Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Cebu

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: CEB; kod ICAO: RPVM)

Międzynarodowe lotnisko położone położony w pobliżu miasta Lapu-Lapu, na wyspie Mactan. Jest drugim, co do wielkości portem lotniczym na Filipinach. W 2008 roku obsłużył ponad 3,5 miliona pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, restauracje, bary, sklepy, kantory wymiany walut, bankomaty, wypożyczalnie samochodów. Istnieje możliwość skorzystania z pomieszczeń dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +6332 340-2486

Uwaga! Na lotnisku trzeba uiścić opłaty lotniskowe w wysokości – 550 pesos (dla odlotów międzynarodowych) lub 200 pesos (dla odlotów krajowych).

Punkty informacji lotniskowej znajdują się hali przylotów i w hali odlotów terminala.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Dostępne firmy to między innymi Avis i Thrifty. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Przed lotniskiem dostępne są parkingi długo i krótkoterminowe.

Komunikacja

Lotnisko znajduje się 3 km od centrum Lapu Lapu i 9 km od centrum miasta Cebu.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przy lotnisku. Należy uważać na osoby prywatne oferujące podwiezienie. Orientacyjna cena przejazdu do miasta Cebu to około 200 pesos. Często taksówkarze próbują podwoić cenę dla turystów, dlatego warto się upewnić wcześniej ile powinien kosztować przejazd.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Przystanek autobusowy znajduje się tuż przed lotniskiem. Charakterystycznym pojazdem dla Filipin jest jeepney – przerobiony samochód wojskowy. Wiele hoteli oferuje transport autobusami typu shuttle bus.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.mactan-cebuairport.com.ph

Adres

Mactan Cebu International Airport
Airport Road, Lapu-Lapu City, Cebu
Philippines 6016

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Philippines, Philippine Airlines, Cebu Pacific, Cathay Pacific, Korean Air, Silk Air. 

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 425 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!