Do wyboru jest 460 regularnych połączeń, w tym 54 nowości. Mamy dane dotyczące zimowego rozkładu lotów z 15 polskich lotnisk. Raport przygotował serwis Tanie-Loty.pl. Nowy rozkład lotów wchodzi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Przewoźnicy wprowadzili kilka ciekawych nowości. Ryanair poleci z Krakowa do Marrakeszu i Lizbony a z Poznania do Castellon i Madrytu. Wizz Air zainauguruje loty do Agadiru z Wrocławia, a z Gdańska do Lizbony, Tromso i Wilna.  W sezonie zimowym na lotnisku w Lublinie pojawi się easyJet z nowym połączeniem do Mediolanu Malpensa. 

– Podróżujący z Wrocławia i okolic jako jedyni w  Polsce będą mogli polecieć bezpośrednio do Palermo na Sycylii. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nowe połączenia do Maroko i Izraela. Wśród nowości są także długo oczekiwane loty dla pasażerów biznesowych z Wrocławia do Zurychu  komentuje Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl.

Warto przypomnieć, że na zimę wracają też typowo zimowe połączenia sezonowe do Grenoble, Turynu i Werony. 

54 nowości z polskich lotnisk na sezon zimowy 2017/2018

  • Kraków – 16 nowości (Ateny, Barcelona, Berlin, Frankfurt Glasgow, Goteborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla, Tel Aviv., Birmingham)
  • Wrocław – 10 nowości (Agadir, Palermo, Bruksela Charleroi, Edynburg, Leeds Bradford, Oslo Torp, Tel Awiw, Gdańsk, Zurych)
  • Gdańsk – 7 nowości (Aarhus, Wrocław, Tel Awiw, Ejlat, Tromso, Lizbona, Wilno)
  • Poznań – 7 nowości (Ateny, Billund, Castellon, Madryt, Ejlat, Tel Awiw, Oslo Torp)
  • Katowice – 5 nowości (Ateny, Edynburg, Mediolan - Malpensa, Ejlat, Agadir)
  • Warszawa Modlin – 5 nowości (Baden-Baden, Menningen, Sewilla, Wenecja oraz Ejlat)
  • Lublin - 2 nowości (Mediolan, Werona)
  • Warszawa Lotnisko Chopina – 1 nowość (Berlin) 
  • Rzeszów – 1 nowość (Glasgow)

15 polskich lotnisk oferuje w sezonie 2017/18 łącznie 460 połączeń. Zimowa siatka będzie obowiązywać do 24 marca 2017 roku. Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk. 

Warszawa Lotnisko Chopina

W sezonie 2017/18 z Lotniska Chopina w Warszawie pasażerowie mają do wyboru połączenia do 108 portów lotniczych, obsługiwane przez 33 przewoźników do 51 państw świata. W rozkładzie zawieszane są przede wszystkim połączenia sezonowe, np. do Włoch, do Grecji, Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, ale także – podobnie, jak w ubiegłym roku, trasy sezonowe – do Toronto czy do Winnicy. Z czterech połączeń wycofuje się jedna z linii obsługujących dany kierunek. Norwegian przestaje latać do Barcelony i Madrytu, zaś Ryanair nie będzie już oferował lotów z Warszawy do Gdańska i Wrocławia. W styczniu skasowane zostanie połączenie Aer Lingus do Dublina. Z uwagi na bankructwo linii Air Berlin na krótko zniknie połączenie z Berlinem, ale to miejsce dość szybko, gdyż już od 4 grudnia, zajmie PLL LOT z dwoma połączeniami dziennie.

  Siatka połączeń w sezonie zimowym zmienia się nieznacznie. Znikają połączenia sezonowe oraz takie, które są nastawione na turystykę wakacyjną. - mówi Piotr Rudzki, Specjalista ds. komunikacji zewnętrznej Lotniska Chopina. Na ten moment mamy informację o jednym całkowicie nowym połączeniu – Moskwa Domodiedowo wykonywane przez linię Ural Airlines. To będzie również nowy przewoźnik w Warszawie. Planuje operować od 18 grudnia, ale nie są to jeszcze informacje potwierdzone. Ponadto przywracane są 4 sezonowe, regularne zimowe połączenia: Eljat Ovda, Grenoble, Turyn i Werona  dodaje Rudzki.

Port Lotniczy Kraków

W zimowym rozkładzie lotów z krakowskiego lotniska znajdziemy 88 połączeń (oferowanych przez 15 linii lotniczych). To aż 23 więcej niż przed rokiem - jednocześnie aż 16 z nich to kompletnie nowe połączenia. 

Cieszymy się z coraz większej dywersyfikacji naszej siatki połączeń. Wśród nowości będą zarówno miasta na południu m.in.: Ateny, Lizbona, Marsylia, Sewilla, a także nowość na kontynencie afrykańskim – Marrakesz, jak i kierunki północne: Malmo, Goteborg, Glasgow. Na uwagę zasługuje  także rozwój połączeń z miastami Europy Środkowej: Pragą, Berlinem oraz Norymbergą (miastem partnerskim Krakowa) – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Dużą liczbą nowości może pochwalić się Ryanair, który wprowadzi aż 15 nowych połączeń: Ateny, Barcelonę, Berlin, Frankfurt Glasgow, Goteborg, Lizbonę, Malmo, Marrakesz, Marsylię, Neapol, Norymbergę, Pragę, Sewillę oraz Tel Aviv. Kolejną nowością są loty Jet2.com do Birmingham. 

Nowy sezon oznacza też powrót lotów linii Ryanair do izraelskiego Ejlatu. Do zimowej siatki, poza nowymi kierunkami, zostaną włączone wybrane loty z okresu letniego, między innymi Wenecja i cieszące się dużą popularnością połączenie do Chicago.

Port Lotniczy Gdańsk

Pasażerowie gdańskiego lotniska mają do dyspozycji 61 bezpośrednich połączeń (obsługiwanych przez 7 linii lotniczych). W rozkładzie znajdzie się aż 7 nowych kierunków. Ryanair będzie latał do Aarhus, Wrocławia, Tel Awiwu i Ejlatu, zaś w grudniu nowe połączenia do Lizbony, Tromso i Wilna zainauguruje Wizz Air. 

W sezonie zimowym zawieszone zostają loty do Pizy, Neapolu i Alicante. Dodatkowo zamknięte zostaną połączenia do Berlina (Air Berlin), Brukseli Charleroi (Wizz Air) i Warszawy – Ryanair. Na zimę znikają także loty do Bergen (SAS) i Newcastle (Ryanair). 

Port Lotniczy Wrocław

W rozkładzie na zimę 2017/18 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji rekordową liczbę 46 połączeń regularnych. Znalazło się tutaj aż 39 rejsów niskokosztowych, zarówno na południe Europy, Wyspy Brytyjskie, jak i do Afryki, Skandynawii i na Wschód. Uzupełnieniem są połączenia do 7 najważniejszych europejskich hubów przesiadkowych, między innymi do Zurychu, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Kopenhagi, Dusseldorfu czy Warszawy, a poza Europą - Tel Avivu, a także nowe połączenie do Gdańska 

– Z rozkładu Ryanaira znika Warszawa – to efekt ogólnopolskiej decyzji przewoźnika, który zdecydował się zawiesić krajowe loty na Lotnisko Chopina z końcem sezonu letniego. Mimo to Ryanair pozostaje mocno związany z Wrocławiem. Pasażerowie wrocławskiego lotniska nadal mają też do dyspozycji 6 lotów dziennie do Warszawy, które realizują PLL LOT. Dodatkowo rozmawiamy o możliwościach dalszej rozbudowy połączeń krajowych z innymi przewoźnikami – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Na sezon zimowy znikają typowo letnie kierunki: Alicante, Barcelona, Kreta (Chania), Majorka, które wrócą w marcu 2018 roku.

Od 29 października do rozkładu wchodzi 10 nowych połączeń regularnych. Najwięcej, bo aż 8, zaproponuje Ryanair.  

Dariusz Kuś dodaje – Cieszą nas zwłaszcza nowe kierunki południowe - Palermo na Sycylii, do którego wrocławscy pasażerowie mają szansę polecieć lotami niskokosztowymi jako jedyni w Polsce. Poza tym irlandzki przewoźnik uruchamia loty do Brukseli Charleroi, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo Torp, Tel Awiwu oraz Gdańska.

Ofertę lotów z Wrocławia poszerza także Wizz Air. W nowym sezonie ze stolicy Dolnego Śląska polecimy do Agadiru w Maroku. Nowe połączenie ruszy 2 listopada. Jestem przekonany, że powtórzy sukces tegorocznych nowości tego przewoźnika, Lwowa i Reykjaviku, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów, a – co nas cieszy – zostają również na zimę

Wśród nowości są długo oczekiwane loty dla pasażerów biznesowych do Zurychu.

Port Lotniczy Katowice Airport

Siatka połączeń regularnych obejmuje 43 połączeń. W zbliżającym się rozkładzie zima 2017/2018 z Katowice Airport zostanie uruchomionych pięć nowych połączeń regularnych. W niedzielę 29 października br. linia lotnicza Ryanair wykona pierwsze loty z Pyrzowic do Aten, Edynburga i Mediolanu - Malpensy. Z kolei Wizz Air w poniedziałek 30 października br. zainauguruje trasę na lotnisko Ovda w Izraelu, a w czwartek 2 listopada br. do Agadiru w Maroku.

Wizz Air zamyka na zimę połączenia do Belfastu, Maastricht Aachen oraz Paryża Beauvais oraz sezonowe połączenie do Kutaisi w Gruzji. Ryanair natomiast, od listopada zawiesi połączenie do Hamburga.

Port Lotniczy Warszawa Modlin

W sezonie zimowym oferuje 42 połączenia regularnych. Mapa kierunków wzbogaci się aż tylko o 5 nowych połączeń: Baden-Baden, Menningen, Sewilla, Wenecja oraz Ejlat. Ryanair likwiduje za to połączenie do Salonik, a na zimę znika też aż 6 połączeń cieszących się dużym zainteresowaniem w sezonie letnim: Faro, Piza, Chania, Trapani, Korfu i Cagliari .  

Port Lotniczy Poznań

W sezonie zimowym dostępnych jest 30 połączeń oferowanych przez trzech przewoźników tradycyjnych – PLL LOT, Lufthansę, SAS (Kopenhaga), a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair i Wizz Air. Ryanair otwiera w tym sezonie w Poznaniu swoją piątą bazę w Polsce, dzięki temu zainauguruje aż 7 nowych połączeń. 

Juliusz Komorek - Członek Zarządu Ryaniara ds. Regulacyjnych i Prawnych powiedział – Cieszymy się bardzo mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Poznania z 7 nowymi kierunkami do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu oraz dodatkowymi lotami do Londynu Stansted (łącznie 14 tras). Jesteśmy dumni z otwarcia 5. już bazy Ryanaira w Polsce.

Na zimę zawieszone zostają loty do Barcelony Girony i Korfu (Ryanair). Oba połączenia powinny wrócić do rozkładu już na wiosnę. 

Port Lotniczy Lublin

W sezonie zimowym z Lotnisko w Lublinie będzie oferować aż 13 połączeń w tym aż 2 nowości! Small Planet Airlines zaoferuje loty do Werony w grudniu, zaś easyJet już 29 października zainauguruje połączenie pomiędzy Lublinem a Mediolanem (Malpensa). Port Lotniczy Lublin będzie drugim, po Krakowie, lotniskiem w Polsce obsługiwanym przez easyJet.

– Port Lotniczy Lublin skutecznie pozyskuje nowych przewoźników i rozwija siatkę połączeń. Przez ostatnie 2 lata konsekwentnie pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem. Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech. Jestem przekonany, że to połączenie znajdzie również uznanie wśród licznej Polonii z naszego regionu, pracującej lub odwiedzającej swoje rodziny w Lombardii i innych rejonach Włoch – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Port Lotniczy Szczecin

Połączenia ze Szczecina w sezonie zimowym oferuje 4 przewoźników  Podróżni mają do dyspozycji 9 połączeń: do Londynu Stansted, Dublina i Liverpoolu (Ryanair), do Londynu Luton, Stavanger, Bergen i Oslo Torp (Wizz Air), do Oslo Gardemoen (Norwegian) oraz do Warszawy (PLL LOT i Ryanair).

Port Lotniczy Rzeszów

W ramach regularnych połączeń pasażerskich z lotniska Rzeszów-Jasionka można dotrzeć do Warszawy, Londynu, Monachium, Glasgow, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

Z rozkładu znika na zimę sezonowe połączenie na Korfu. 

– Przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu zimowego, odbył się inauguracyjny rejs połączenia Rzeszów Jasionka - Glasgow Prestwick. Do końca lata, rejsy odbywać się będą raz w tygodniu (w czwartki), natomiast od 31 października, pasażerowie będą mogli polecieć dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty. Połączenie to zostanie utrzymane również w sezonie letnim 2018 r. – mówi Marcin Kołacz z Biura Prasowego Lotniska w Rzeszowie. 

Port Lotniczy Bydgoszcz

W sezonie zimowym 2017/18 z bydgoskiego lotniska polecimy w 6 kierunkach. Ryanair oferuje loty do Birmingham, Dublina, Londynu Stansted oraz w nowym kierunku – Londyn Luton. Lufthansa od 29 października będzie latać codzienie do Frankfurtu, zaś PLL LOT kontynuuje loty do Lwowa.

– W sezonie zimowym w Porcie Lotniczym Bydgoszcz pojawią się dwie nowości. Z końcem miesiąca października pasażerowie korzystający z naszego portu zyskają możliwość codziennych podróży do Frankfurtu, dzięki zwiększeniu oferowania z 6 do 7 lotów tygodniowo. Loty Lufthansy do tego ważnego lotniska przesiadkowego odbywające się 7 dni w tygodniu to znakomita informacja dla przedstawicieli biznesu oraz turystów planujących dalekie podróże. Zwiększone oferowanie pozwoli na bardziej elastyczne planowanie lotów.” - mówi Daniel Mackiewicz Kierownik ds. Marketingu bydgoskiego lotniska. 

Również z początkiem sezonu zimowego do rozkładu lotów Portu Lotniczego Bydgoszcz dołączy nowy kierunek, Londyn Luton. Loty będą odbywały się 3 razy w tygodniu (środy, piątki i niedziele). 

Wzorem ubiegłorocznego sezonu, Ryanair optymalizuje swoją siatkę połączeń na okres od października do marca. Połączenia do Dusseldorf Weeze i Glasgow, podobnie jak wtorkowe loty do Londynu Stansted, wrócą od sezonu letniego.

Port Lotniczy Łódź

W siatce połączeń łódzkiego lotniska są tylko trzy połączenia: Londyn Stansted, East Midlands i Dublin. Wszystkie obsługiwane przez Ryanair. 

Port Lotniczy Olsztyn Mazury

Pasażerowie mają do dyspozycji dwa połączenia. Wizz Air będzie obsługiwał dwa razy w tygodniu loty do Londynu Luton, a Ryanair poleci trzy razy w tygodniu do Londynu Stansted.

Port Lotniczy w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym jedno połączenie regularne - do Warszawy.

Port Lotniczy Radom

Wciąż nie wiadomo czy w sezonie zimowym będą kontynuowane loty do Pragi, Gdańska i Lwowa. 

 

O firmie:

Tanie-Loty.pl to jeden z największych w Polsce serwisów łączących oferty wszystkich linii lotniczych oraz dostarczający wartościowe informacje dot. branży turystycznej i taniego podróżowania. Wydawcą serwisu jest  Artweb-Media sp. z o.o. sp.k.  z siedzibą we Wrocławiu.

Rezerwuj wyjątkowe domy na całym świecie

Nawigacja dodatkowa