawa Modlin, mapa kierunków wzbogaci się tylko o 3 nowe połączenia: Burgas, Rimini i Pescarę. Każde z połączeń będzie obsługiwane 2 razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki. 

Poza nowymi kierunkami wznowione zostają na sezon letni takie połączenia jak: Faro, Chania, Korfu, Saloniki, Piza i Cagliari. Niestety połączenia do Eilatu i na Fuerteventurę jako połączenia sezonowe na zimę nie będą obsługiwane w sezonie letnim. 

Port Lotniczy Poznań

W sezonie letnim dostępne będą 33 połączenia oferowane przez trzech przewoźników tradycyjnych - PLL LOT, Lufthansę, SAS (Kopenhaga), a także dwóch przewoźników niskokosztowych - Ryanair i Wizz Air. Dwa nowe połączenia zaproponuje mieszkańcom Poznania i okolic Wizz Air, a jeden nowy lot doda także Ryanair. Dobrą informacją jest także, fakt, że sześć zainaugurowanych zimą połączeń Ryanair będzie obsługiwanych w sezonie letnim. Podróżni będą mogli się zatem cieszyć lotami do Aten, Billund, Castellon, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu. Na lato zostaje zawieszone połączenie do Eilatu, za to do rozkładu wróciły sezonowe loty do Barcelony Girony i Korfu.  

Już 27 marca ruszy nowe połączenie do Mediolanu Bergamo obsługiwane przez Ryanair dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Natomiast loty na trasie Poznań - Reykjavik, których premierę linia Wizzair wyznaczyła na 31 marca 2018 roku będą odbywały się we wtorki, czwartki i soboty. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, loty na trasie Poznań-Dortmund rozpoczną się dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie planowano - już 25 marca. 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział:

W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie, uruchamiamy nasze długo oczekiwane połączenie z Dortmundem wcześniej niż planowano, bo już pod koniec marca. Loty będą odbywać się cztery razy w tygodniu, dostarczając wygodną i niskokosztową możliwość podróży dla osób podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych.

Port Lotniczy Rzeszów

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz loty do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow. 12 marca br. wystartowało  połączenie Rzeszów -Tel Awiw, a 30 kwietnia wystartują cotygodniowe rejsy transatlantyckie z Jasionki na nowojorskie lotnisko Newark samolotami Boeing 787 Dreamliner. 

Jak tłumaczy prezes LOT-u Rafał Milczarski, przewoźnik wznawia loty m.in. dlatego, że Rzeszów w ostatnich latach bardzo rozwinął się pod względem gospodarczym.

Cieszymy się, że po 10 latach przerwy możemy przywrócić pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z Nowym Jorkiem i New Jersey, jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej. Przez te dziesięć lat potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął, dlatego nasze rejsy nie są już tylko doskonałą propozycją na wyjazdy rodzinne, ale też biznesowe.

Nie próżnuje także Ryanair.

W sezonie letnim 2018 wznowione zostanie połączenie do Korfu, które ruszy od 25 marca. 28 marca zainaugurujemy regularne połączenia z Burgas. 16 maja wystartuje pierwszy rejs do Aten. - mówi Marcin Kołacz z Biura Prasowego Lotniska w Rzeszowie. 

Łącznie w sezonie letnim Rzeszów zaproponuje podróżnym 13 połączeń - w tym aż 4 nowości.

Port Lotniczy Lublin

W sezonie letnim Lotnisko w Lublinie będzie oferować 12 połączeń. Nie pojawią się żadne nowości, ale cieszy fakt, że zainaugurowane zimą połączenie easyJet do Mediolanu zostaje utrzymane na lato. 

Port Lotniczy Szczecin

Połączenia ze Szczecina w sezonie letnim oferuje 4 przewoźników  Podróżni mają do dyspozycji 11 połączeń: do Londynu Stansted, Dublina, Edynburga i Liverpoolu (Ryanair), do Londynu Luton, Stavanger, Bergen, Sztokholmu Skavasta i Oslo Torp (Wizz Air), do Oslo Gardemoen (Norwegian) oraz do Warszawy (PLL LOT i Ryanair).

Port Lotniczy Bydgoszcz

Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego w sezonie letnim 2018 będą mogli korzystać z lotów rejsowych z Portu Lotniczego Bydgoszcz do: Frankfurtu, Lwowa, Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Dublina, Glasgow i Dusseldorfu Weeze. Dwa ostatnie połączenia wracają do siatki po zimowej przerwie.  

Osoby szukające bardziej egzotycznych i odległych miejsc mogą z powodzeniem organizować swoje wyjazdy w oparciu o loty Lufthansy. Połączenie do Frankfurtu to ponad 200 kierunków na cały świat. Loty do głównego portu lotniczego niemieckiego przewoźnika odbywają się codziennie, co dodatkowo zwiększa elastyczność planowania podróży. - powiedział Artur Niedźwiecki z Biura Prasowego lotniska w Bydgoszczy. 

Port Lotniczy Łódź

W siatce połączeń łódzkiego lotniska pojawią się dwa nowe połączenia. Łącznie będzie ich 5. Nowe regularne połączenie z Portu Lotniczego Łódź do Aten otwiera Ryanair. Loty rozpoczną się 12 maja. 

Nasza praca i rozmowy z przewoźnikiem rozpoczęte pod koniec kwietnia, przyniosły pierwszy efekt. To pierwszy mały krok w rozwijaniu połączeń z naszego lotniska - mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi. 

Ryanair jest obecny na łódzkim lotnisku od 12 lat. Teraz lata do Londynu Stansted, East Midlands i Dublina.

Wraca połączenie także lotnicze między Łodzią a Monachium. Ale nie będzie już obsługiwane przez Adria Airways. Port Lotniczy w Łodzi nawiązał współpracę z Lufthansą. Niemiecki przewoźnik po raz pierwszy w historii poleci z Łodzi już 28 marca. Loty będą się odbywać pięć razy w tygodniu.

Port Lotniczy Olsztyn Mazury

Oprócz połączeń dostępnych już od jakiegoś czasu (Londyn Luton - Wizz Air, Londyn Stansted - Ryanair), w roku 2018  siatka połączeń została rozszerzona o połączenia rejsowe do Lwowa oraz Dortmundu.

Już od 27 marca LOT będzie latał z Szyman do Lwowa bombardierami Q400, które zabierają na pokład 78 osób.

Są to bardzo wygodne i bezpieczne maszyny, pozwalające przy tym zabierać dużo bagażu - podkreśla Tomasz Kądziołka, dyrektor operacyjny portu lotniczego Olsztyn-Mazury.  

Wizz Air ogłosił uruchomienie nowego połączenia z Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury do Dortmundu w lutym. Pierwszy rejs zaplanowany jest na 14 maja. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Zarówno przedstawiciele linii lotniczej Wizz Air jak również Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury są przekonani, że nowe połączenie wzmocni relacje biznesowe między Polską a Niemcami, stymulując jednocześnie lokalną branżę lotniczą i turystyczną.

Port Lotniczy w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym jedno połączenie regularne - do Warszawy.

Port Lotniczy Radom

Lotnisko w Radomiu nie oferuje w tym sezonie żadnych połączeń regularnych. Jak informuje Rzecznik Prasowy Portu lotniczego Radom -  Lotnisko obsługuje na razie wyłącznie samoloty lotnictwa ogólnego.

 

Serwis Tanie-Loty.pl opracował najnowsze dane dotyczące sposobu podróżowania Polaków. Wynika z nich, że Polacy coraz częściej decydują się na latanie tanimi liniami lotniczymi. Najchętniej wybieranymi kierunkami zagranicznymi są Londyn, Rzym i Paryż. Wiele połączeń to loty z Europy do Polski, dlatego najwięcej rezerwacji to loty do Warszawy. Polubiliśmy również loty krajowe, coraz częściej przedkładając taką formę podróżowania nad autobus lub pociąg.

Nadal preferujemy krótsze wypady, tzw. city-breaki, trwające do 6 dni oraz loty w jedną stronę. W podróż najchętniej wybieramy się sami lub z jedną osobą towarzyszącą. Zdecydowanie wolimy wyloty z Polski, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się warszawskie lotniska.

Najchętniej do Polski. Za granicę do Londynu. Coraz popularniejsze Rzym, Paryż i Barcelona.

“Miejsce na szczycie rankingu najpopularniejszych kierunków zagranicznych niezmiennie zajmuje Londyn - bilety do stolicy Anglii zarezerwowało w 2017 roku ponad 8% klientów serwisu. Ale oprócz Londynu, dużym zainteresowaniem podróżnych cieszą się także cieplejsze kierunki, takie jak Rzym, Barcelona czy Mediolan. Wynika to z licznych, stale pojawiających się promocji, z których wielu podróżnych korzysta.” - mówi Anna Pustizzi z serwisu Tanie-Loty.pl.

Na pierwszym miejscu listy najczęściej rezerwowanych kierunków ubiegłego roku plasuje się Warszawa (ponad 9% wszystkich rezerwacji). W pierwszej dziesiątce znalazły się również Gdańsk i Kraków.

„Do niedawna wśród podróży lotniczych dominowały kierunki zagraniczne. Jednak ostatnio coraz więcej lotów to loty krajowe oraz loty do Polski” - komentuje Pustizzi

Spośród europejskich kierunków coraz większym powodzeniem cieszą się włoskie miasta (Rzym, Mediolan, Trapani, Bari czy Bolonia), miasta Półwyspu Iberyjskiego, szczególnie Barcelona, Lizbona czy Porto. Dość popularnym kierunkiem były w 2017 roku także greckie Ateny. W drugiej dziesiątce najcześciej wybieranych połączeń pojawiły się oprócz kierunków europejskich: Nowy Jork, Bangkok, Chicago i Dubaj.

10

Pełna lista 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych 2017 roku według liczby rezerwacji, przedstawia się następująco: 1. Warszawa – 9,29%, 2. Londyn – 8,47%, 3. Rzym – 3,51%, 4. Paryż – 3,23%, 5. Gdańsk – 3,02%, 5. Kraków – 2,71%, 6. Barcelona – 2,31%, 7. Mediolan – 2,27%, 9. Ateny – 1,90%, 10. Eindhoven – 1,69%

Latamy tanio

Widać wyraźnie, że klienci darzą tanie linie lotnicze sporym zaufaniem. Choć połączenia oferowane przez regularnych przewoźników wciąż jeszcze są popularne, podróżni chętniej korzystają z usług tanich linii lotniczych. Ok. 69% tegorocznych transakcji stanowiły właśnie rezerwacje biletów tanich przewoźników.

Najpopularniejszą linią lotniczą był Ryanair - prawie 42% klientów serwisu wybrało właśnie tego przewoźnika. Spośród linii tradycyjnych największym zainteresowaniem cieszyła się oferta Polskich Linii Lotniczych LOT.

07

Najchętniej z Warszawy

Prawie 72% klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało wylot z Polski. W rankingach wylotów wciąż przodują mieszkańcy Warszawy – tradycyjnie najwięcej wylotów – ponad 50% - odbyło się ze stołecznych lotnisk (33% z Lotniska Chopina i ponad 17% z Lotniska Warszawa Modlin). Kolejnym najczęściej wybieranym miejscem wylotu jest lotnisko w Krakowie, z którego skorzystało prawie 13% klientów serwisu Tanie-Loty.pl. Dalej w rankingu znalazły się kolejno: Gdańsk (11,87%), Wrocław (8,90%) i Katowice (6,36%). Coraz atrakcyjniejsze promocje lotnicze oferowane przez przewoźników na wyloty z Berlina powodują większe zainteresowanie biletami właśnie z tego portu lotniczego. W tym roku to już ponad 4% wszystkich rezerwacji.

06

Latamy samodzielnie i coraz częściej w jedną stronę.

Zdecydowana większość, prawie 62%, klientów serwisu wybiera podróż w pojedynkę. Ponad 26% leci z jedną osobą towarzyszącą, a 12% klientów podróżuje w grupach 3-osobowych i większych.

03

Prawie 89% podróżujących to dorośli, a niewiele ponad 7% to dzieci do 12 roku życia. 

02

Współmiernie do popularności samodzielnie organizowanych podróży lotniczych rośnie świadomość klientów. Ponad 42% z nich zakupiła bilety na ponad miesiąc przed planowanym wylotem. Warto jednak zauważyć wzrost liczby rezerwacji dokonywanych w tym samym dniu lub dzień wcześniej.

08

Więcej podróżnych niż przed rokiem dokupuje też do biletu pakiety ubezpieczeń, m.in. kosztów rezygnacji z podróży - w tym roku do ponad 14% rezerwacji zostało wykupione takie ubezpieczenie.

01

Okazuje się, że coraz większą popularnością cieszą się loty w jedną stronę. Już ponad 42% rezerwacji dotyczy właśnie takich połączeń - to aż 23% więcej niż przed rokiem. Oczywiście wciąż najpopularniejsze są loty w dwie strony (ponad 57% rezerwacji).

04

Kochamy citybreaki

Warto wspomnieć o preferencjach dotyczących długości podróży. Z danych wynika, że ponad 51% podróżujących w dwie strony preferuje bardzo krótkie wypady (do 6 dni). Polacy uwielbiają citybreaki, gdyż nie wymagają one długiego urlopu, a do częstszych podróży zachęcają też coraz niższe ceny biletów do europejskich miast. Tygodniowe lub dwutygodniowe wyjazdy wybiera ponad 35% klientów Tanie-Loty.pl, a tylko 4% z nich wybrało podróże dłuższe niż miesiąc.

09

Nie boimy się płatności online

Mniej niż 1% klientów Tanie-Loty.pl wybiera płatność gotówką. Podróżni zdecydowanie wolą płatności online (ponad 70% rezerwacji zostało opłaconych w ten sposób). Zaczynamy nabierać też zaufania do płatności kartą kredytową (prawie 7% rezerwacji). Nadal sporym zainteresowaniem cieszą się również tradycyjne przelewy, z których korzysta ponad 19% Polaków (o 4 punkty procentowe mniej niż przed rokiem). Na płatność przy użyciu PayPala decyduje się 2% podróżnych.

05

*Raport powstał na podstawie danych rezerwacyjnych serwisu z okresu 1.01.2017 do 31.12.2017. 

Kontakt dla mediów - Anna Pustizzi; e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 508 87 34 56

 

Do wyboru jest 460 regularnych połączeń, w tym 54 nowości. Mamy dane dotyczące zimowego rozkładu lotów z 15 polskich lotnisk. Raport przygotował serwis Tanie-Loty.pl. Nowy rozkład lotów wchodzi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Przewoźnicy wprowadzili kilka ciekawych nowości. Ryanair poleci z Krakowa do Marrakeszu i Lizbony a z Poznania do Castellon i Madrytu. Wizz Air zainauguruje loty do Agadiru z Wrocławia, a z Gdańska do Lizbony, Tromso i Wilna.  W sezonie zimowym na lotnisku w Lublinie pojawi się easyJet z nowym połączeniem do Mediolanu Malpensa. 

– Podróżujący z Wrocławia i okolic jako jedyni w  Polsce będą mogli polecieć bezpośrednio do Palermo na Sycylii. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nowe połączenia do Maroko i Izraela. Wśród nowości są także długo oczekiwane loty dla pasażerów biznesowych z Wrocławia do Zurychu  komentuje Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl.

Warto przypomnieć, że na zimę wracają też typowo zimowe połączenia sezonowe do Grenoble, Turynu i Werony. 

54 nowości z polskich lotnisk na sezon zimowy 2017/2018

 • Kraków – 16 nowości (Ateny, Barcelona, Berlin, Frankfurt Glasgow, Goteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla, Tel Aviv., Birmingham)
 • Wrocław – 10 nowości (Agadir, Palermo, Bruksela Charleroi, Edynburg, Leeds Bradford, Oslo Torp, Tel Awiw, Gdańsk, Zurych)
 • Gdańsk – 7 nowości (Aarhus, Wrocław, Tel Awiw, Ejlat, Tromso, Lizbona, Wilno)
 • Poznań – 7 nowości (Ateny, Billund, Castellon, Madryt, Ejlat, Tel Awiw, Oslo Torp)
 • Katowice – 5 nowości (Ateny, Edynburg, Mediolan - Malpensa, Ejlat, Agadir)
 • Warszawa Modlin – 5 nowości (Baden-Baden, Menningen, Sewilla, Wenecja oraz Ejlat)
 • Lublin - 2 nowości (Mediolan, Werona)
 • Warszawa Lotnisko Chopina – 1 nowość (Berlin) 
 • Rzeszów – 1 nowość (Glasgow)

15 polskich lotnisk oferuje w sezonie 2017/18 łącznie 460 połączeń. Zimowa siatka będzie obowiązywać do 24 marca 2017 roku. Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk. 

Warszawa Lotnisko Chopina

W sezonie 2017/18 z Lotniska Chopina w Warszawie pasażerowie mają do wyboru połączenia do 108 portów lotniczych, obsługiwane przez 33 przewoźników do 51 państw świata. W rozkładzie zawieszane są przede wszystkim połączenia sezonowe, np. do Włoch, do Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, ale także – podobnie, jak w ubiegłym roku, trasy sezonowe – do Toronto czy do Winnicy. Z czterech połączeń wycofuje się jedna z linii obsługujących dany kierunek. Norwegian przestaje latać do Barcelony i Madrytu, zaś Ryanair nie będzie już oferował lotów z Warszawy do Gdańska i Wrocławia. W styczniu skasowane zostanie połączenie Aer Lingus do Dublina. Z uwagi na bankructwo linii Air Berlin na krótko zniknie połączenie z Berlinem, ale to miejsce dość szybko, gdyż już od 4 grudnia, zajmie PLL LOT z dwoma połączeniami dziennie.

  Siatka połączeń w sezonie zimowym zmienia się nieznacznie. Znikają połączenia sezonowe oraz takie, które są nastawione na turystykę wakacyjną. - mówi Piotr Rudzki, Specjalista ds. komunikacji zewnętrznej Lotniska Chopina. Na ten moment mamy informację o jednym całkowicie nowym połączeniu – Moskwa Domodiedowo wykonywane przez linię Ural Airlines. To będzie również nowy przewoźnik w Warszawie. Planuje operować od 18 grudnia, ale nie są to jeszcze informacje potwierdzone. Ponadto przywracane są 4 sezonowe, regularne zimowe połączenia: Eljat Ovda, Grenoble, Turyn i Werona  dodaje Rudzki.

Port Lotniczy Kraków

W zimowym rozkładzie lotów z krakowskiego lotniska znajdziemy 88 połączeń (oferowanych przez 15 linii lotniczych). To aż 23 więcej niż przed rokiem - jednocześnie aż 16 z nich to kompletnie nowe połączenia. 

Cieszymy się z coraz większej dywersyfikacji naszej siatki połączeń. Wśród nowości będą zarówno miasta na południu m.in.: Ateny, Lizbona, Marsylia, Sewilla, a także nowość na kontynencie afrykańskim – Marrakesz, jak i kierunki północne: Malmo, Goteborg, Glasgow. Na uwagę zasługuje  także rozwój połączeń z miastami Europy Środkowej: Pragą, Berlinem oraz Norymbergą (miastem partnerskim Krakowa) – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Dużą liczbą nowości może pochwalić się Ryanair, który wprowadzi aż 15 nowych połączeń: Ateny, Barcelonę, Berlin, Frankfurt Glasgow, Goteborg, Lizbonę, Malmo, Marrakesz, Marsylię, Neapol, Norymbergę, Pragę, Sewillę oraz Tel Aviv. Kolejną nowością są loty Jet2.com do Birmingham. 

Nowy sezon oznacza też powrót lotów linii Ryanair do izraelskiego Ejlatu. Do zimowej siatki, poza nowymi kierunkami, zostaną włączone wybrane loty z okresu letniego, między innymi Wenecja i cieszące się dużą popularnością połączenie do Chicago.

Port Lotniczy Gdańsk

Pasażerowie gdańskiego lotniska mają do dyspozycji 61 bezpośrednich połączeń (obsługiwanych przez 7 linii lotniczych). W rozkładzie znajdzie się aż 7 nowych kierunków. Ryanair będzie latał do Aarhus, Wrocławia, Tel Awiwu i Ejlatu, zaś w grudniu nowe połączenia do Lizbony, Tromso i Wilna zainauguruje Wizz Air. 

W sezonie zimowym zawieszone zostają loty do Pizy, Neapolu i Alicante. Dodatkowo zamknięte zostaną połączenia do Berlina (Air Berlin), Brukseli Charleroi (Wizz Air) i Warszawy – Ryanair. Na zimę znikają także loty do Bergen (SAS) i Newcastle (Ryanair). 

Port Lotniczy Wrocław

W rozkładzie na zimę 2017/18 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji rekordową liczbę 46 połączeń regularnych. Znalazło się tutaj aż 39 rejsów niskokosztowych, zarówno na południe Europy, Wyspy Brytyjskie, jak i do Afryki, Skandynawii i na Wschód. Uzupełnieniem są połączenia do 7 najważniejszych europejskich hubów przesiadkowych, między innymi do Zurychu, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Kopenhagi, Dusseldorfu czy Warszawy, a poza Europą - Tel Avivu, a także nowe połączenie do Gdańska 

– Z rozkładu Ryanaira znika Warszawa – to efekt ogólnopolskiej decyzji przewoźnika, który zdecydował się zawiesić krajowe loty na Lotnisko Chopina z końcem sezonu letniego. Mimo to Ryanair pozostaje mocno związany z Wrocławiem. Pasażerowie wrocławskiego lotniska nadal mają też do dyspozycji 6 lotów dziennie do Warszawy, które realizują PLL LOT. Dodatkowo rozmawiamy o możliwościach dalszej rozbudowy połączeń krajowych z innymi przewoźnikami – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Na sezon zimowy znikają typowo letnie kierunki: Alicante, Barcelona, Kreta (Chania), Majorka, które wrócą w marcu 2018 roku.

Od 29 października do rozkładu wchodzi 10 nowych połączeń regularnych. Najwięcej, bo aż 8, zaproponuje Ryanair.  

Dariusz Kuś dodaje – Cieszą nas zwłaszcza nowe kierunki południowe - Palermo na Sycylii, do którego wrocławscy pasażerowie mają szansę polecieć lotami niskokosztowymi jako jedyni w Polsce. Poza tym irlandzki przewoźnik uruchamia loty do Brukseli Charleroi, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo Torp, Tel Awiwu oraz Gdańska.

Ofertę lotów z Wrocławia poszerza także Wizz Air. W nowym sezonie ze stolicy Dolnego Śląska polecimy do Agadiru w Maroku. Nowe połączenie ruszy 2 listopada. Jestem przekonany, że powtórzy sukces tegorocznych nowości tego przewoźnika, Lwowa i Reykjaviku, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów, a – co nas cieszy – zostają również na zimę

Wśród nowości są długo oczekiwane loty dla pasażerów biznesowych do Zurychu.

Port Lotniczy Katowice Airport

Siatka połączeń regularnych obejmuje 43 połączeń. W zbliżającym się rozkładzie zima 2017/2018 z Katowice Airport zostanie uruchomionych pięć nowych połączeń regularnych. W niedzielę 29 października br. linia lotnicza Ryanair wykona pierwsze loty z Pyrzowic do Aten, Edynburga i Mediolanu - Malpensy. Z kolei Wizz Air w poniedziałek 30 października br. zainauguruje trasę na lotnisko Ovda w Izraelu, a w czwartek 2 listopada br. do Agadiru w Maroku.

Wizz Air zamyka na zimę połączenia do Belfastu, Maastricht Aachen oraz Paryża Beauvais oraz sezonowe połączenie do Kutaisi w Gruzji. Ryanair natomiast, od listopada zawiesi połączenie do Hamburga.

Port Lotniczy Warszawa Modlin

W sezonie zimowym oferuje 42 połączenia regularnych. Mapa kierunków wzbogaci się aż tylko o 5 nowych połączeń: Baden-Baden, Menningen, Sewilla, Wenecja oraz Ejlat. Ryanair likwiduje za to połączenie do Salonik, a na zimę znika też aż 6 połączeń cieszących się dużym zainteresowaniem w sezonie letnim: Faro, Piza, Chania, Trapani, Korfu i Cagliari .  

Port Lotniczy Poznań

W sezonie zimowym dostępnych jest 30 połączeń oferowanych przez trzech przewoźników tradycyjnych – PLL LOT, Lufthansę, SAS (Kopenhaga), a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair i Wizz Air. Ryanair otwiera w tym sezonie w Poznaniu swoją piątą bazę w Polsce, dzięki temu zainauguruje aż 7 nowych połączeń. 

Juliusz Komorek - Członek Zarządu Ryaniara ds. Regulacyjnych i Prawnych powiedział – Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Poznania z 7 nowymi kierunkami do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu oraz dodatkowymi lotami do Londynu Stansted (łącznie 14 tras). Jesteśmy dumni z otwarcia 5. już bazy Ryanaira w Polsce.

Na zimę zawieszone zostają loty do Barcelony Girony i Korfu (Ryanair). Oba połączenia powinny wrócić do rozkładu już na wiosnę. 

Port Lotniczy Lublin

W sezonie zimowym z Lotnisko w Lublinie będzie oferować aż 13 połączeń w tym aż 2 nowości! Small Planet Airlines zaoferuje loty do Werony w grudniu, zaś easyJet już 29 października zainauguruje połączenie pomiędzy Lublinem a Mediolanem (Malpensa). Port Lotniczy Lublin będzie drugim, po Krakowie, lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez easyJet.

– Port Lotniczy Lublin skutecznie pozyskuje nowych przewoźników i rozwija siatkę połączeń. Przez ostatnie 2 lata konsekwentnie pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem. Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech. Jestem przekonany, że to połączenie znajdzie również uznanie wśród licznej Polonii z naszego regionu, pracującej lub odwiedzającej swoje rodziny w Lombardii i innych rejonach Włoch – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Port Lotniczy Szczecin

Połączenia ze Szczecina w sezonie zimowym oferuje 4 przewoźników  Podróżni mają do dyspozycji 9 połączeń: do Londynu Stansted, Dublina i Liverpoolu (Ryanair), do Londynu Luton, Stavanger, Bergen i Oslo Torp (Wizz Air), do Oslo Gardemoen (Norwegian) oraz do Warszawy (PLL LOT i Ryanair).

Port Lotniczy Rzeszów

W ramach regularnych połączeń pasażerskich z lotniska Rzeszów-Jasionka można dotrzeć do Warszawy, Londynu, Monachium, Glasgow, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Z rozkładu znika na zimę sezonowe połączenie na Korfu. 

– Przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu zimowego, odbył się inauguracyjny rejs połączenia Rzeszów Jasionka - Glasgow Prestwick. Do końca lata, rejsy odbywać się będą raz w tygodniu (w czwartki), natomiast od 31 października, pasażerowie będą mogli polecieć dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty. Połączenie to zostanie utrzymane również w sezonie letnim 2018 r. – mówi Marcin Kołacz z Biura Prasowego Lotniska w Rzeszowie. 

Port Lotniczy Bydgoszcz

W sezonie zimowym 2017/18 z bydgoskiego lotniska polecimy w 6 kierunkach. Ryanair oferuje loty do Birmingham, Dublina, Londynu Stansted oraz w nowym kierunku – Londyn Luton. Lufthansa od 29 października będzie latać codzienie do Frankfurtu, zaś PLL LOT kontynuuje loty do Lwowa.

– W sezonie zimowym w Porcie Lotniczym Bydgoszcz pojawią się dwie nowości. Z końcem miesiąca października pasażerowie korzystający z naszego portu zyskają możliwość codziennych podróży do Frankfurtu, dzięki zwiększeniu oferowania z 6 do 7 lotów tygodniowo. Loty Lufthansy do tego ważnego lotniska przesiadkowego odbywające się 7 dni w tygodniu to znakomita informacja dla przedstawicieli biznesu oraz turystów planujących dalekie podróże. Zwiększone oferowanie pozwoli na bardziej elastyczne planowanie lotów.” - mówi Daniel Mackiewicz Kierownik ds. Marketingu bydgoskiego lotniska. 

Również z początkiem sezonu zimowego do rozkładu lotów Portu Lotniczego Bydgoszcz dołączy nowy kierunek, Londyn Luton. Loty będą odbywały się 3 razy w tygodniu (środy, piątki i niedziele). 

Wzorem ubiegłorocznego sezonu, Ryanair optymalizuje swoją siatkę połączeń na okres od października do marca. Połączenia do Dusseldorf Weeze i Glasgow, podobnie jak wtorkowe loty do Londynu Stansted, wrócą od sezonu letniego.

Port Lotniczy Łódź

W siatce połączeń łódzkiego lotniska są tylko trzy połączenia: Londyn Stansted, East Midlands i Dublin. Wszystkie obsługiwane przez Ryanair. 

Port Lotniczy Olsztyn Mazury

Pasażerowie mają do dyspozycji dwa połączenia. Wizz Air będzie obsługiwał dwa razy w tygodniu loty do Londynu Luton, a Ryanair poleci trzy razy w tygodniu do Londynu Stansted.

Port Lotniczy w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym jedno połączenie regularne - do Warszawy.

Port Lotniczy Radom

Wciąż nie wiadomo czy w sezonie zimowym będą kontynuowane loty do Pragi, Gdańska i Lwowa. 

 

O firmie:

Tanie-Loty.pl to jeden z największych w Polsce serwisów łączących oferty wszystkich linii lotniczych oraz dostarczający wartościowe informacje dot. branży turystycznej i taniego podróżowania. Wydawcą serwisu jest  Artweb-Media sp. z o.o. sp.k.  z siedzibą we Wrocławiu.

Do wyboru są 393 regularne połączenia, w tym 30 nowości. Mamy dane dotyczące zimowego rozkładu lotów z 15 polskich lotnisk. Raport przygotował serwis Tanie-Loty.pl. Nowy rozkład lotów wchodzi w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października.

Przewoźnicy wprowadzili kilka ciekawych nowości. Ryanair poleci z Warszawy Modlin do Porto i Walencji, a z Wrocławia na główne lotnisko Madrytu. Wizz Air oferuje z Katowic dwa połączenia na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę i Lanzarote), a także do Dubaju. 

– To ostatnie połączenie od chwili ogłoszenia rozbudziło ogromne zainteresowanie. Obserwujemy, że kierunki południowe coraz częściej są traktowane jako całoroczne. W tym roku przewoźnicy utrzymali kilka takich połączeń po sezonie letnim, a także wprowadzili nowe. Wynika to z faktu, że Polacy coraz chętniej planują wypoczynek przez cały rok - komentuje Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl.

Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostają połączenia linii Ryanair z Krakowa do Malagi i Cagliari oraz z Wrocławia na Maltę. Z tanimi liniami również jesienią i zimą polecimy do Alicante, do Neapolu lub na Sycylię. Od grudnia wracają też typowo zimowe połączenia sezonowe do Grenoble, Turynu i Werony. 

30 nowości z polskich lotnisk na sezon zimowy 2016/2017

 • Warszawa Modlin – 8 nowości (Walencja, Porto, Tuluza, Edynburg, Leeds, Birmingham, Newcastle, Belfast) 
 • Kraków – 6 nowości (Genewa, Wenecja, Neapol, Manchester, Bournemouth, Belfast)
 • Wrocław – 5 nowości (Madryt, Kijów, Newcastle, Manchester, Belfast)
 • Gdańsk – 4 nowości (Mediolan Bergamo, Grenoble, Newcastle, Belfast)
 • Katowice – 3 nowości (Teneryfa, Lanzarote, Dubaj)
 • Warszawa Lotnisko Chopina – 1 nowość (Ejlat, Izrael) 
 • Poznań – 1 nowość (Alicante)
 • Rzeszów – 1 nowość (Berlin Schoenefeld, lata od 2 września)
 • Olsztyn Mazury – 1 nowość (Londyn Stansted)

15 polskich lotnisk oferuje w sezonie 2016/2017 łącznie 393 połączenia. Zimowa siatka będzie obowiązywać do 25 marca 2017 roku. Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk. 

Warszawa Lotnisko Chopina

W sezonie 2016/17 z Lotniska Chopina w Warszawie pasażerowie mają do wyboru połączenia do 100 portów lotniczych, obsługiwane przez 33 przewoźników. W rozkładzie pozostają wszystkie trasy całoroczne, w tym obsługiwane przez Wizz Air do Katanii i Neapolu, przez Norwegian do Malagi czy przez LOT do Nicei. Oczywiście pozostają także wszystkie niedawno otwarte trasy dalekiego zasięgu, w tym do Seulu (PLL LOT) i do Pekinu (Air China).

Jak dotąd zapowiedziane jest jedno nowe połączenie – do Ejlatu w Izraelu otwierane od połowy grudnia przez Wizz Air. Jak co roku od grudnia wracają połączenia sezonowe do Grenoble, Werony i Turynu. W tym roku nie będzie obsługiwane oferowane w ubiegłym sezonie zimowym przez Air Baltic połączenie do Popradu.

Z rozkładu znikają połączenia typowo wakacyjne, jak m.in. do Alghero, Alicante, Burgas, Bejrutu, Korfu, Olsztyna, Warny, Splitu czy Zadaru. Z końcem października PLL LOT kasują także połączenie z Warszawy do Połągi.

Z lotniska w Warszawie w sezonie zimowym wycofuje się Air Serbia, obsługująca trasę do Belgradu, ale trasa ta nie znika z siatki połączeń lotniska, ponieważ jej obsługę nadal będą kontynuowały PLL LOT. LOT z kolei przestaje latać do Aten, ale trasa ta będzie obsługiwana przez greckiego przewoźnika Aegean - mówi Przemysław Przybylski,  rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie 

Port Lotniczy Kraków

W zimowym rozkładzie lotów z krakowskiego lotniska znajdziemy 65 połączeń (oferowanych przez 14 linii lotniczych). To aż 9 więcej niż przed rokiem. Nowościami są połączenia easyJet do Genewy, Manchesteru oraz Neapolu i Wenecji. Z kolei Ryanair uruchomi dwie nowe trasy na Wyspy Brytyjskie – do Bournemouth i do Belfastu. 

Na zimę zostają również nowości z tegorocznego lata: easyJet do Mediolanu Malpensy, Jet2.com do Manchesteru, Ryanair do Bristolu oraz linii SAS do Kopenhagi. Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostają połączenia PLL LOT do Gdańska oraz linii Ryanair do Malagi i Cagliari. Dodatkowo, w związku z zamknięciem lotniska w Oslo Rygge, Ryanair uruchomi połączenie na lotnisko Oslo Torp.

Port Lotniczy Gdańsk

Pasażerowie gdańskiego lotniska mają do dyspozycji 59 bezpośrednich połączeń (obsługiwanych przez 9 linii lotniczych) do 51 portów lotniczych. W rozkładzie są cztery nowe kierunki. Ryanair będzie latał do Newcastle, Mediolanu Bergamo oraz do Belfastu, a Wizz Air do Grenoble. Poza tym będzie więcej poleczeń na trasie do Warszawy - Ryanair dodał jeszcze jeden lot dziennie.

W sezonie zimowym zawieszone zostają loty do Pizy i Alicante (Ryanair), Barcelony (Wizz Air) oraz do Iwano Frankiwska.

Port Lotniczy Warszawa Modlin

W sezonie zimowym oferuje 35 połączeń regularnych. Mapa kierunków wzbogaci się aż o 8 nowych tras, do: Edynburga, Leeds, Walencji, Birmingham, Newcastle, Belfastu, Porto i Tuluzy. 

W sezonie zimowym Ryanair powiększy swoją bazę w Modlinie o nowy, trzeci samolot - mówi Leszek Chorzewski, prezes Portu Lotniczego Warszawa Modlin. – To oznacza nowe miejsca pracy dla załóg, nowe kierunki lotnicze z naszego portu oraz większą częstotliwość połączeń. Najbardziej wzbogaci się siatka połączeń lotniczych do Wielkiej Brytanii, ale również do Portugalii i Francji – dodaje. 

Od sezonu zimowego zwiększy się również częstotliwość lotów na trasach do Bristolu (z 3 do 4 razy w tygodniu) oraz do Mediolanu Bergamo (z 6 do 7 razy w tygodniu). Natomiast zawieszone połączenia sezonowe (Saloniki, Chania, Korfu, Piza, Palma i Trapani) powrócą w marcu 2017 r.

Port Lotniczy Katowice Airport

Siatka połączeń regularnych obejmuje 35 połączeń do 15 krajów. Pojawią się trzy atrakcyjne nowości. Wizz Air uruchomi dwie nowe trasy na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę i Lanzarote) oraz cieszące się dużym zainteresowaniem połączenie do Dubaju.

Katowickie lotnisko traci na zimę pięć połączeń sezonowych. Są to kierunki typowo wakacyjne:  Alghero, Burgas, Kutaisi, Korfu i Chania. Wszystkie wymienione trasy wracają już w rozkładzie lato 2017. 

Port Lotniczy Wrocław

Od 30 października pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru w sumie 34 połączenia regularne - 6 połączeń z tradycyjnymi przewoźnikami oraz 28 połączeń niskokosztowych, w tym 7 południowych, 14 na Wyspy Brytyjskie, dwa kierunki skandynawskie (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta), po jednym połączeniu do Francji (Paryż Beauvais), Niemiec (Dortmund) i Holandii (Eindhoven). Siatkę uzupełniają tanie loty do Warszawy od linii Ryanair oraz Radom.  

Cztery nowe połączenia wprowadzają linie Ryanair. To trzy kierunki brytyjskie – Manchester, Newcastle i Belfast, a także główne lotnisko w Madrycie. Piątą nowością jest Kijów, do którego latają linie Wizz Air. Dodatkowo, w rozkładzie zimowym po raz pierwszy pozostaje Malta. 

To będzie rekordowa zima na wrocławskim lotnisku. Przewoźnicy niskokosztowi systematycznie rozwijają swoją ofertę. Madryt i Malta znakomicie uzupełniają siatkę kierunków południowych, bardzo chętnie wybieranych również w okresie jesienno-zimowym. Ogromnym zainteresowaniem, co widać w systemach rezerwacyjnych, cieszy się również Kijów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Z rozkładu zniknęły tylko cztery kierunki sezonowe: Wenecja Treviso, Kreta Chania, Alicante i Malaga.  

Port Lotniczy Poznań

W sezonie zimowym dostępne są 22 połączenia oferowane przez trzech przewoźników tradycyjnych – PLL LOT (Warszawa), Lufthansę (Frankfurt, Monachium), SAS (Kopenhaga), a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair (Alicante, Dublin, Malta, Bristol, Edynburg, Liverpool, Londyn Stansted, Rzym Ciampino) i Wizz Air (Doncaster/Sheffield, Londyn Luton, Barcelona, Birmingham, Glasgow, Eindhoven, Oslo Torp, Malmo, Paryż Beauvais, Sztokholm Skavsta).

Od 3 listopada z poznańskiej Ławicy polecimy do hiszpańskiego Alicante. Połączenie uruchamiają linie Ryanair. Przewoźnik zdecydował też o utrzymaniu w sezonie zimowym lotów na Maltę i do Edynburga. 

Na zimę zawieszone zostają loty do Barcelony Girony i Korfu (Ryanair). Natomiast ze względu na zamknięcie bazy irlandzkiego przewoźnika w Oslo Rygge loty na tej trasie zostają anulowane wraz z wejściem w życie sezonu zimowego. 

Port Lotniczy Rzeszów

Z lotniska w Jasionce do wyboru jest 10 bezpośrednich, regularnych połączeń. Polecimy do Warszawy, Paryża, Monachium, Londynu (lotniska Stansted i Luton), a także do Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina. Połączenia obsługują: Ryanair, PLL LOT, Lufthansa i Adria. 

Od 2 września dostępne jest również połączenie do Berlina Schoenfeld (linie Ryanair). Na sezon zimowy Ryanair zaplanował dwie rotacje – w poniedziałek i w piątek.

Z rozkładu znika na zimę sezonowe połączenie na Korfu, natomiast ze względu na zamknięcie bazy Ryanair w Oslo Rygge loty do Norwegii zostają zawieszone. 

Port Lotniczy Szczecin

Połączenia ze Szczecina w sezonie zimowym oferuje 4 przewoźników  Podróżni mają do dyspozycji 9 połączeń: do Londynu Stansted, Dublina i Liverpoolu (Ryanair), do Londynu Luton, Stavanger, Bergen i Oslo Torp (Wizz Air), do Oslo Gardemoen (Norwegian) oraz do Warszawy (PLL LOT).

Z rozkładu znika Oslo Rygge (w związku z zamknięciem bazy przez Ryanair), z kolei połączenie do Liverpoolu pozostaje w tym roku na zimę jako połączenie całoroczne. 

Port Lotniczy Lublin

W sezonie zimowym z Lublina będzie można polecieć na 7 lotnisk, to: Doncaster Sheffield, Eindhoven, Glasgow, Londyn (Luton i Stansted), Oslo i Sztokholm Skavsta. Połączenia oferują Wizz Air i Ryanair.

Lufthansa zawiesiła połączenia z Lublina z przyczyn ekonomicznych (z dniem 30 października 2016 roku). Natomiast Ryanair zawiesza na zimę loty do Dublina. Ostatnie połączenie na tej trasie wystartuje z Lublina 5 listopada. 

Port Lotniczy Łódź

W siatce połączeń jest sześć kierunków. Ryanair utrzymuje połączenia do Wielkiej Brytanii i do Irlandii, natomiast Adria Airways oferują loty do Amsterdamu, Paryża i Monachium.

Port Lotniczy Bydgoszcz

Podróżni mają do wyboru cztery połączenia regularne: do Frankfurtu,  Londynu,  Dublina i Birmingham. Stabilny rozwój połączenia Lufthansy w Bydgoszczy przekonał niemieckiego przewoźnika do utrzymania dotychczasowej częstotliwości lotów w sezonie zimowym. Londyn będzie oferowany 6 razy tygodniowo - jest to kolejne zwiększenie oferowania w porównaniu do lat ubiegłych (5 razy tygodniowo w 2015 i 4 razy w 2014). Loty do Birmingham będą się odbywały z taką samą częstotliwością jak w sezonie letnim. 

Na zimę przewoźnik zawiesza loty do Düsseldorfu i Glasgow, jednak są już dostępne w sprzedaży w sezonie letnim 2017. W okresie zimowym nie będą wykonywane loty do Rzymu, jest to jednak połączenie sezonowe.

Port Lotniczy Radom

Lotnisko oferuje podróżnym cztery połączenia regularne obsługiwane przez linię Sprint Air. Dwa krajowe - do Wrocławia i Gdańska, oraz dwa zagraniczne - do Lwowa i do Pragi. 

Na zimę zawieszone zostało połączenie z Berlinem, zmieniły się też niektóre godziny startów i lądowań. Dzięki skorygowanemu grafikowi podróżni zyskają wydłużony weekendowy pobyt w Pradze. 

Port Lotniczy Olsztyn Mazury

Pasażerowie mają do dyspozycji dwa połączenia. Wizz Air będzie obsługiwał dwa razy w tygodniu loty do Londynu Luton, a Ryanair poleci trzy razy w tygodniu do Londynu Stansted. Irlandzki przewoźnik pojawi się na Olsztyńskim lotnisku 1 listopada. 

Z rozkładu znikają połączone uruchomione do Olsztyna sezonowo (czyli Warszawa, Berlin, Wrocław, Kraków i Monachium). Jest jednak szansa, że wrócą one do rozkładu letniego.  

Port Lotniczy w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym jedno połączenie regularne - do Warszawy. Połączenie obsługiwane jest od poniedziałku do piątku przez linię Sprint Air.

 

O firmie:

Tanie-Loty.pl to jeden z największych w Polsce serwisów łączących oferty wszystkich linii lotniczych oraz dostarczający wartościowe informacje dot. branży turystycznej i taniego podróżowania. Wydawcą serwisu jest  Artweb-Media sp. z o.o. sp.k.  z siedzibą we Wrocławiu.

Wraz ze zmianą czasu letniego na zimowy zmienia się jak zawsze rozkład lotów linii lotniczych. W związku z tym na polskiej mapie połączeń lotniczych nastąpiło kilka istotnych zmian. Nowy rozkład lotów zaczyna obowiązywać w tym roku w nocy z soboty 25 października na niedzielę 26 października.

Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.pl przedstawia raport o połączeniach lotniczych z polskich lotnisk w nadchodzącym sezonie zimowym 2014/2015, zawierający również obrazowe mapy lotów.

"Na zimę zostaje zawieszonych wiele rejsów sezonowych - głównie kierunków typowo wakacyjnych, ale pojawi się też kilka nowych, bardzo ciekawych połączeń. 

Aż dwa lotniska zyskają regularne bezpośrednie loty na Wyspy Kanaryjskie. Norwegian zainauguruje loty na Teneryfę i Gran Canarię z Lotniska Chopina, zaś Ryanair poleci z Warszawy Modlin na Teneryfę, Gran Canarię i Fuerteventurę. 

Ważnym wydarzeniem, które będzie miało wpływ na zimową siatkę lotów z Portu Lotniczego Warszawa Modlin, jest uruchomienie na tym lotnisku bazy operacyjnej. Dzięki temu oprócz lotów na Wyspy Kanaryjskie podróżni będą mieli do dyspozycji połączenie do Madrytu oraz więcej rejsów na trasach krajowych."  - komentuje Anna Pustizzi z Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.pl

Z dużym rozmachem swoją siatkę połączeń rozwija polska regionalna linia lotnicza Eurolot. Od 26 października przewoźnik rozpoczyna regularne loty do Stuttgartu i Dusseldorfu w Niemczech oraz do Zagrzebia w Chorwacji i Kiszyniowa w Mołdawii z Lotniska Chopina, a od 27 października uruchomi również krajowe rejsy na trasie Warszawa-Lublin. 

Także Wizz Air, pomimo redukcji sezonowych lotów wakacyjnych ma do zaoferowania nowe połączenia, jak np. z Gdańska do Groningen  w północnej Holandii, do Glasgow z Poznania i Katowic, do Maastricht z Katowic czy ze Szczecina do Londynu. Węgierski przewoźnik nie zapomina także o kierunkach typowo narciarskich. Zimą podróżni będą mogli skorzystać z lotów do Werony, Turynu, Grenoble czy Mediolanu Bergamo. - dodaje Pustizzi

Zobacz pełen raport na stronie: Połączenia lotnicze z polskich miast w sezonie zimowym 2014/2015.pdf

Wraz ze zmianą czasu zimowego na letni zmienia się rozkład lotów linii lotniczych. W związku z tym na polskiej mapie połączeń lotniczych nastąpiło kilka istotnych zmian. Nowy rozkład lotów zaczyna obowiązywać w tym roku w nocy z soboty 29 marca na niedzielę 30 marca.

Centrum Rezerwacji Tanie-Loty opublikowało raport o połączeniach lotniczych z polskich lotnisk w nadchodzącym sezonie letnim, zawierający również obrazowe mapy lotów.

Wraz ze zmianą czasu letniego na zimowy zmieni się rozkład lotów na polskich lotniskach. Również w ofercie połączeń znajdziemy wiele zmian. Z rozkładów zniknęło wiele rejsów sezonowych, ale pojawiły się też nowe połączenia. Przyjrzeliśmy się zmianom i przygotowaliśmy dla Was krótki raport, dokąd i w jakie dni tygodnia można polecieć z lotnisk w Polsce.

Zimowy rozkład tanich lotów z polskich lotnisk nie wygląda tak imponująco, jak letni, ponieważ zawieszono większość lotów na typowo wakacyjnych kierunkach. Widoczne są także efekty restrukturyzacji siatki połączeń przez LOT - przewoźnik zawiesza loty do Bejrutu, Berlina, Kairu, Nicei, Rzymu, Stuttgartu i Zurychu oraz do Monachium z Katowic i Frankfurtu z Krakowa. 

Ale pojawiły się też nowe kierunki - EasyJet zainauguruje loty do Bazylei z Krakowa, Wizz Air będzie latał do Charkowa na Ukrainie oraz do Tel Awiwu (Izrael). Węgierski przewoźnik wraca też ze swoją ofertą dla narciarzy oferując loty do Grenoble. Cieszy także to, że dotychczasowe sezonowe loty na Maltę z Krakowa pozostają w rozkładzie zimowym – Ryanair utrzymuje ten kierunek jako całoroczny. Swoją siatkę rozwiaja także Eurolot. W zimie pojawią się loty do Salzburga z Warszawy oraz dwa nowe połączenia z Rzeszowa - Amsterdam i Gdańsk. 

Połączenia z Portu Lotniczego w Bydgoszczy

Bydgoskie lotnisko oferuje swoim podróżnym tylko 6 kierunków. Jedynym przewoźnikiem, który obsługuje regularne zagraniczne połączenia jest Ryanair. Z kolei regularne połączenia do Warszawy oferują Polskie Linie Lotnicze LOT (cały czas jednak waży się los tego połączenia). 

Na zimę z rozkładu znika połączenie do Barcelony Girony, które jak zapewniają władze lotniska powinno wrócić już w marcu. 

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Bydgoszczy>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Gdańsku

Nowy sezon zimowy przyniósł kilka zmian w rozkładzie lotów z Gdańska. Ryanair zawiesił loty do Birmingham i Leeds, zaś Wizz Air do Rzymu. Z rozkladu znikają także sezonowe połączenia do Barcelony Girony, Dubrownika, Splitu i Zadaru.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Gdańska>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Katowicach

Katowickie lotnisko straciło w sezonie zimowym kilka połączeń sezonowych. Są to kierunki typowo wakacyjne takie jak: Alicante, Burgas, Girona, Chania i Larnaka. Z rozkładu znika także połączenie do Edynburga i Liverpoolu. Niestety LOT zlikwidował też połączenie do Monachium.

W siatce pozostało jednak aż 28 połączeń, wśród nich tak atrakcyjne kierunki jak Rzym, Paryż, Barcelona czy Kutaisi (Gruzja). Są też nowości - już 29 pażdziernika Wizz Air zainauguruje loty do Tel Awiwu. Połączenie będzie obslugiwane trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty. Dodatkowo od 21 grudnia Wizz Air zaoferuje także loty do Grenoble. 

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Katowic>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Krakowie

W sezonie zimowym krakowskie lotnisko będzie oferować 48 połączeń regularnych. Nie obyło się bez zmian w siatce lotów. Zawieszone zostają połączenia sezonowe, czyli operacje zawieszane standardowo na zimę, głównie do wakacyjnych destynacji: Barcelona, Dubrownik, Helsinki, Stuttgart, Malaga, Cagliari, Goeteborg, Kos, Pafos, Majorka, Piza, Trapani. Z rozkładu znikają także dwa inne połączenia: LOT-u do Frankfurtu (w ramach ograniczania siatki tego przewoźnika) oraz Ryanaira do Billund.

Nowością jest całoroczne połączenie easyJet do Bazylei. Cieszy także to, że dotychczasowe sezonowe loty na Maltę pozostają w rozkładzie zimowym – Ryanair utrzymuje ten kierunek jako całoroczny.

Z informacji uzyskanych od władz lotniska wynika, że dwóch przewoźników zamierza zwiększyć oferowanie na obsługiwanych przez siebie trasach. Alitalia zwiększa oferowanie do Rzymu o dodatkowy rejs (do czterech tygodniowo). Aeroflot na stałe wprowadza do obsługi lotów do Moskwy większy samolot: A319 zamiast Suchoj Superjet 100. Dodatkowo Lufthansa pozostawia 3 rejsy dziennie do Frankfurtu, zamiast dwóch które zwykle były na zimę.

"Zimowy rozkład lotów z krakowskiego lotniska z prawie 50-oma regularnymi połączeniami  daje nadzieję na utrzymanie tendencji wzrostowej. Liczymy, że podobnie jak w sezonie letnim, także w miesiącach zimowych będzie rosła liczba obsłużonych pasażerów. Cieszy nas rozwój na naszym lotnisku linii easyJet, która otwiera połączenie do Szwajcarii, gdzie jest bardzo silnym graczem.  Warto również podkreślić, że jest to drugi kierunek tego przewoźnika poza Wyspy Brytyjskie." mówi Urszula Podraza, Rzecznik Prasowy Kraków Airport.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Krakowa>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Lublinie

Port Lotniczy Lublin uruchomił działalność operacyjną niecały rok temu - 17 grudnia 2012 roku. Obecnie obsługuje dwóch przewoźników niskokosztowych (Wizz Air i Ryanair), którzy oferują loty regularne do Londynu (dwa lotniska – Stansted i Luton), Oslo (lotnisko Oslo Sandefjord Torp) i Dublina. Podróżni mają także do dyspozycji jedno połączenie krajowe do Gdanska obsługiwane przez eurolot. W sezonie zimowym zostają niestety zawieszone loty z Lublina do Liverpoolu, oferowane w sezonie letnim przez Ryaniar.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Lublina>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Łodzi

Łódzkie lotnisko straci w sezonie zimowym aż 4 polączenia. Zimą nie polecimy z Łodzi do Bristolu, Edynburga, Mediolanu Bergamo i do Oslo Rygge. Ryanair będzie oferował jedynie przeloty do Dublina, East Midlands, Londynu Stansted i Liverpoolu (to ostatnie połączenie dopiero od 13 grudnia, po ponad miesięcznej przerwie). Drugi przewoźnik oferujący loty z lotniska w Łodzi (SAS) utzyma na zimę połaczenie do Kopenhagi.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Łodzi>>

Połaczenia z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

30 września po problemach z pasem startowym i wielomiesięcznym zamknięciu lotniska, do portu lotniczego w Modlinie wrócił Ryanair i jak na razie jest to jedyna linia lotnicza, która oferuje z Modlina regularne połączenia. 

W sezonie zimowym lotnisko w Modlinie będzie oferować 17 połączeń regularnych. Nie obyło się bez zmian w siatce lotów - na zimę zostaje zawieszonych aż dziewięć tras - głównie połączeń sezonowych. Zimą nie polecimy do: Chanii, Palmy, Pizy, Trapani, Bari i Marsylii. Z rozkładu znikają także Budapeszt, Frankfurt Hahn, Dusseldorf Weeze.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Modlina>>

Połaczenia z Portu Lotniczego w Poznaniu

W sezonie zimowym dostępnych będzie 18 kierunków oferowanych przez trzech przewoźników tradycyjnych – Polskie Linie Lotnicze LOT (Warszawa), Lufthansę (Dusseldorf, Frankfurt, Monachium), Skandynawskie Linie Lotnicze SAS (Kopenhaga) – a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair (Barcelona, Bristol, Dublin, Liverpool, Londyn Stansted, Oslo Rygge, Rzym Ciampino) i Wizz Air (Doncaster/Sheffield, London Luton, Mediolan Bergamo, Oslo Torp, Paryż Beauvais, Sztokholm Skavsta).

Poznańskie lotnisko traci w sezonie zimowym kilka połączeń. Pod koniec października zostają zawieszone na okres zimowy loty do Barcelony El Prat i Bergen, obslugiwane przez Wizz Air oraz loty do Barcelony El Prat, Edynburga, Mediolanu Bergamo, East Midlands i Palmy, oferowane w sezonie letnim przez Ryanair. Jednak jest też kilka dobrych wiadomości. Jak poinformowała Hanna Surma, rzecznik prasowy poznańskiego lotniska: "od 7 listopada br. Ryanair uruchomi połączenie do Barcelony Girony, a od 21 grudnia br. powróci do rozkładu lotów sezonowy włoski kierunek – Mediolan Bergamo – który będzie obsługiwany przez linię Wizz Air. Przypominamy również, że od 16 września br. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły dodatkowy rejs do Warszawy, a od 27 października br. linie lotnicze Lufthansa wprowadzą dodatkową, popołudniową rotację do Frankfurtu."

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Poznania>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Rzeszowie

Podobnie jak w zeszłym roku na sezon zimowy zostają zawieszone połączenia typowo sezonowe, oferowane przez linię Ryanair. Będą to: Barcelona Girona, Bristol, Glasgow Prestwick oraz Trapani.

Jak poinformował nas Marcin Pichura z rzeszowskiego lotniska, dwa nowe kierunki, które zostały uruchomione przez Eurolot w sezonie letnim, do Paryża i Rzymu są kierunkami całorocznymi (połączenia wykonywane są w każdy wtorek oraz sobotę) i będą utrzymane przez sezon zimowy. Z kolei linia lotnicza Ryanair przez najbliższy sezon zimowym utrzyma nowe połączenie do Oslo Rygge, które odbywa się dwa razy w tygodniu (wtorki oraz soboty). Wciąż nie wiadomo co z zapowiadanymi połączeniami do Gdańska i Amsterdamu.

"Po raz pierwszy w historii lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce w sezonie zimowym będzie obsługiwało 62 połączenia tygodniowo. Jest to niewątpliwie duży sukces, który pozwoli też na całościowe zwiększenie liczby odprawionych pasażerów względem ubiegłego roku. Władze Portu spodziewają się zbliżyć do liczby 600 tys. pasażerów na koniec 2013 r. Podsumowując sezon letni warto zwrócić uwagę na fakt, że pomimo trudnych pierwszych miesięcy br. udało się nieznacznie nadrobić straty związane z remontem pasa startowego. Na koniec września lotnisko obsłużyło o 1,72% więcej pasażerów w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku." - podkreślił Marcin Pichura

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Rzeszowa>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Szczecinie

W tym roku lotnisko w Szczecinie straciło sezonowe połączenia do Bristolu, Edynburga i Liverpoolu. Jak informują władze lotniska, loty na tych trasach wrócą jednak już na wiosnę. Szczecin będzie oferował zimą pięć połączeń - Dublin i Londyn z Ryanair, Stavanger i Oslo Torp z Wizz Air oraz loty do Warszawy z PLL LOT.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń ze Szczecina>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Warszawie

W sezonie Zima 2013/14 Lotnisko Chopina będzie dysponować bezpośrednimi połączeniami do 75 portów na świecie - tymczasem w sezonie letnim dostępne były aż 104 kierunki. Największą zmianą, która miała wpływ na zmniejszenie ilości połączeń były przenosiny Ryanair do Modlina (co miało miejsce 30 września).

Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski, pozostałe zmiany w rozkładzie prezentują się następująco: Polskie Linie Lotnicze lot zawieszają loty do Bejrutu, Berlina, Kairu, Nicei, Rzymu, Stuttgartu i Zurychu. Polski przewoźnik zmniejsza także częstotliwość lotów na trasach do Belgradu, Budapesztu i Sztokholmu. Jak co sezon znikają połączenia typowo wakacyjne: Wizz Air zawiesza obsługę sezonowych lotów do Burgas, WOW Air do Rejkiawiku, a Air One do Wenecji. Eurolot w sezonie zimowym nie będzie obsługiwał lotów do Dubrownika, Heringsdorfu, Splitu i Zadaru.

Podróżni będą mogli się cieszyć jednym nowym połączeniem do Austrii - Eurolot uruchamia loty do Salzburga, oraz na Ukrainę - Wizz Air zainaugurował (jeszcze w październiku) loty do Charkowa, zaś w listopadzie ruszą loty do Tel Awiwu. Węgierski przewoźnik ponownie będzie obsługiwał loty do Grenoble.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Warszawy>>

Połączenia z Portu Lotniczego we Wrocławiu

Tej zimy pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą wybierać spośród 24 regularnych połączeń, wśród nich znalazło się aż 19 połączeń oferowanych przez tanich przewoźników – linie Wizzair i Ryanair.

"Nadchodzący sezon zimowy będzie nieco bogatszy od ubiegłorocznego. Siatka połączeń będzie na tyle rozbudowana, że każdy pasażer znajdzie dla siebie odpowiedni kierunek i dogodne godziny lotów. Nowości low-cost to loty do Rzymu i Barcelony, które na tyle dobrze sprawdziły się w sezonie letnim, że Ryanair postanowił utrzymać je w zimowej ofercie. Przewoźnik zdecydował też o uruchomieniu dwóch dodatkowych rejsów na niezwykle popularnych we Wrocławiu trasach do Londynu Stansted i Dublina. W sezonie zimowym do pierwszego miasta będziemy mogli polecieć aż 9 razy w tygodniu, a do drugiego 4 razy." - poinformował Dariusz Kuś, Prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W sezonie zimowym zawieszone zostają połączenia typowo sezonowe, m.in. do Alicante, Malagi, Bournemouth, Wenecji, na Kretę i Maltę. Te kierunki wrócą do letniego rozkładu lotów już na wiosnę. Ryanair zadecydował w tym sezonie o zawieszeniu połączenia do Malmö, a Wizz Air do Oslo Torp. W przypadku połączeń krajowych Eurolot zawiesił do Gdańska.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Wrocławia>>

Połączenia z Portu Lotniczego w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym tylko jedno połączenie regularne - są to loty do Warszawy. Połączenie obsługiwane jest codziennie oprócz sobót przez linię Sprint Air.

Zobacz rozkład lotów i mapę połączeń z Zielonej Góry>>

Pobierz raport w pdf: Sezon zimowy 2013/2014 - tanie loty z Polski (raport Tanie-Loty.pl)

Opracowanie: Anna Pustizzi / Tanie-Loty.pl


Bydgoszcz_lotnisko Fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Połączenia z Portu Lotniczego w Bydgoszczy

Bydgoskie lotnisko oferuje swoim podróżnym 6 połączeń regularnych. Jedynym przewoźnikiem, który obsługuje regularne zagraniczne połączenia jest Ryanair. Regularne połączenia do Warszawy oferują zaś Polskie Linie Lotnicze LOT, ale to połączenie jest zagrożone. 

Na zimę z rozkładu znika połączenie do Barcelony Girony, które powinno wrócić już w marcu. 

Podróżni korzystający z lotniska w Bydgoszczy mogą bezpośrednio polecieć do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Irlandii.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpośrednich połączeń z Bydgoszczy przedstawiamy w tabeli.

mapa-bydgoszcz

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów
Birmingham (BHX) Ryanair wtorki, czwartki i soboty
Dublin (DUB) Ryanair czwartki i niedziele, w okresie świąteczno-noworocznym dodatkowe loty w inne dni tygodnia
Dusseldorf Weeze (NRN) Ryanair poniedziałki i piątki
Glasgow Prestwick (PIK) Ryanair czwartki i niedziele
Londyn Stansted (STN)
Ryanair poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele, w okresie świątecznym dodatkowe loty we wtorki i czwartki
Warszawa (WAW) PLL LOT codziennie tylko do końca listopada

Port_Lotniczy_Gdask_im._Lecha_Wasy Fot. Port Lotniczy Gdańsk

Połączenia z Portu Lotniczego w Gdańsku

Nowy sezon zimowy przyniósł kilka zmian w rozkładzie lotów z Gdańska. Ryanair zawiesił sezonowe loty do Birmingham i Leeds, zaś Wizz Air do Rzymu. Z rozkladu znikają także sezonowe połączenia do Barcelony Girony, Dubrownika, Splitu i Zadaru. Nie będzie także lotów do Wroclawia i Zielonej Góry (te ostatnie były obsługiwane tylko w okresie wakacji).

Mieszkańcy północnej Polski mogą skorzystać z gdańskiego lotniska i polecieć bezpośrednio do: Hiszpanii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Danii, Francji, Szwecji, Włoch, Holandii oraz Finlandii. Szczegółowe informacje dotyczące bezpośrednich lotów z Gdańska prezentujemy poniżej

mapa-gdansk

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów
Alesund (AES) Wizz Air wtorki, czwartki i soboty
Amsterdam (AMS) Eurolot poniedziałki, środy i piątki

Barcelona (BCN)

Wizz Air

niedziele

Bergen (BGO)

Wizz Air

wtorki, środy, soboty i niedziele

Berlin (TXL)

Air Berlin

codziennie

Bristol (BRS)

Ryanair

 

Cork (ORK)

Ryanair

 

Doncaster Sheffield (DSA)

Wizz Air

środy, piątki i niedziele

Dortmund (DTM)

Wizz Air

wtorki, czwartki, soboty i niedziele

Dublin (DUB)

Ryanair

 

Edynburg (EDI)

Ryanair

 

Eindhoven (EIN)

Wizz Air

wtorki i soboty

Frankfurt (FRA)

PLL LOT, Lufthansa

codziennie

Glasgow Prestwick (PIK)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Goteborg (GSE)

Wizz Air

wtorki i soboty

Haugesund (HAU) Wizz Air wtorki, czwartki i soboty

Lubeka (LBC)

Wizz Air

poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Kraków (KRK)

Eurolot

od poniedzialku do piątku

Kolonia (CGN)

Wizz Air

poniedziałki i piatki

Kopenhaga (CPH)

SAS

codziennie

Kristiansand (KRS)

Wizz Air poniedziałki i piątki

Liverpool (LPL)

Wizz Air

wtorki i soboty

Londyn Luton (LTN)

Wizz Air

codziennie

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

 

Lublin (LUZ)

eurolot

piątki i niedziele

Malmo (MMX)

Wizz Air

poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Manchester (MAN) Ryanair  

Mediolan Bergamo (BGY)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Monachium (MUC)

PLL LOT, Lufthansa

codziennie

Oslo (OSL)

Norwegian

 

Oslo Torp (TRF)

Wizz Air

wtorki, czwartki, soboty i niedziele 

Oslo Rygge (RYG)

Ryanair

 

Paryż Beauvais (BVA)

Wizz Air

środy i niedziele

Rzeszów (RZE) Eurolot wtorki i soboty

Sztokholm Skavsta (NYO)

Wizz Air

poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele

Stavanger (SVG)

Wizz Air

poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Trondheim (TRD) Wizz Air środy i niedziele
Turku (TKU) Wizz Air środy, piątki i niedziele

Warszawa (WAW)

PLL LOT

 


katowice-lotnisko12 Fot. Port Lotniczy Katowice

Połączenia z Portu Lotniczego w Katowicach

Katowickie lotnisko straciło w sezonie zimowym kilka połączeń sezonowych. Są to kierunki typowo wakacyjne takie jak: Alicante, Burgas, Girona, Chania i Larnaka. Z rozkładu znika także połączenie do Edynburga i Liverpoolu. Niestety LOT zlikwidował też połączenie do Monachium.

W siatce pozostało jednak aż 28 połączeń, wśród nich tak atrakcyjne kierunki jak Rzym, Paryż, Barcelona czy Kutaisi (Gruzja). Są też nowości - już 29 pażdziernika Wizz Air zainauguruje loty do Tel Awiwu. Połączenie będzie obslugiwane trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty. Dodatkowo od 21 grudnia Wizz Air zaoferuje także loty do Grenoble.

W poniższej tabeli przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące bezpośrednich połączeń z Katowic

 mapa-katowice

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Barcelona (BCN)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Bergen (BGO)

Wizz Air

środy i niedziele

Birmingham (BHX)

Ryanair

wtorki i soboty

Bristol (BRS)

Ryanair

wtorki i soboty

Doncaster Sheffield (DSA)

Wizz Air

środy, piątki i niedziele, w okresie świątecznym dodatkowe loty w poniedziałki

Dortmund (DTM)

Wizz Air

codziennie

Dublin (DUB)

Ryanair

wtorki, piątki i soboty

Dusseldorf (DUS)

Lufthansa

od poniedziałku do piątku

Eindhoven (EIN)

Wizz Air

poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Frankfurt (FRA)

Lufthansa

codziennie

Frankfurt Hahn (HHN)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Grenoble (GNB) Wizz Air soboty (od 21 grudnia)

Kijów (IEV)

Wizz Air

środy, piątki i niedziele, w okresie świątecznym dodatkowe loty w poniedziałki

Kolonia (CGN)

Wizz Air

środy i niedziele

Kutaisi (KUT) Wizz Air wtorki i soboty

Londyn Luton (LTN)

Wizz Air

codziennie

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

codziennie

Malmo (MMX)

Wizz Air

poniedziałki i soboty

Manchester (MAN)

Ryanair

środy i niedziele

Mediolan Bergamo (BGY)

Wizz Air

wtorki, czwartki i soboty

Neapol (NAP)

Wizz Air

środy i niedziele

Oslo Torp (TRF)

Wizz Air

poniedziałki, środy, piątki i niedziele, w okresie świątecznym dodatkowe loty w czwartki

Paryż Beauvais (BVA)

Wizz Air

wtorki i soboty, w okresie świątecznym dodatkowe połączenie w czwartki

Rzym (CIA)

Wizz Air

poniedziałki, środy, piątki, w okresie świątecznym dodatkowe loty w niedziele

Stavanger (SVG) Wizz Air wtorek i sobota, w okresie świątecznym dodatkowe loty w czwartki

Sztokholm Skavsta (NYO)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Tel Awiw (TLV)

Wizz Air

wtorki, czwartki i soboty

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie, kilka razy dziennie


krakow1 Fot. Port Lotniczy Kraków

Połączenia z Portu Lotniczego w Krakowie

W sezonie zimowym krakowskie lotnisko będzie oferować 48 połączeń regularnych. Nie obyło się bez zmian w siatce lotów. Zawieszone zostają połączenia sezonowe, czyli operacje zawieszane standardowo na zimę, głównie do wakacyjnych destynacji: Barcelona, Dubrownik, Helsinki, Stuttgart, Malaga, Cagliari, Goeteborg, Kos, Pafos, Majorka, Piza, Trapani. Z rozkładu znikają także dwa inne połączenia: LOT-u do Frankfurtu (w ramach ograniczania siatki tego przewoźnika) oraz Ryanaira do Billund.

Nowością jest całoroczne połączenie easyJet do Bazylei. Cieszy także to, że dotychczasowe sezonowe loty na Maltę pozostają w rozkładzie zimowym – Ryanair utrzymuje ten kierunek jako całoroczny.

Z informacji uzyskanych od władz lotniska wynika, że dwóch przewoźników zamierza zwiększyć oferowanie na obsługiwanych przez siebie trasach. Alitalia zwiększa oferowanie do Rzymu o dodatkowy rejs (do czterech tygodniowo). Aeroflot na stałe wprowadza do obsługi lotów do Moskwy większy samolot: A319 zamiast Suchoj Superjet 100. Dodatkowo Lufthansa pozostawia 3 rejsy dziennie do Frankfurtu, zamiast dwóch które zwykle były na zimę.

"Zimowy rozkład lotów z krakowskiego lotniska z prawie 50-oma regularnymi połączeniami  daje nadzieję na utrzymanie tendencji wzrostowej. Liczymy, że podobnie jak w sezonie letnim, także w miesiącach zimowych będzie rosła liczba obsłużonych pasażerów. Cieszy nas rozwój na naszym lotnisku linii easyJet, która otwiera połączenie do Szwajcarii, gdzie jest bardzo silnym graczem.  Warto również podkreślić, że jest to drugi kierunek tego przewoźnika poza Wyspy Brytyjskie." mówi Urszula Podraza, Rzecznik Prasowy Kraków Airport.

Szczegółowe informacje dotyczące tanich lotów z Krakowa prezentujemy w tabeli poniżej.

mapa-krakow1

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Alicante (ALC)

Ryanair

poniedziałki i piątki

Amsterdam (AMS)

eurolot

wtorki, czwartki, piątki i niedziele

Bazylea

easyJet

wtorki, piątki i niedziele

Belfast (BFS)

easyJet

wtorki, czwartki i niedziele

Bergen (BGO)

Norwegian

poniedziałki i piątki

Berlin (TXL)

Air Berlin

codziennie

Birmingham (BGH) Ryanair środy i niedziele

Bolonia (BLQ)

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty

Bristol (BRS)

easyJet

poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele

Bruksela Charleroi (CRL)

Ryanair

poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele

Cork (ORK)

Ryanair

poniedziałk i piątki

Dortmund

Ryanair poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Dublin (DUB)

Ryanair

poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele

Dusseldort (DUS)

Lufthansa

codziennie oprócz sobót

East Midlands (EMA)

Ryanair

wtorki, czwartki i niedziele

Edynburg (EDI)

Ryanair, easyJet

poniedziałki, czwartki i niedziele (easyJet) oraz wtorki, czwartki i niedziele (Ryanair)

Eindhoven (EIN)

Ryanair

poniedziałki, środy i piątki

Frankfurt (FRA)

Lufthansa

codziennie

Gdańsk (GDN)

Eurolot

od poniedziałku do piątku

Kopenhaga (CPH)

Norwegian

czwartki i niedziele

Leeds Bradford (LBA)

Ryanair

środy, piątki i niedziele

Liverpool (LPL)

Ryanair, easyJet

poniedziałki,środy i piątki (EasyJet), środy, piątki i niedziele (Ryanair)

Londyn Gatwick (LGW)

easyJet

codziennie

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

codziennie

Londyn Southend  EasyJet poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele

Madryt (MAD)

Ryanair

poniedziałki, środy i piątki

Malta

Ryanair

niedziele

Manchester

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty

Mediolan Bergamo (BGY)

Ryanair

poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele

Monachium (MUC)

Lufthansa

codziennie

Moskwa (SVO)

Aeroflot

codziennie

Newcastle (NCL)

Jet2.com

poniedziałki i piątki

Oslo (OSL)

Norwegian

codziennie oprócz sobót

Oslo Rygge (RYG)

Ryanair

codziennie

Paryż Beauvais (BVA)

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty

Paryż (CDG)

easyJet

codziennie

Rzym Fiumicino

Alitalia

poniedziałki, wtorki, piątki i niedziele

Rzym (CIA)

Ryanair

poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Stavanger (SVG)

Norwegian

wtorki i soboty

Trondheim

Norwegian wtorki i soboty

Sztokholm (ARN)

Norwegian

wtorki i czwartki

Sztokholm Skavsta (NYO)

Ryanair

wtorki, czwartki, soboty i niedziele

Warszawa (WAW)

Eurolot

codziennie

Wiedeń (VIE)

PLL LOT, Austrian

codziennie

Zurych (ZRH)

Eurolot

poniedziałki, środy, czwartki i piątki


Lublin Airport Fot. Wikipedia

Połączenia z Portu Lotniczego w Lublinie

Port Lotniczy Lublin uruchomił działalność operacyjną 17 grudnia 2012 roku. Obecnie obsługuje dwóch przewoźników niskokosztowych (Wizz Air i Ryanair), którzy oferują loty regularne do Londynu (dwa lotniska – Stansted i Luton), Oslo (lotnisko Oslo Sandefjord Torp) i Dublina. W sezonie zimowym zostaną zawieszone loty do Liverpoolu, oferowane w sezonie letnim przez Ryaniar. Lotnisko oferuje także jeden lot krajowy do Gdanska - połączenie obsługiwane jest przez eurolot.

mapa-lublin

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Dublin (DUB)

Ryanair

wtorki i soboty 

Gdańsk (GDN)

eurolot

piątki i niedziele

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

poniedziałki, środy, piątki i niedziele (loty w niedziele tylko od 2 grudnia do 5 stycznia)

Londyn Luton (LTN)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Oslo Torp (TRF)

Wizz Air

wtorki, czwartki i soboty


lodzFB Fot. Port Lotniczy w Łodzi

Połączenia z Portu Lotniczego w Łodzi

Łódzkie lotnisko straci w sezonie zimowym aż 4 polączenia. Zimą nie polecimy z Łodzi do Bristolu, Edynburga, Mediolanu Bergamo i do Oslo Rygge. Ryanair będzie oferował jedynie przeloty do Dublina, East Midlands, Londynu Stansted i Liverpoolu (to ostatnie połączenie dopiero od 13 grudnia, po ponad miesięcznej przerwie), zaś SAS do Kopenhagi. 

Poniżej tabela przedstawiająca szczegóły bezpośrednich połączeń z Łodzi.

mapa-lodz

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Dublin (DUB)

Ryanair

środy i soboty

East Midlands (EMA)

Ryanair

wtorki i soboty

Kopenhaga (CPH)

SAS

codziennie oprócz sobót, w grudniu i w styczniu loty będą oferowane z mniejszą częstotliwością)

Liverpool (LPL)

Ryanair

poniedzialki i piątki (brak lotów od 4 listopada do 13 grudnia))

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

codziennie


modlin Fot. Port Lotniczy Modlin

Połaczenia z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

30 września po problemach z pasem startowym i wielomiesięcznym zamknięciu lotniska, do portu lotniczego w Modlinie wrócił Ryanair i jak na razie jest to jedyna linia lotnicza, która oferuje z Modlina regularne połączenia. 

W sezonie zimowym lotnisko w Modlinie będzie oferować 17 połączeń regularnych. Nie obyło się bez zmian w siatce lotów - na zimę zostaje zawieszonych aż dziewięć tras - głównie połączeń sezonowych. Zimą nie polecimy do: Chanii, Palmy, Pizy, Trapani, Bari i Marsylii. Z rozkładu znikają także Budapeszt, Frankfurt Hahn, Dusseldorf Weeze.

W sezonie zimowym 2013/2014 możemy bezpośrednio polecieć z Modlina do następujących miast

mapa-modlin

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów
Bristol (BRS) Ryanair wtorki, czwartki i niedziele
Barcelona (BCN)

Ryanair

poniedziałki, środy i piątki

Bolonia (BLQ) Ryanair wtorki, czwartki i soboty
Bruksela Charleroi (CRL)

Ryanair

codziennie

Cork (ORK)

Ryanair

środy, piątki i niedziele

Dublin (DUB) Ryanair wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele
Eindhoven (EIN)

Ryanair

poniedziałki, środy i piątki

East Midlands Ryanair wtorki i soboty
Glasgow Prestwick (PIK)

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty

Liverpool (LPL)

Ryanair

poniedziałki, środy i piątki

Londyn Stansted (STN) Ryanair codziennie
Mediolan Bergamo (BGY)

Ryanair

poniedziałki, środy, piątki i niedziele

Manchester Ryanair wtorki, czwartki i soboty
Oslo Rygge (RYG) Ryanair codziennie oprócz czwartków
Paryż Beauvais (BVA)

Ryanair

poniedziałki, środy i piątki

Rzym Ciampino (CIA) Ryanair codziennie
Sztokholm Skavsta (NYO)

Ryanair

codziennie


poznan_lawica2012 Fot. Port Lotniczy w Poznaniu

Połaczenia z Portu Lotniczego w Poznaniu

W sezonie zimowym dostępnych będzie 18 kierunków oferowanych przez trzech przewoźników tradycyjnych – Polskie Linie Lotnicze LOT (Warszawa), Lufthansę (Dusseldorf, Frankfurt, Monachium), Skandynawskie Linie Lotnicze SAS (Kopenhaga) – a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair (Barcelona, Bristol, Dublin, Liverpool, Londyn Stansted, Oslo Rygge, Rzym Ciampino) i Wizz Air (Doncaster/Sheffield, London Luton, Mediolan Bergamo, Oslo Torp, Paryż Beauvais, Sztokholm Skavsta).

Poznańskie lotnisko traci w sezonie zimowym kilka połączeń. Pod koniec października zostają zawieszone na okres zimowy loty do Barcelony El Prat i Bergen, obslugiwane przez Wizz Air oraz loty do Barcelony El Prat, Edynburga, Mediolanu Bergamo, East Midlands i Palmy, oferowane w sezonie letnim przez Ryanair. Jednak jest też kilka dobrych wiadomości. Jak poinformowała Hanna Surma, rzecznik prasowy poznańskiego lotniska: "od 7 listopada br. Ryanair uruchomi połączenie do Barcelony Girony, a od 21 grudnia br. powróci do rozkładu lotów sezonowy włoski kierunek – Mediolan Bergamo – który będzie obsługiwany przez linię Wizz Air. Przypominamy również, że od 16 września br. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły dodatkowy rejs do Warszawy, a od 27 października br. linie lotnicze Lufthansa wprowadzą dodatkową, popołudniową rotację do Frankfurtu."

Poniżej tabela ze szczegółami bezpośrednich połączeń z Poznania.

mapa-poznan

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Barcelona Girona (GRO)

Ryanair

czwartki i niedziele

Bristol (BRS)

Ryanair

poniedziałki i piątki

Doncaster Sheffield (DSA)

Wizz Air

wtorki i soboty

Dublin (DUB)

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty

Dusseldorf (DUS)

Lufthansa

poniedziałki, środy, czwartki i piątki

Frankfurt (FRA)

Lufthansa

codziennie

Kopenhaga (CPH)

SAS

codziennie

Londyn Luton (LTN)

Wizz Air

poniedziałki, wtorki, czwartki i niedziele, po 16 grudnia także piątki

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

codziennie

Liverpool (LPL)

Ryanair

wtorki i soboty

Mediolan Bergamo

Wizz Air

soboty

Monachium (MUC)

PLL LOT, Lufthansa

codziennie

Oslo Torp (TRF)

Wizz Air

wtorki i soboty

Oslo Rygge (RYG)

Ryanair

wtorki, piątki i niedziele

Paryż Beauvais (BVA)

Wizz Air

środy i niedziele

Rzym (CIA)

Ryanair

wtorki i soboty

Sztokholm Skavsta (NYO)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie


rzeszow1 Fot. Port Lotniczy Rzeszów

Połączenia z Portu Lotniczego w Rzeszowie

Podobnie jak w zeszłym roku na sezon zimowy zostają zawieszone połączenia typowo sezonowe, oferowane przez linię Ryanair. Będą to: Barcelona Girona, Bristol, Glasgow Prestwick oraz Trapani.

Jak poinformował nas Marcin Pichura z rzeszowskiego lotniska, dwa nowe kierunki, które zostały uruchomione przez Eurolot w sezonie letnim, do Paryża i Rzymu są kierunkami całorocznymi (połączenia wykonywane są w każdy wtorek oraz sobotę) i będą utrzymane przez sezon zimowy. Z kolei linia lotnicza Ryanair przez najbliższy sezon zimowym utrzyma nowe połączenie do Oslo Rygge, które odbywa się dwa razy w tygodniu (wtorki oraz soboty).  W sezonie zimowym 2013/14 siatka połączeń z rzeszowskiego lotniska miała wzbogacić się o dwa nowe kierunki - Gdańsk i Amsterdam, ale prawdopodobnie Eurolot wycofa się z obsługi tego połączenia.

"Po raz pierwszy w historii lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce w sezonie zimowym będzie obsługiwało 62 połączenia tygodniowo (na 13 kierunkach). Jest to niewątpliwie duży sukces, który pozwoli też na całościowe zwiększenie liczby odprawionych pasażerów względem ubiegłego roku. Władze Portu spodziewają się zbliżyć do liczby 600 tys. pasażerów na koniec 2013 r. Podsumowując sezon letni warto zwrócić uwagę na fakt, że pomimo trudnych pierwszych miesięcy br. udało się nieznacznie nadrobić straty związane z remontem pasa startowego. Na koniec września lotnisko obsłużyło o 1,72% więcej pasażerów w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku." - podkreślił Marcin Pichura

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące bezpośrednich połączeń z Rzeszowa.

mapa-rzeszow

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Amsterdam (AMS)

Eurolot

?

Birmingham (BHX)

Ryanair

czwartki i niedziele

Dublin (DUB)

Ryanair

środy i niedziele

East Midlands (EMA)

Ryaniar

poniedziałki i piątki

Gdańsk (GDN)

Eurolot

?

Frankfurt (FRA)

Lufthansa

codziennie oprócz sobót

Londyn Luton (LTN)

Ryanair

wtorki, czwartki i niedziele

Londynu Stansted (STN)

Ryanair

poniedziałki, wtorki,środy, piątki i niedziele

Manchester (MAN)

Ryanair

wtorki i soboty

Oslo Rygge

Ryanair

wtorki i soboty

Paryż Beauvais (BVA)

Eurolot

wtorki i soboty

Rzym Fiumicino (FCO)

Eurolot

wtorki i soboty

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie


szczecin1 Fot. Port Lotniczy Szczecin

Połączenia z Portu Lotniczego w Szczecinie

W tym roku lotnisko w Szczecinie straciło sezonowe połączenia do Bristolu, Edynburga i Liverpoolu. Jak informują władze lotniska, loty na tych trasach wrócą jednak już na wiosnę. Szczecin będzie oferował zimą pięć połączeń - Dublin i Londyn z Ryaniar, Stavanger i Oslo Torp z Wizz Air oraz loty do Warszawy z PLL LOT.

Szczegółowe informacje o bezpośrednich lotach ze Szczecina prezentujemy w tabeli poniżej.

mapa-szczecin

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Dublin (DUB)

Ryanair

środy i niedziele

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty

Oslo Torp (TRF)

Wizz Air

wtorki i soboty

Stavanger

Wizz Air poniedziałki i piątki

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie


lotchopina Fot. Lotnisko Chopina

Połączenia z Portu Lotniczego w Warszawie

W sezonie Zima 2013/14 Lotnisko Chopina będzie dysponować bezpośrednimi połączeniami do 75 portów na świecie - tymczasem w sezonie letnim dostępne były aż 104 kierunki. Największą zmianą, która miała wpływ na zmniejszenie ilości połączeń były przenosiny Ryanair do Modlina (co miało miejsce 30 września).

Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy warszawskiego Lotniska Chopina Przemysław Przybylski pozostałe zmiany w rozkładzie prezentują się następująco: Polskie Linie Lotnicze lot zawieszają loty do Bejrutu, Berlina, Kairu, Nicei, Rzymu, Stuttgartu i Zurychu. Polski przewoźnik zmniejsza także częstotliwość lotów na trasach do Belgradu, Budapesztu i Sztokholmu. Jak co sezon znikają połączenia typowo wakacyjne: Wizz Air zawiesza obsługę sezonowych lotów do Burgas, WOW Air do Rejkiawiku, a Air One do Wenecji. Eurolot w sezonie zimowym nie będzie obsługiwał lotów do Dubrownika, Heringsdorfu, Splitu i Zadaru.

Podróżni będą mogli się cieszyć jednym nowym połączeniem do Austrii - Eurolot uruchamia loty do Salzburga, oraz na Ukrainę - Wizz Air zainaugurował jeszcze w październiku loty do Charkowa, zaś w listopadzie rozpocznie loty do Tel Awiwu. Węgierski przewoźnik ponownie będzie obsługiwał loty do Grenoble.

Z Warszawy w sezonie zimowym 2012/2013 możemy bezpośrednio polecieć do następujących miast:

mapa-warszawa1

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów
Amsterdam (AMS)  PLL LOT, KLM codziennie
Ateny (ATH) PLL LOT, Aegean Airlines codziennie oprócz piątków
Barcelona (BCN) PLL LOT, Wizz Air poniedziałki, środy, piatki i niedziele (LOT), poniedziałki i piątki (Wizz Air)
Belgrad (BEG) PLL LOT poniedziałki, czwartki i piątki
Bergen (BGO) Norwegian środy i soboty
Berlin (TXL) Air Berlin codziennie
Bruksela (BRU) PLL LOT codziennie
Bruksela Charleroi (CRL) Wizz Air poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele
Budapeszt (BUD) PLL LOT codziennie (LOT), poniedziałki, środy, piątki i niedziele (Wizz Air) 
Bukareszt (OTP) PLL LOT codziennie
Bydgoszcz (BGZ) PLL LOT codziennie oprócz sobót
Charków Wizz Air wtorki i soboty
Chicago (ORD) PLL LOT codziennie
Doha (DOH) Qatar Airways codziennie
Doncaster Sheffield (DSA) Wizz Air poniedziałki i piątki
Dubaj (DXB) Emirates codziennie
Dublin (DUB) Aerlingus poniedziałki, środy, piątki i niedziele
Dusseldorf (DUS) Lufthansa codziennie
Erywań (EVN) PLL LOT poniedziałki, środy i soboty (powroty we wtorki, czwartki i niedziele)
Frankfurt (FRA) PLL LOT, Lufthansa codziennie
Gdańsk (GDN) PLL LOT, Eurolot codziennie
Genewa (GVA) PLL LOT codziennie
Hamburg (HAM) PLL LOT codziennie
Helsinki (HEL) Finnair codziennie
Katowice (KTW) PLL LOT, Eurolot codziennie oprócz sobót
Kijów (KBP) PLL LOT, Aerosvit codziennie
Kopenhaga (CPH) PLL LOT, SAS codziennie
Kraków (KRK) PLL LOT, Eurolot codziennie
Kutaisi (KUT) Wizz Air środy i niedziele
Larnaca (LCA) PLL LOT wtorki, piątki i niedziele
Lizbona (LIS) TAP Portugal poniedziałki, środy, piątki i niedziele
Liverpool (LPL) Wizz Air środy i niedziele
Londyn Heathrow (LHR) PLL LOT, British Airways codziennie
Londyn Luton (LTN) Wizz Air codziennie
Lwów (LWO) PLL LOT codziennie
Madryt (MAD) PLL LOT poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele
Malmo (MMX) Wizz Air wtorki i soboty
Mediolan Bergamo (BGY) Wizz Air wtorki i soboty
Mediolan Malpensa (MXP) PLL LOT codziennie
Mińsk (MSQ) Belavia, PLL LOT codziennie
Monachium (MUC) PLL LOT, Lufthansa codziennie
Moskwa (SVO) Aerofłot, PLL LOT codziennie
Nowy Jork (JFK) PLL LOT kilka razy w tygodniu w zaleźności od terminu
Odessa (ODS) PLL LOT codziennie
Oslo (OSL) Norwegian codziennie oprócz sobót
Oslo Torp (TRF) Wizz Air wtorki, czwartki i soboty
Paryż (CDG) PLL LOT, Air France codziennie, kilka razy dziennie
Paryż Beauvais (BVA) Wizz Air środy i niedziele
Pekin (PEK) PLL LOT wtorki, czwartki i niedziele (powroty w poniedziałki, środy i piątki)
Poznań (POZ) PLL LOT codziennie
Praga (PRG) PLL LOT, Czech Airlines codziennie
Ryga (RIX) PLL LOT, Air Baltic codziennie
Rzeszów (RZE) PLL LOT codziennie
Rzym (FCO) Alitalia, Wizz Air codziennie (Alitalia), poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele (Wizz Air)
Salzburg (SZG) eurolot soboty - od 11 stycznia
Sankt Petersburg (LED) PLL LOT poniedziałki, środy, czwartki, piatki i niedziele
Sofia (SOF) PLL LOT codziennie
Stambuł (IST) PLL LOT, Turkish Airlines codziennie
Stavanger (SVG) Norwegian środy i soboty
Szczecin (SZZ) PLL LOT, Eurolot codziennie
Sztokholm (ARN) PLL LOT codziennie
Sztokholm Skavsta (NYO) Wizz Air wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele
Tallin (TLL) PLL LOT poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele
Tbilisi (TBS) PLL LOT poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty, powroty we wtroki, środy, piątki i niedziele
Tel Awiw (TVL) PLL LOT, El Al, Wizz Air codziennie, Wizz Air: wtorki i soboty
Toronto (YYZ) PLL LOT dwa, trzy razy w tygodniu  - w zależności od miesiąca
Wiedeń (VIE) Austrian, PLL LOT codziennie
Wilno (VNO) PLL LOT codziennie
Wrocław (WRO) PLL LOT, Eurolot codziennie
Zielona Góra (IEG) Sprint Air codziennie oprócz sobot
Zurych (ZRH) Swiss codziennie

Fot. Port Lotniczy Wrocław

Połączenia z Portu Lotniczego we Wrocławiu

Tej zimy pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą wybierać spośród 24 regularnych połączeń, wśród nich znalazło się aż 19 połączeń oferowanych przez tanich przewoźników – linie Wizzair i Ryanair.

"Nadchodzący sezon zimowy będzie nieco bogatszy od ubiegłorocznego. Siatka połączeń będzie na tyle rozbudowana, że każdy pasażer znajdzie dla siebie odpowiedni kierunek i dogodne godziny lotów. Nowości low-cost to loty do Rzymu i Barcelony, które na tyle dobrze sprawdziły się w sezonie letnim, że Ryanair postanowił utrzymać je w zimowej ofercie. Przewoźnik zdecydował też o uruchomieniu dwóch dodatkowych rejsów na niezwykle popularnych we Wrocławiu trasach do Londynu Stansted i Dublina. W sezonie zimowym do pierwszego miasta będziemy mogli polecieć aż 9 razy w tygodniu, a do drugiego 4 razy. - poinformował Dariusz Kuś, Prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W sezonie zimowym zawieszone zostają połączenia typowo sezonowe, m.in. do Alicante, Malagi, Bournemouth, Wenecji, na Kretę i Maltę. Te kierunki wrócą do letniego rozkładu lotów już na wiosnę. Ryanair zadecydował w tym sezonie o zawieszeniu połączenia do Malmö, a Wizz Air do Oslo Torp. W przypadku połączeń krajowych Eurolot zawiesił do Gdańska.

Poniżej przedstawiamy tabelę ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi bezpośrednich połączeń z Wrocławia.

mapa-wroclaw

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów

Barcelona Girona (GRO)

Ryaniar

 

Bolonia (BLQ)

Ryanair

środy i niedziele

Bristol (BRS)

Ryanair

poniedziałki i piątki

Bruksela Charleroi (CRL)

Ryanair

środy i niedziele, w okresie świątecznym dodatkowe loty w czwartki i soboty

Cork (ORK)

Ryanair

czwartki i niedziele

Doncaster Sheffield (DSA)

Wizz Air

poniedziałk i piątki, w okresie świątecznym dodatkowe loty w środy

Dortmund (DTM)

Wizz Air

wtorki i soboty

Dublin (DUB)

Ryanair

 

Dusseldorf (DUS)

Lufthansa

codziennie oprócz sobót

East Midlands (EMA)

Ryanair

poniedziałki, środy, piątki i niedziele, w okresie świątecznym dodatkowe loty w czwartki

Eindhoven (EIN)

Wizz Air

poniedziałki i piątki

Frankfurt (FRA)

PLL LOT, Lufthansa

codziennie

Glasgow Prestwick (PIK)

Ryanair

 

Kopenhaga (CPH)

SAS

codziennie

Liverpool (LPL)

Ryanair

poniedziałki, środy i piątki

Londyn Luton (LTN)

Wizz Air

poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele

Londyn Stansted (STN)

Ryanair

codziennie

Mediolan Bergamo (BGY)

Ryanair

poniedziałki i piątki, w okresie świątecznym dodatkowe loty w niedziele

Monachium (MUC)

PLL LOT, Lufthansa

codziennie

Oslo Rygge (RYG)

Ryanair

wtorki, czwartki i soboty, w okresie świątecznym dodatkowe loty w piątki

Paryż Beauvais (BVA)

Wizz Air

Ryanair

czwartki i niedziele (Wizz Air),

wtorki, czwartki i soboty (Ryanair)

Rzym Ciampino (CIA)

Ryanair

 

Shannon (SNN)

Ryanair

poniedziałki i piątki

Warszawa (WAW)

PLL LOT

codziennie, kilka razy dziennie

stan na 25 październik 2013, źródło: Port Lotniczy Wrocław


bamimost Fot. Wikipedia

Połączenia z Portu Lotniczego w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym tylko jedno połączenie regularne. Są to loty do Warszawy.

Połączenie obsługiwane jest codziennie oprócz sobót przez linię Sprint Air.

mapa-zielona-gora 

KierunekPrzewoźnikCzęstotliwość lotów
Warszawa (WAW) Sprint Air codziennie oprócz sobót

Z zimowego rozkładu lotów polskich lotnisk zniknęło aż 35 rejsów. Na szczęście większość z nich to loty sezonowe. Mimo licznych cięć, przewoźnicy uruchomili także kilka nowych, interesujących połączeń.

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Grecji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Grecji.

Jeżeli wybierasz się do Grecji, koniecznie sprawdź też tanie loty z Berlina do Rodos, bilety lotnicze Kraków Ateny lub tanie loty z Warszawy do Aten.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Monachium, Okazje na loty do Gruzji, Okazje na loty do Islandii, Okazje na loty w czerwcu, Pakiety w sierpniu, loty z Warszawy do Frankfurtu, bilety lotnicze z Rodos do Aten, bilety lotnicze, loty krajowe, Lot z Warszawy do Kawali 02 06 Kwietnia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Ręczniki, Łóżeczka turystyczne, Plecaki szkolne, Przewodniki, mapy, książki i Walizki miękkie.