Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat doświadczenia
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Loty z Polski zimą 2016/2017. Raport z 15 lotnisk

Do wyboru są 393 regularne połączenia, w tym 30 nowości. Mamy dane dotyczące zimowego rozkładu lotów z 15 polskich lotnisk. Raport przygotował serwis Tanie-Loty.pl. Nowy rozkład lotów wchodzi w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października.

Przewoźnicy wprowadzili kilka ciekawych nowości. Ryanair poleci z Warszawy Modlin do Porto i Walencji, a z Wrocławia na główne lotnisko Madrytu. Wizz Air oferuje z Katowic dwa połączenia na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę i Lanzarote), a także do Dubaju. 

– To ostatnie połączenie od chwili ogłoszenia rozbudziło ogromne zainteresowanie. Obserwujemy, że kierunki południowe coraz częściej są traktowane jako całoroczne. W tym roku przewoźnicy utrzymali kilka takich połączeń po sezonie letnim, a także wprowadzili nowe. Wynika to z faktu, że Polacy coraz chętniej planują wypoczynek przez cały rok - komentuje Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl.

Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostają połączenia linii Ryanair z Krakowa do Malagi i Cagliari oraz z Wrocławia na Maltę. Z tanimi liniami również jesienią i zimą polecimy do Alicante, do Neapolu lub na Sycylię. Od grudnia wracają też typowo zimowe połączenia sezonowe do Grenoble, Turynu i Werony. 

30 nowości z polskich lotnisk na sezon zimowy 2016/2017

 • Warszawa Modlin – 8 nowości (Walencja, Porto, Tuluza, Edynburg, Leeds, Birmingham, Newcastle, Belfast) 
 • Kraków – 6 nowości (Genewa, Wenecja, Neapol, Manchester, Bournemouth, Belfast)
 • Wrocław – 5 nowości (Madryt, Kijów, Newcastle, Manchester, Belfast)
 • Gdańsk – 4 nowości (Mediolan Bergamo, Grenoble, Newcastle, Belfast)
 • Katowice – 3 nowości (Teneryfa, Lanzarote, Dubaj)
 • Warszawa Lotnisko Chopina – 1 nowość (Ejlat, Izrael) 
 • Poznań – 1 nowość (Alicante)
 • Rzeszów – 1 nowość (Berlin Schoenefeld, lata od 2 września)
 • Olsztyn Mazury – 1 nowość (Londyn Stansted)

15 polskich lotnisk oferuje w sezonie 2016/2017 łącznie 393 połączenia. Zimowa siatka będzie obowiązywać do 25 marca 2017 roku. Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk. 

Warszawa Lotnisko Chopina

W sezonie 2016/17 z Lotniska Chopina w Warszawie pasażerowie mają do wyboru połączenia do 100 portów lotniczych, obsługiwane przez 33 przewoźników. W rozkładzie pozostają wszystkie trasy całoroczne, w tym obsługiwane przez Wizz Air do Katanii i Neapolu, przez Norwegian do Malagi czy przez LOT do Nicei. Oczywiście pozostają także wszystkie niedawno otwarte trasy dalekiego zasięgu, w tym do Seulu (PLL LOT) i do Pekinu (Air China).

Jak dotąd zapowiedziane jest jedno nowe połączenie – do Ejlatu w Izraelu otwierane od połowy grudnia przez Wizz Air. Jak co roku od grudnia wracają połączenia sezonowe do Grenoble, Werony i Turynu. W tym roku nie będzie obsługiwane oferowane w ubiegłym sezonie zimowym przez Air Baltic połączenie do Popradu.

Z rozkładu znikają połączenia typowo wakacyjne, jak m.in. do Alghero, Alicante, Burgas, Bejrutu, Korfu, Olsztyna, Warny, Splitu czy Zadaru. Z końcem października PLL LOT kasują także połączenie z Warszawy do Połągi.

Z lotniska w Warszawie w sezonie zimowym wycofuje się Air Serbia, obsługująca trasę do Belgradu, ale trasa ta nie znika z siatki połączeń lotniska, ponieważ jej obsługę nadal będą kontynuowały PLL LOT. LOT z kolei przestaje latać do Aten, ale trasa ta będzie obsługiwana przez greckiego przewoźnika Aegean - mówi Przemysław Przybylski,  rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie 

Port Lotniczy Kraków

W zimowym rozkładzie lotów z krakowskiego lotniska znajdziemy 65 połączeń (oferowanych przez 14 linii lotniczych). To aż 9 więcej niż przed rokiem. Nowościami są połączenia easyJet do Genewy, Manchesteru oraz Neapolu i Wenecji. Z kolei Ryanair uruchomi dwie nowe trasy na Wyspy Brytyjskie – do Bournemouth i do Belfastu. 

Na zimę zostają również nowości z tegorocznego lata: easyJet do Mediolanu Malpensy, Jet2.com do Manchesteru, Ryanair do Bristolu oraz linii SAS do Kopenhagi. Po raz pierwszy na sezon zimowy pozostają połączenia PLL LOT do Gdańska oraz linii Ryanair do Malagi i Cagliari. Dodatkowo, w związku z zamknięciem lotniska w Oslo Rygge, Ryanair uruchomi połączenie na lotnisko Oslo Torp.

Port Lotniczy Gdańsk

Pasażerowie gdańskiego lotniska mają do dyspozycji 59 bezpośrednich połączeń (obsługiwanych przez 9 linii lotniczych) do 51 portów lotniczych. W rozkładzie są cztery nowe kierunki. Ryanair będzie latał do Newcastle, Mediolanu Bergamo oraz do Belfastu, a Wizz Air do Grenoble. Poza tym będzie więcej poleczeń na trasie do Warszawy - Ryanair dodał jeszcze jeden lot dziennie.

W sezonie zimowym zawieszone zostają loty do Pizy i Alicante (Ryanair), Barcelony (Wizz Air) oraz do Iwano Frankiwska.

Port Lotniczy Warszawa Modlin

W sezonie zimowym oferuje 35 połączeń regularnych. Mapa kierunków wzbogaci się aż o 8 nowych tras, do: Edynburga, Leeds, Walencji, Birmingham, Newcastle, Belfastu, Porto i Tuluzy. 

W sezonie zimowym Ryanair powiększy swoją bazę w Modlinie o nowy, trzeci samolot - mówi Leszek Chorzewski, prezes Portu Lotniczego Warszawa Modlin. – To oznacza nowe miejsca pracy dla załóg, nowe kierunki lotnicze z naszego portu oraz większą częstotliwość połączeń. Najbardziej wzbogaci się siatka połączeń lotniczych do Wielkiej Brytanii, ale również do Portugalii i Francji – dodaje. 

Od sezonu zimowego zwiększy się również częstotliwość lotów na trasach do Bristolu (z 3 do 4 razy w tygodniu) oraz do Mediolanu Bergamo (z 6 do 7 razy w tygodniu). Natomiast zawieszone połączenia sezonowe (Saloniki, Chania, Korfu, Piza, Palma i Trapani) powrócą w marcu 2017 r.

Port Lotniczy Katowice Airport

Siatka połączeń regularnych obejmuje 35 połączeń do 15 krajów. Pojawią się trzy atrakcyjne nowości. Wizz Air uruchomi dwie nowe trasy na Wyspy Kanaryjskie (Teneryfę i Lanzarote) oraz cieszące się dużym zainteresowaniem połączenie do Dubaju.

Katowickie lotnisko traci na zimę pięć połączeń sezonowych. Są to kierunki typowo wakacyjne:  Alghero, Burgas, Kutaisi, Korfu i Chania. Wszystkie wymienione trasy wracają już w rozkładzie lato 2017. 

Port Lotniczy Wrocław

Od 30 października pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do wyboru w sumie 34 połączenia regularne - 6 połączeń z tradycyjnymi przewoźnikami oraz 28 połączeń niskokosztowych, w tym 7 południowych, 14 na Wyspy Brytyjskie, dwa kierunki skandynawskie (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta), po jednym połączeniu do Francji (Paryż Beauvais), Niemiec (Dortmund) i Holandii (Eindhoven). Siatkę uzupełniają tanie loty do Warszawy od linii Ryanair oraz Radom.  

Cztery nowe połączenia wprowadzają linie Ryanair. To trzy kierunki brytyjskie – Manchester, Newcastle i Belfast, a także główne lotnisko w Madrycie. Piątą nowością jest Kijów, do którego latają linie Wizz Air. Dodatkowo, w rozkładzie zimowym po raz pierwszy pozostaje Malta. 

To będzie rekordowa zima na wrocławskim lotnisku. Przewoźnicy niskokosztowi systematycznie rozwijają swoją ofertę. Madryt i Malta znakomicie uzupełniają siatkę kierunków południowych, bardzo chętnie wybieranych również w okresie jesienno-zimowym. Ogromnym zainteresowaniem, co widać w systemach rezerwacyjnych, cieszy się również Kijów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 

Z rozkładu zniknęły tylko cztery kierunki sezonowe: Wenecja Treviso, Kreta Chania, Alicante i Malaga.  

Port Lotniczy Poznań

W sezonie zimowym dostępne są 22 połączenia oferowane przez trzech przewoźników tradycyjnych – PLL LOT (Warszawa), Lufthansę (Frankfurt, Monachium), SAS (Kopenhaga), a także dwóch przewoźników niskokosztowych – Ryanair (Alicante, Dublin, Malta, Bristol, Edynburg, Liverpool, Londyn Stansted, Rzym Ciampino) i Wizz Air (Doncaster/Sheffield, Londyn Luton, Barcelona, Birmingham, Glasgow, Eindhoven, Oslo Torp, Malmo, Paryż Beauvais, Sztokholm Skavsta).

Od 3 listopada z poznańskiej Ławicy polecimy do hiszpańskiego Alicante. Połączenie uruchamiają linie Ryanair. Przewoźnik zdecydował też o utrzymaniu w sezonie zimowym lotów na Maltę i do Edynburga. 

Na zimę zawieszone zostają loty do Barcelony Girony i Korfu (Ryanair). Natomiast ze względu na zamknięcie bazy irlandzkiego przewoźnika w Oslo Rygge loty na tej trasie zostają anulowane wraz z wejściem w życie sezonu zimowego. 

Port Lotniczy Rzeszów

Z lotniska w Jasionce do wyboru jest 10 bezpośrednich, regularnych połączeń. Polecimy do Warszawy, Paryża, Monachium, Londynu (lotniska Stansted i Luton), a także do Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Dublina. Połączenia obsługują: Ryanair, PLL LOT, Lufthansa i Adria. 

Od 2 września dostępne jest również połączenie do Berlina Schoenfeld (linie Ryanair). Na sezon zimowy Ryanair zaplanował dwie rotacje – w poniedziałek i w piątek.

Z rozkładu znika na zimę sezonowe połączenie na Korfu, natomiast ze względu na zamknięcie bazy Ryanair w Oslo Rygge loty do Norwegii zostają zawieszone. 

Port Lotniczy Szczecin

Połączenia ze Szczecina w sezonie zimowym oferuje 4 przewoźników  Podróżni mają do dyspozycji 9 połączeń: do Londynu Stansted, Dublina i Liverpoolu (Ryanair), do Londynu Luton, Stavanger, Bergen i Oslo Torp (Wizz Air), do Oslo Gardemoen (Norwegian) oraz do Warszawy (PLL LOT).

Z rozkładu znika Oslo Rygge (w związku z zamknięciem bazy przez Ryanair), z kolei połączenie do Liverpoolu pozostaje w tym roku na zimę jako połączenie całoroczne. 

Port Lotniczy Lublin

W sezonie zimowym z Lublina będzie można polecieć na 7 lotnisk, to: Doncaster Sheffield, Eindhoven, Glasgow, Londyn (Luton i Stansted), Oslo i Sztokholm Skavsta. Połączenia oferują Wizz Air i Ryanair.

Lufthansa zawiesiła połączenia z Lublina z przyczyn ekonomicznych (z dniem 30 października 2016 roku). Natomiast Ryanair zawiesza na zimę loty do Dublina. Ostatnie połączenie na tej trasie wystartuje z Lublina 5 listopada. 

Port Lotniczy Łódź

W siatce połączeń jest sześć kierunków. Ryanair utrzymuje połączenia do Wielkiej Brytanii i do Irlandii, natomiast Adria Airways oferują loty do Amsterdamu, Paryża i Monachium.

Port Lotniczy Bydgoszcz

Podróżni mają do wyboru cztery połączenia regularne: do Frankfurtu,  Londynu,  Dublina i Birmingham. Stabilny rozwój połączenia Lufthansy w Bydgoszczy przekonał niemieckiego przewoźnika do utrzymania dotychczasowej częstotliwości lotów w sezonie zimowym. Londyn będzie oferowany 6 razy tygodniowo - jest to kolejne zwiększenie oferowania w porównaniu do lat ubiegłych (5 razy tygodniowo w 2015 i 4 razy w 2014). Loty do Birmingham będą się odbywały z taką samą częstotliwością jak w sezonie letnim. 

Na zimę przewoźnik zawiesza loty do Düsseldorfu i Glasgow, jednak są już dostępne w sprzedaży w sezonie letnim 2017. W okresie zimowym nie będą wykonywane loty do Rzymu, jest to jednak połączenie sezonowe.

Port Lotniczy Radom

Lotnisko oferuje podróżnym cztery połączenia regularne obsługiwane przez linię Sprint Air. Dwa krajowe - do Wrocławia i Gdańska, oraz dwa zagraniczne - do Lwowa i do Pragi. 

Na zimę zawieszone zostało połączenie z Berlinem, zmieniły się też niektóre godziny startów i lądowań. Dzięki skorygowanemu grafikowi podróżni zyskają wydłużony weekendowy pobyt w Pradze. 

Port Lotniczy Olsztyn Mazury

Pasażerowie mają do dyspozycji dwa połączenia. Wizz Air będzie obsługiwał dwa razy w tygodniu loty do Londynu Luton, a Ryanair poleci trzy razy w tygodniu do Londynu Stansted. Irlandzki przewoźnik pojawi się na Olsztyńskim lotnisku 1 listopada. 

Z rozkładu znikają połączone uruchomione do Olsztyna sezonowo (czyli Warszawa, Berlin, Wrocław, Kraków i Monachium). Jest jednak szansa, że wrócą one do rozkładu letniego.  

Port Lotniczy w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym jedno połączenie regularne - do Warszawy. Połączenie obsługiwane jest od poniedziałku do piątku przez linię Sprint Air.

 

O firmie:

Tanie-Loty.pl to jeden z największych w Polsce serwisów łączących oferty wszystkich linii lotniczych oraz dostarczający wartościowe informacje dot. branży turystycznej i taniego podróżowania. Wydawcą serwisu jest  Artweb-Media sp. z o.o. sp.k.  z siedzibą we Wrocławiu.

Zobacz też

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa