Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Sezon letni 2018 - nowe połączenia z polskich lotnisk

Mamy dane dotyczące letniego rozkładu lotów z 15 polskich lotnisk. Nowy rozkład lotów wchodzi w nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca. Do wyboru jest 541 regularnych połączeń (o 81 więcej niż w sezonie zimowym). Aż 51 z nich to nowości.

Przewoźnicy wprowadzili kilka ciekawych połączeń. Air France będzie latał z Wrocławia do Paryża. Ryanair poleci do Burgas z Warszawy, Rzeszowa i z Poznania. Wizz Air zainauguruje loty na Islandię z Poznania, a z Katowic do Lwowa, Charkowa, Malagi, Porto i Faro. W sezonie letnim na lotnisku w Krakowie pojawi się też linia flydubai z nowym połączeniem do Dubaju. 

Bardzo dobrą wiadomością jest pojawienie się w siatce lotów z Wrocławia lotniska im. Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nowe połączenia do Dubaju i Odessy z Krakowa. Wśród nowości są także długo oczekiwane loty dla pasażerów biznesowych z Łodzi do Monachium oraz połączenie LOT-u z Rzeszowa do Nowego Jorku - komentuje Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl.

Znaczącym wydarzeniem, które czeka nas wiosną 2018 roku, jest pojawienie się już w maju stałych kursów do Singapuru, które poszerzą ofertę podróży z Lotniska Chopina do południowo-wschodniej Azji oraz Australii. - dodaje Pustizzi

Warto przypomnieć, że na lato wracają też typowo letnie połączenia sezonowe m.in. do Alicante, Barcelony, Pizy, Cagliari, na Korfu, Kretę i Majorkę. 

51 nowości z polskich lotnisk na sezon lato 2018

 • Wrocław - 10 nowości (Paryż, Stuttgart, Bari, Porto, Kutaisi, Göteborg i Bazylea, Ateny, Faro, Podgorica)
 • Katowice - 9 nowości (Ateny, Charków, Faro, Lwów, Memmingen, Malaga, Porto, Podgorica, Monachium)
 • Warszawa Lotnisko Chopina - 8 nowości (Bordeaux, Norymberga, Kowno, Skopje, Hanower, Zaporoże, Singapur, Dubrownik)
 • Gdańsk - 5 nowości (Ateny, Lwów, Wiedeń, Ryga, Kijów)
 • Kraków - 5 nowości (Budapeszt, Dubaj, Odessa, Helsinki, Burgas)
 • Rzeszów - 4 nowości (Tel Awiw, Nowy Jork, Ateny, Burgas)
 • Poznań - 3 nowości (Rejkiawik, Mediolan, Dortmund)
 • Warszawa Modlin - 3 nowości (Burgas, Rimini, Pescara) 
 • Łódź - 2 nowości (Ateny, Monachium)
 • Olsztyn - 2 nowości (Lwów, Dortmund)

15 polskich lotnisk oferuje w sezonie lato 2018 łącznie 541 połączeń. Letnia siatka będzie obowiązywać do 27 października 2018 roku. Raport przygotował serwis Tanie-loty.pl na podstawie danych z 15 polskich lotnisk. 

Lotnisko Chopina w Warszawie

Latem, z Lotniska Chopina, realizowane będą połączenia regularne na 122 trasach oferowane przez 33 przewoźników. Nowy sezon to dla Lotniska Chopina ciąg dalszy rozwijania siatki przesiadkowej, a także zwiększenie liczby połączeń z południowo-wschodnią Azją. 

Linie Norwegian zamykają połączenia z Madrytem, natomiast Eurowings z Dusseldorfem. Co nie zmienia faktu, że wciąż będzie możliwość podróżowania ze stołecznego portu do Madrytu i Dusseldorfu. Swoje połączenia będzie dalej realizował i rozwijał w  tych kierunkach LOT. W okresie marzec-lipiec pojawi się 8 nowych połączeń - do Bordeaux (Wizz Air), a także do Norymbergi, Kowna, Skopje, Hanoweru, Zaporoża, Singapuru i Dubrownika Ostatnich siedem tras obsługiwać będzie LOT. 

Wraca też 11 kierunków sezonowych oferowanych rozkładowo: Połąga, Zadar, Split, Heraklion, Saloniki,  Podgorica, Alicante, Pula, Alghero, Korfu i Burgas. Do  Dubrownika na razie będzie można latać tylko sezonowo, jednak - o ile kierunek ten będzie zyskiwał popularność - połączenie to ma szansę zostać stałym elementem oferty. - mówi Jacek Adamczyk z biura prasowego Lotniska Chopina 

Port Lotniczy Kraków

W letnim rozkładzie lotów z krakowskiego lotniska znajdziemy aż 102 połączenia (oferowane przez 21 przewoźników). To aż o 14 więcej niż w sezonie zimowym - jednocześnie 5 z nich to kompletnie nowe połączenia. 

Norwegian już 26 marca poleci do Helsinek w Finlandii, zaś dzień później Ryanair zainauguruje loty do Burgas w Bułgarii. 8 kwietnia na krakowskim lotnisku pojawi się nowy przewoźnik - flydubai - z nowym połączeniem do największego miasta Emiratów Arabskich - Dubaju. 28 kwietnia LOT ponownie będzie obsługiwał loty do Budapesztu, a trzy tygodnie później (22 maja) zostanie uruchomiona trasa Kraków - Odessa. Loty będą obsługiwane przez ukraińskiego przewoźnika YanAir. Połączenie do znanego kurortu położonego nad Morzem Czarnym jest drugim z Kraków Airport na Ukrainę.

W letnim rozkładzie pozostaje szesnaście zainaugurowanych w sezonie Zima 2017/2018 połączeń oferowanych przez: Jet2.com, Ryanair i Ukraine International Airlines. 

Sezon letni to także powrót połączeń sezonowych: Eurowings - Stuttgart, Iberia Express - Madryt, Vueling - Barcelona, Aegean - Ateny, Ryanair - Chania, Lourdes, Lamezia, Pafos, Pescara, Majorka.

W sezonie letnim pasażerowie mogą zrealizować kolejne pomysły na podróż prosto z Krakowa. Połączenie LOT-u ze stolicą Węgier - Budapesztem, daje także możliwość kontynuowania podróży do Nowego Jorku. Od maja startuje drugie połączenie na Ukrainę - Odessa. W ofercie pozostaje Kijów, z którego można zaplanować urlop w Tbilisi czy Kolombo na Sri Lance. Dubaj zaś - to wyprawa na przykład do Australii lub Nowej Zelandii. Z kolei dobrą wiadomością dla małopolskiego biznesu jest zwiększenie częstotliwości połączeń LOT-u do Chicago - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Port Lotniczy Gdańsk

Pasażerowie gdańskiego lotniska mają do dyspozycji 68 bezpośrednich połączeń (obsługiwanych przez 9 linii lotniczych). W rozkładzie znajdzie się aż 5 nowych kierunków. Ryanair poleci do Aten. Połączenia do stolicy Grecji będą wykonywane od 11 maja dwa razy w tygodniu. Wizz Air będzie oferować połączenia do Lwowa i Wiednia.  Pierwszy lot na Ukrainę zaplanowano na 26 marca 2018 roku, zaś loty do Wiednia zostaną zainaugurowane 27 kwietnia. Linie lotnicze Ukraine International Airlines już 2 marca uruchomiły nowe połączenie na Ukrainę - z Gdańska do Kijowa. Rejsy będą obsługiwane codziennie. Natomiast Air Baltic 27 marca uruchomi loty do Rygi. 

Do rozkładu wracają zawieszone na zimę loty do Bergen, Pizy, Neapolu, Newcastle i Alicante. Z rozkładu zniknie jedno połączenie - Ryanair zawiesza na lato loty do Ejlatu. 

Port Lotniczy Wrocław

W rozkładzie na lato 2018 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji rekordową liczbę 59 połączeń regularnych. Znalazło się tutaj aż 50 rejsów niskokosztowych, zarówno na południe Europy, Wyspy Brytyjskie, jak i do Afryki, Skandynawii i na Wschód. 

Uzupełnieniem są połączenia do 9 najważniejszych europejskich hubów przesiadkowych, między innymi do Paryża, Stuttgartu, Zurychu, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Kopenhagi, Dusseldorfu czy Warszawy, a poza Europą - Tel Avivu.

Swoją obecność we Wrocławiu wzmacniają tanie linie. Wizz Air powiększa swoją bazę operacyjną o drugi samolot i proponuje 5 nowości: Bari, Porto, Kutaisi, Göteborg i Bazyleę Miluza. Jednocześnie przybędzie lotów na najbardziej popularnych trasach przewoźnika (m.in. do Eindhoven, Londynu Luton, Lwowa i Rejkiawiku). W sumie węgierski przewoźnik zaproponuje 15 tras z Wrocławia. Z kolei wśród 35 bezpośrednich tras irlandzkiego przewoźnika znajdą się 3 premiery: Ateny, Faro oraz Podgorica.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław powiedział:

Rozkład lotów wrocławskiego lotniska nigdy nie był bogatszy i bardziej różnorodny. I właśnie tą różnorodnością konkurujemy z innymi portami regionalnymi w Polsce. W nowym sezonie do rozkładu wejdzie 10 nowych, regularnych tras. Bardzo dobrą wiadomością jest pojawienie się w siatce lotów z Wrocławia lotniska im. Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Nowość od linii Air France sprawi, że będziemy jeszcze lepiej skomunikowani z Francją i całym światem. Stawia na nas też grupa Lufthansa - dzisiaj Port Lotniczy Wrocław to trzecie lotnisko w Polsce, z którego oferuje najwięcej lotów. W nowym sezonie Eurowings (spółka-córka Lufthansy) uruchamia loty do Stuttgartu i zwiększa liczbę operacji na trasie do Düsseldorfu.

W rozkładzie letnim nie zabraknie zimowych nowości od tanich linii, między innymi Palermo, Neapolu, Gdańska czy Brukseli Charleroi. Gwarancję pogody dadzą też inne południowe kierunki irlandzkiego przewoźnika, które po zimowej przerwie wracają do siatki - Alicante, Barcelona Girona, Chania i Majorka. 

Port Lotniczy Katowice Airport

Siatka połączeń regularnych obejmuje 54 połączenia. W zbliżającym się rozkładzie lato 2018 z Katowice Airport zostanie uruchomionych 9 nowych połączeń regularnych. Aż 8 nowych połączeń to loty Wizz Air-a, który już 9 marca zainaugurował połączenie do Aten. 26 marca ruszy połączenie do Lwowa. Dopiero w czerwcu ruszą loty do Charkowa, Memmingen i Porto, ale wszystkie wymienione połączenia będą trasami całorocznymi. W czerwcu ruszą także sezonowe loty do Faro, Malagi i Podgoricy. 

O lotnisku w Katowicach nie zapomniała Lufthansa, która już 27 marca br., uruchomi połączenie do Monachium.  

Do rozkładu wracają sezonowe połączenia do Chanii, Korfu, Alghero, Burgas, Kutaisi i Splitu oraz zawieszone na zimę połączenie do Hamburga, które jak zapowiada przewoźnik zostanie także w sezonie zimowym 2018/2019. Na lato zawieszone zostają sezonowe połączenia do Agadiru i Eilatu, które także wrócą do siatki połączeń z Katowic już jesienią. Definitywnie znika z rozkładu połączenie do Lanzarote. 

Port Lotniczy Warszawa Modlin

W sezonie letnim oferuje 49 połączeń regularnych. Jak poinformowała Jolanta Grus z Biura Prasowego Lotniska Warszawa Modlin, mapa kierunków wzbogaci się tylko o 3 nowe połączenia: Burgas, Rimini i Pescarę. Każde z połączeń będzie obsługiwane 2 razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki. 

Poza nowymi kierunkami wznowione zostają na sezon letni takie połączenia jak: Faro, Chania, Korfu, Saloniki, Piza i Cagliari. Niestety połączenia do Eilatu i na Fuerteventurę jako połączenia sezonowe na zimę nie będą obsługiwane w sezonie letnim. 

Port Lotniczy Poznań

W sezonie letnim dostępne będą 33 połączenia oferowane przez trzech przewoźników tradycyjnych - PLL LOT, Lufthansę, SAS (Kopenhaga), a także dwóch przewoźników niskokosztowych - Ryanair i Wizz Air. Dwa nowe połączenia zaproponuje mieszkańcom Poznania i okolic Wizz Air, a jeden nowy lot doda także Ryanair. Dobrą informacją jest także, fakt, że sześć zainaugurowanych zimą połączeń Ryanair będzie obsługiwanych w sezonie letnim. Podróżni będą mogli się zatem cieszyć lotami do Aten, Billund, Castellon, Madrytu, Oslo Torp i Tel Awiwu. Na lato zostaje zawieszone połączenie do Eilatu, za to do rozkładu wróciły sezonowe loty do Barcelony Girony i Korfu.  

Już 27 marca ruszy nowe połączenie do Mediolanu Bergamo obsługiwane przez Ryanair dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Natomiast loty na trasie Poznań - Reykjavik, których premierę linia Wizzair wyznaczyła na 31 marca 2018 roku będą odbywały się we wtorki, czwartki i soboty. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, loty na trasie Poznań-Dortmund rozpoczną się dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie planowano - już 25 marca. 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział:

W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie, uruchamiamy nasze długo oczekiwane połączenie z Dortmundem wcześniej niż planowano, bo już pod koniec marca. Loty będą odbywać się cztery razy w tygodniu, dostarczając wygodną i niskokosztową możliwość podróży dla osób podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych.

Port Lotniczy Rzeszów

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, Londynu i Monachium oraz loty do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow. 12 marca br. wystartowało  połączenie Rzeszów -Tel Awiw, a 30 kwietnia wystartują cotygodniowe rejsy transatlantyckie z Jasionki na nowojorskie lotnisko Newark samolotami Boeing 787 Dreamliner. 

Jak tłumaczy prezes LOT-u Rafał Milczarski, przewoźnik wznawia loty m.in. dlatego, że Rzeszów w ostatnich latach bardzo rozwinął się pod względem gospodarczym.

Cieszymy się, że po 10 latach przerwy możemy przywrócić pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z Nowym Jorkiem i New Jersey, jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej. Przez te dziesięć lat potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął, dlatego nasze rejsy nie są już tylko doskonałą propozycją na wyjazdy rodzinne, ale też biznesowe.

Nie próżnuje także Ryanair.

W sezonie letnim 2018 wznowione zostanie połączenie do Korfu, które ruszy od 25 marca. 28 marca zainaugurujemy regularne połączenia z Burgas. 16 maja wystartuje pierwszy rejs do Aten. - mówi Marcin Kołacz z Biura Prasowego Lotniska w Rzeszowie. 

Łącznie w sezonie letnim Rzeszów zaproponuje podróżnym 13 połączeń - w tym aż 4 nowości.

Port Lotniczy Lublin

W sezonie letnim Lotnisko w Lublinie będzie oferować 12 połączeń. Nie pojawią się żadne nowości, ale cieszy fakt, że zainaugurowane zimą połączenie easyJet do Mediolanu zostaje utrzymane na lato. 

Port Lotniczy Szczecin

Połączenia ze Szczecina w sezonie letnim oferuje 4 przewoźników  Podróżni mają do dyspozycji 11 połączeń: do Londynu Stansted, Dublina, Edynburga i Liverpoolu (Ryanair), do Londynu Luton, Stavanger, Bergen, Sztokholmu Skavasta i Oslo Torp (Wizz Air), do Oslo Gardemoen (Norwegian) oraz do Warszawy (PLL LOT i Ryanair).

Port Lotniczy Bydgoszcz

Mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego w sezonie letnim 2018 będą mogli korzystać z lotów rejsowych z Portu Lotniczego Bydgoszcz do: Frankfurtu, Lwowa, Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Dublina, Glasgow i Dusseldorfu Weeze. Dwa ostatnie połączenia wracają do siatki po zimowej przerwie.  

Osoby szukające bardziej egzotycznych i odległych miejsc mogą z powodzeniem organizować swoje wyjazdy w oparciu o loty Lufthansy. Połączenie do Frankfurtu to ponad 200 kierunków na cały świat. Loty do głównego portu lotniczego niemieckiego przewoźnika odbywają się codziennie, co dodatkowo zwiększa elastyczność planowania podróży. - powiedział Artur Niedźwiecki z Biura Prasowego lotniska w Bydgoszczy. 

Port Lotniczy Łódź

W siatce połączeń łódzkiego lotniska pojawią się dwa nowe połączenia. Łącznie będzie ich 5. Nowe regularne połączenie z Portu Lotniczego Łódź do Aten otwiera Ryanair. Loty rozpoczną się 12 maja. 

Nasza praca i rozmowy z przewoźnikiem rozpoczęte pod koniec kwietnia, przyniosły pierwszy efekt. To pierwszy mały krok w rozwijaniu połączeń z naszego lotniska - mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi. 

Ryanair jest obecny na łódzkim lotnisku od 12 lat. Teraz lata do Londynu Stansted, East Midlands i Dublina.

Wraca połączenie także lotnicze między Łodzią a Monachium. Ale nie będzie już obsługiwane przez Adria Airways. Port Lotniczy w Łodzi nawiązał współpracę z Lufthansą. Niemiecki przewoźnik po raz pierwszy w historii poleci z Łodzi już 28 marca. Loty będą się odbywać pięć razy w tygodniu.

Port Lotniczy Olsztyn Mazury

Oprócz połączeń dostępnych już od jakiegoś czasu (Londyn Luton - Wizz Air, Londyn Stansted - Ryanair), w roku 2018  siatka połączeń została rozszerzona o połączenia rejsowe do Lwowa oraz Dortmundu.

Już od 27 marca LOT będzie latał z Szyman do Lwowa bombardierami Q400, które zabierają na pokład 78 osób.

Są to bardzo wygodne i bezpieczne maszyny, pozwalające przy tym zabierać dużo bagażu - podkreśla Tomasz Kądziołka, dyrektor operacyjny portu lotniczego Olsztyn-Mazury.  

Wizz Air ogłosił uruchomienie nowego połączenia z Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury do Dortmundu w lutym. Pierwszy rejs zaplanowany jest na 14 maja. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Zarówno przedstawiciele linii lotniczej Wizz Air jak również Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury są przekonani, że nowe połączenie wzmocni relacje biznesowe między Polską a Niemcami, stymulując jednocześnie lokalną branżę lotniczą i turystyczną.

Port Lotniczy w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym jedno połączenie regularne - do Warszawy.

Port Lotniczy Radom

Lotnisko w Radomiu nie oferuje w tym sezonie żadnych połączeń regularnych. Jak informuje Rzecznik Prasowy Portu lotniczego Radom -  Lotnisko obsługuje na razie wyłącznie samoloty lotnictwa ogólnego.

 

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź