Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Chiang MaiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Cziang Mai

chiang_mai
Kult Buddy jest tu bardzo silny
Fot. Sxc.hu

Zwiedzanie Chiang Mai należy zacząć od starego miasta. Jest ono wyraźnie widoczne na każdej mapie: otacza je kwadratowa fosa, której brzegi mają długość 2 km. Wewnątrz tego kwadratu zgromadzone są najważniejsze świątynie w Chiang Mai: Wat Chiang Mun - najstarsza świątynia wzniesiona w 1296 roku przez króla Mengrai; Wat Phra Singh - największa świątynia w mieście, druga (po Wat Doi Suthep) co do ważności; Wat Chedi Luang - powstała w 1401 r., przez 84 lata przechowywano tutaj statuetkę Szmaragdowego Buddy; Wat Jet Yod - świątynia wzorowana na hinduskiej świątyni Mahabodhi, wybudowanej w miejscu, w ktorym Budda osiągnął oświecenie.

Jednak najważniejszą świątynią Chiang Mai i największą atrakcją miasta jest położona około 15 km od miasta, wspaniała świątynia Wat Phra That Doi Suthep. Klasztor jest dla tajskich buddystów tym czym Częstochowa dla polskich katolików. Swiatynia wzniesiona jest na wzgórzu górującym na Chiang Mai a wiedzie do niej 300 schodów, ufundowanych przez wszystkie prowincje kraju. Pierwsze budowle kompleksu zostały wzniesione przez buddyjskich mnichów już w 1383 roku.

Interesującym architektonicznie obiektem jest również królewski pałac zimowy (zbudowany w 1962 r.). Instytucją specjalizującą się w badaniach folkloru i kultury regionu jest miejscowy uniwersytet. Na jego terenie znajduje się muzeum z bogatymi zbiorami etnograficznymi.

Bezpośrednią obserwację codziennego życia mieszkańców regionu, połączoną z pokazami strojów i tańców ludowych, umożliwiają wycieczki organizowane do górskich wiosek położonych w pobliżu miasta. Znana jest zwłaszcza wioska Doi Pui, zamieszkała przez plemię Meo, a także Mae Sa Valley, w której znajduje się tzw. szkoła słoni przygotowująca te zwierzęta do prac związanych z wyrębem lasu. Atrakcję przyrodniczą stanowią wodospady Mea Klang (wys. ok. 100 m) oraz gorące źródła w Fang (50 źródeł o temp. wody powyżej 90°C). Wiele cennych gatunków górskiej flory i fauny znajduje się na terenie najwyżej położonego w Tajlandii parku narodowego Doi Inthanon.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa