Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Frankfurtu

Znajdź nas w social mediach

Frankfurt nad Menem - ratusz
Ratusz we Frankfurcie
Fot. freeskier

Ratusz

Na zachodnim krańcu Römerbergu stoi Römer, który dał nazwę dzielnicy. Do dziś pełni on funkcję ratusza. Charakterystyczna fasada ze schodkowymi szczytami była niemal jedynym ocalałym z wojennych zniszczeń fragmentem budynku.

Kamienny Dom

Steinernes Haus (Kamienny Dom) to powojenna rekonstrukcja jednej z nielicznych w obrębie frankfurckiego Starego Miasta budowli z kamienia. Dziś mieści się w nim galeria sztuki.

Kościół św. Bartłomieja

To najcenniejszy zabytek Starego Miasta. Zbudowany z czerwonego piaskowca St. Bartholomäus to jeden z najokazalszych przykładów niemieckiego gotyku. Ze szczytu 95-metrowej wieży kościoła, dobudowanej w początkach XV w., rozciąga się fantastyczna panorama Frankfurtu. W mieszczącym się wewnątrz muzeum (Dommuseum) zgromadzono kosztowności, bogate zbiory szat liturgicznych oraz odkopane podczas niedawnych prac restauracyjnych cenne przedmioty artystyczne z królewskich grobowców Merowingów.

Dom i Muzeum Goethego

Mieszczący się przy Grosser Hirschgraben 23 dom pisarza i poety został doszczętnie spalony podczas wojny i odrestaurowany później z ogromna wiernością. Ponoć cześć jaka obdarzony jest Goethe przez Niemców, można porównać z estymą jaką cieszą się u nas wszyscy trzej wieszczowie razem wzięci.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!