Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Wielkiej BrytaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Zwiedzanie Wakefield

wakefield
 Katedra w Wakefield
 Fot. fast eddie 42

Katedra
Katedra Wakefield (formalnie kościół katedralny Wszystkich Świętych) jest siedzibą biskupa Wakefield. Katedra posiada najwyższą wieżę w całym Yorkshire (wysoką na 75 metrów) i jest jednocześnie najwyższym budynkiem Wakefield. Położona na miejscu kościoła saksońskiego znajduje się w centrum miasta. Zbudowana na przełomie XIV i XV wieku. Budowla została odrestaurowana w XIX wieku przez Georgea Gilberta Scotta, dodano tez witraże stworzone przez Charlesa Eamera Kempe. Kiedy w 1888 roku powstała diecezja Wakefield, kościół stał się jej katedrą. Co jest niezwykłe kościół służy nadal jako kościół parafialny. W 1992 katedra była jednym z dwóch katedr w Wielkiej Brytanii w których działał dziewczęcy chór.

Sandal Castle
Ruiny zamku położone nad rzeką Calder. Zamek był miejscem królewskich intryg, miejscem otwarcie jednej ze sztuk Williama Szekspira. Uważa się także, że był także źródłem i inspiracją do utworzenia dość znanego w Anglii wierszyka dla dzieci "Grand Old Duke of York". To właśnie w tym zamku został pokonany książę Yorku podczas Wojny Dwóch Róż. Zamek został zniszczony pod koniec angielskiej wojny domowej, po oblężeniu przez wojska parlamentarne. W 2003 roku zamek zyskał drewniane podesty, co ma zapobiec niszczeniu ruin przez turystów. Zbudowane także centrum informacji turystycznej, gdzie można uzyskać ciekawe informacje o historii zamku i wykopaliskach archeologicznych.

The National Coal Mining Museum for England
Muzeum zostało otwarte w 1988 roku, trzy lata po zamknięciu Caphouse Colliery. Uzyskało status muzeum narodowego w 1995 roku. Wydobywano tu węgiel co najmniej od 1789 roku aż do 1985 roku. Po wielkim strajku górników rozpoczęto pracę by starą kopalnię przekształcić w muzeum. Muzeum oferuje wycieczki z przewodnikiem (wśród z nich znajdują się byli górnicy), podczas których można zobaczyć, w jakich warunkach pracowali górnicy, jakich używali maszyn i narzędzi. Można także zobaczyć jak rozwijało się górnictwa w czasie wielu lat. Na powierzchni postawiono budynek centrum, w którym znajduje się wiele wystaw. Istnieje też możliwość przejechania się specjalną kolejką, zaś dzieci mogą pobawić się na specjalnie przygotowanym dla nich placu zabaw. Muzeum otwarte jest siedem dni w tygodniu od 10 do 17. Wstęp jest bezpłatny.

The Yorkshire Sculpture Park
Park rzeźby The Yorkshire Sculpture Park to ogromny park oferujący zwiedzającym możliwość podziwiania prac wielu artystów (wśród nich Henry Moore i Barbara Hepworth). Usytuowany na terenach XVIII wiecznej posiadłości (Bretton Hall), która była własnością prywatną do połowu XX wieku, kiedy stała się szkołą.

Theatre Royal
Teatr wybudowany w 1894 roku gości wiele ciekawych spektakli. Może pomieścić ponad 500 osób na swoich trzech poziomach. Budynek teatru zachował wiele wiktoriańskiego uroku oraz wspaniałą akustykę, którą zawdzięcza swojemu oryginalnemu, bogato zdobionemu sufitowi.

Wakefield Art Gallery
Gości bogatą kolekcje dwóch brytyjskich artystów: Henry Moore i Barbara Hepworth. Oboje mieszkali w Wakefield. W środku znajdziemy także dzieła inych artystów oraz wiele ciekawych obrazów. Galeria znajduje się w ciekawym budynku z XIX wieku, który sam w sobie jest warty zobaczenia, tym bardziej, że galeria znajduje się tylko kawałek drogi piechota od centrum

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa