Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Cebu

Znajdź nas w social mediach

Cebu
Fot. Storm Crypt

Basilica Minore Del Santo Nino

Kościół został zbudowany w 1565 roku z inicjatywy Miguela Lopez de Legaspi oraz brata Andresa Urdaneta. Pierwotna konstrukcja została zniszczona w pożarze z 1568 roku i konieczna była odbudowa dokonana w 1602 roku. W środku znajduje się także muzeum, wypełnione olejnymi obrazami religijnymi i drzeworytami. Inspiracją dla budowy kościoła był obraz Santo Nino, uważany z najstarszą relikwię religijną z Filipin. 21 kwietnia 1521 Ferdynand Magellan podarował ją królowej Juanie jako prezent z okazji chrztu. Gdy kilkadziesiąt lat później do Cebu przybył  Miguela Lopez de Legaspi, rdzenni mieszkańcy nie przywitali go z otwartymi ramionami. Doszło do starć, w wyniku których najeźdźcy podpalili wioskę. W jednym ze spalonych domów odnaleziono nietknięty i niezniszczony obrazek  Santo Nino, przez co uznano go za święty.

Świątynia taoistów

Prowadzi do niej 81 schodków symbolizujących 81 nauk taoistycznych. Po wejściu odwiedzający zapalają tradycyjne kadzidełka; ci, którzy tego nie zrobią, narażają się na gniew bogów! Świątynia jest poświęcona pamięci chińskiego filozofa Lao-tse, który żył 600 lat przed naszą erą, a w jej wnętrzu wciąż przechowuje się jego prace. Wejście do świątyni jest repliką Wielkiego Muru Chińskiego, zaś wewnątrz oprócz sklepu z pamiątkami znajduje się też studnia życzeń.

Krzyż Magellana

Symbol chrześcijaństwa w Cebu, drewniany krzyż umieszczony tu po przypłynięciu przez Ferdynanda Magellana 14 kwietnia 1521 roku. Miejscowi mają w zwyczaju zatrzymywać się przy krzyżu i zapalać świeczki. Replika krzyża znajduje się naprzeciwko siedziby władz miejskich, niestety nie wiadomo, co się stało z oryginałem. Najbardziej prawdopodobną wersją jest to, że po odpłynięciu Magellana został użyty na opał przez rdzennych mieszkańców. Ferdynand Magellan zginął, usiłując wejść w głąb lądu by szerzyć chrześcijaństwo. Jego ciała nigdy nie odzyskano, ale oznaczono miejsce jego śmierci.

Fort San Pedro

Najstarszy fort w państwie. Niegdyś był centrum hiszpańskiej osady, zbudowano go z polecenia  Miguela Lopez de Legaspi. Później służył przez krótki czas jako miejsce zakwaterowania amerykańskich żołnierzy i szkoła dla mieszkańców Cebu, podczas II wojny światowej zaś jako baraki japońskiej armii. Przez pewien czas w ogrodach znajdowało się zoo, a aktualnie fort jest muzeum narodowym.

Pomnik Dziedzictwa Cebu

Znajduje się na Plaza Paran i upamiętnia wszystkie szczególnie ważne wydarzenia w historii Cebu, od czasów przed pojawieniem się Hiszpanów (panowanie władcy Humabona), aż po beatyfikację miejscowego męczennik, Pedro Calunsod. Budowa trwała 3 lata i została zakończona w 2000 roku, a w pracach brał udział sławny filipiński artysta Edgardo Castrillo.

Wyspa Mactan

Wyspa koralowa i bardzo popularne miejsce do nurkowania. Innymi wartymi obejrzenia wyspami w okolicy są Badian, Nonoc i Mactan. Oprócz pięknej, dzikiej przyrody można tam też w spokoju oddać się przyjemności opalania na piaszczystej plaży.

Olango

Wg zebranych danych, ta wyspa jest niezwykle popularnym miejscem odpoczynku wśród... ptaków. Migrując do ciepłych krajów na zimę zatrzymują się one tutaj aby zwiększyć rezerwy tłuszczu, ale czasami zostają na całą zimę. Spotyka się tu ptaki z Syberii, Chin, Japonii.

Fabryki Gitar

Znajdują się w Maribago i Lapulapu. Zwiedzający mogą tu zobaczyć, jak bardzo niezwykłym i niełatwym zajęciem jest tworzenie najpopularniejszego instrumentu muzycznego.

Muzea

Jako miasto o bardzo długiej historii Cebu może poszczycić się wieloma muzeami zajmującymi się przeszłością. Oprócz wspomnianego już muzeum w Forcie San Pedro należą do nich też muzea uniwersyteckie: San Carlos i Muzeum Uniwersytetu Południowo – Zachodniego. Sanktuarium Motyli pozwala na obejrzenie licznych gatunków tych zwierzą, a także mozaiki ułożonych z ich skrzydeł. Muzeum należy do profesora Juliana Jumalona. Do innych wartych obejrzenia należy muzeum pianin i zbiory orchidei.

Festiwale

W Cebu jest ich niezwykle dużo. Najbardziej sławnym jest ten poświęcony świętemu obrazkowi Santo Niño, czyli Sinulog. Ma wtedy miejsce wielka, kolorowa procesja. Kolejnym festiwalem religijnym jest Tagbo. Carcar Fiesta jest zaś świętowane dla uczczenia patronki miasta, św Katarzyny z Aleksandrii. Oprócz tego można tu natknąć się na takie ciekawe wydarzenia, jak Festiwal Mango.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 425 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!