Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Wielkiej BrytaniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Ciekawostki o Wakefield

 Wspaniały park rozrywki Diggerland połozony niedaleko Wakefield
 Fot. hildgrim

Wakefield to osiemdziesięciotysięczne miasto położone w północnej Anglii w hrabstwie West Yorkshire. Najbardziej znanym i najwidoczniejszym budynkiem miasta jest katedra, mająca ponad 500 lat i będąca najwyższym budynkiem w mieście. Dodatkowo wieża katedry jest najwyższą wieżą w całym Yorkshire.

To historyczne miasto słynne dzięki rugby i rabarbarowi zmienia się w nowoczesne centrum sztuki i kultury tętniące życiem. Wakefield już dzisiaj oferuje wspaniały mix zabytków, historii i kultury. Miasto łatwo zwiedzać pieszo, gdyż wszystkie najważniejsze atrakcje takie jak Wakefield Museum, Katedra czy Theatre Royal są położone w zasięgu krótkiego spaceru od głównego centrum komercyjnego oraz dworców kolejowego i autobusowego. Dodatkowo po mieście kursuje bezpłatny autobus umożliwiający dotarcie do wielu atrakcyjnych miejsc.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Festiwal Rabarbaru - luty
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Wakefield Museum, Katedra oraz Theatre Royal
 • Parki
  Clarence Park, który został otwarty w 1893 roku
 • Sławni ludzie
  Henry Moore i Barbara Hepworth - rzeźbiarze
 • Parki rozrywki
  Diggerland
 • Naj...
  wieża katedry Wakefield jest najwyższą wieżą w całym Yorkshire.

Jeśli pragniemy odpocząć po zwiedzaniu centrum autobus zawiezie nas na przykład do Clarence Park, który został otwarty w 1893 roku. Latem gości on festiwal muzyczny lokalnych grup.

Z Wakefield związana jest bardzo popularna w Anglii rymowanka „The Grand Old Duke of York", nawiązująca do bitwy pod Wakefield z 1460 roku. W zamku Sandal został pokonany książę Yorku podczas Wojny Dwóch Róż.

Mówiliśmy już wcześniej, że Wakefield jest słynne dzięki rabarbarowi. Dokładnie chodzi o „The Rhubarb Triangle” – czyli trójkąt rabarbarowy. Co to takiego? Obszar o powierzchni 23 kilometrów kwadratowych znajdujący się pomiędzy Wakefield, Morley i Rothwell. Zaledwie kilka lat temu, ponad 90% światowej produkcji rabarbaru pochodziło właśnie z tego terenu. Tutaj rabarbar uprawiany jest w specjalnych szopach już zimą. Co roku w lutym odbywa się nawet festiwal rabarbaru. Rabarbar daje tak obfite plony właśnie tutaj ze względu na odpowiednią kombinację sprzyjających warunków: odpowiednie gleby, wystarczająca ilość opadów, odpowiednia ilość sadzy i popiołu w ziemi, tanie paliwo do ogrzewania specjalnych szop i duża liczba małych ogrodników.

Spośród atrakcji położonych w okolicach warto wspomnieć o The National Coal Mining Museum for England (muzeum górnictwa), które jest położone na terenie najstarszej wciąż działającej kopalni węgla w Wielkiej Brytanii. Muzeum otwarte jest siedem dni w tygodniu od 10 do 17. Wstęp jest bezpłatny.

Dwoje z czołowych brytyjskich rzeźbiarzy XX wieku pochodzi z okolic Wakefield. Są to Henry Moore i Barbara Hepworth. Wakefield Art Gallery gości pokaźną kolekcję ich dzieł. Wiele ciekawych rzeźb można znaleźć też w położonym niedaleko miasta Yorkshire Sculpture Park, jednym z czołowych europejskich parków rzeźb.

Dużo radości całej rodzinie przyniesie wizyta w położonym w Castleford parku rozrywki Diggerland. Już najmłodsi fani Boba Budowniczego będą mogli tu obejrzeć, przejechać się a nawet prowadzić i obsługiwać maszynami budowlanymi w pełnym rozmiarze. Mali budowlańcy będą mogli tu dowiedzieć się jak działają koparki oraz nimi pokierować. Do dyspozycji odważnych turystów są też specjalne podnośniki, które wyniosą nas na wysokość 50 stóp, czy specjalna kolejka. Wiele frajdy i wspaniała zabawa. Zainteresowanych odsyłamy na stronę Diggerland: www.diggerland.com

Wakefield jest znany z ligowego klubu rugby Wakefield Trinity Wildcats. Klub został utworzony w 1873 roku. Lata świetności klubu przypadają na lata sześćdziesiąte ubiegłego wieki, kiedy to klub grał w elitarnej Super Lidze. Rugby można uprawiać w wielu amatorskich klubach w Wakefield i w okolicznych miasteczkach.

Zapraszamy do Wakefield miasta znanego dzięki swojej katedrze, rugby i rabarbarowi! Warto odwiedzić to ciekawe miasto z Portalem Tanie-Loty.com.pl. Oferujemy bilety lotnicze do Wakefield w atrakcyjnych cenach! Zapraszamy do skorzystania z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa