Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Cebu

Znajdź nas w social mediach

Cebu - targ z pamiątkami
Fot. Don Dexter Antonio Photography ™

Najstarsze miasto Filipin, nazywane przez niektórych Królową Miast Południa. Jest głównym ośrodkiem chrześcijaństwa na Filipinach i kolebką tej religii w całej Azji. Można powiedzieć, że jest pod każdym względem „drugie”: to drugi po Manili co do wielkości obszar metropolitarny, druga najchętniej odwiedzana przez turystów miejscowość, ma także drugi co do wielkości port lotniczy. W kategorii portów Cebu wygrywa – jest największe. W Cebu jest właściwie wszystko. Miasto jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem biznesowym i nowoczesną metropolią, ale turyści mogą tu także podziwiać piękne plaże i naturalne tereny.

Zanim zostało opanowane przez hiszpańskich kolonizatorów w XVI wieku, Cebu służyło jako port handlowy i centrum wymiany towarów z muzułmanami. 7 kwietnia 1521 roku pojawił się tutaj Ferdynand Magellan, którego powitał lokalny władca Humabon. Magellan wbił w ziemię drewniany krzyż jako symbol chrześcijaństwa, a wkrótce kilkuset członków plemienia zostało ochrzczonych. 27 kwietnia 1565 roku do portu zawinął Miguel López de Legazpi wraz z kolonizatorami z Hiszpanii. Założyli tutaj swoją osadę, którą nazwali Wioska Najświętszego Imienia Jezus. 3 kwietnia 1898 roku generał Leon Kilat wzniecił rewolucje przeciwko hiszpańskiemu panowaniu. W grudniu tego samego roku Amerykanie pokonali wojska hiszpańskie podczas wojny w zatoce Manila, wówczas też w ręce mieszkańców Cebu przeszedł hiszpański fort. Rozpoczęła się droga do niepodległości Filipin. W 1937 roku Cebu otrzymało prawa miejskie na mocy karty miejskiej. Powołano burmistrza i radę miejską. Niestety, z racji swojego doskonałego położenia i warunków, podczas II wojny światowej miasto zwróciło uwagę Japończyków. Przez trzy lata było ich bazą, aż do marca 1945, gdy zostało wyzwolone przez USA.

Fascynujące jest to, że właściwie w odległości zaledwie kilku minut drogi od miasta można znaleźć odskocznię od tętniącej życiem metropolii. Odwiedzający może podziwiać piaszczyste plaże, egzotyczne palmy, krystalicznie czystą wodę bez konieczności zbytniego oddalania się od centrum. Nie brakuje w okolicy dzikiej przyrody: szczególnie obfituje ona w przeróżne gatunki ptaków. Kolejną zaletą dla turysty jest klimat panujący w Cebu. W porównaniu do reszty kraju jest raczej umiarkowany: pora sucha i deszczowa nie są tak drastycznie odmienne, temperatura przez cały rok osiąga od 23 do 33 °C. Najchłodniej jest w styczniu, zaś najcieplej w maju.

Cebu jest ważnym ośrodkiem edukacyjnym. Aktualnie znajduje się tu aż dziewięć uniwersytetów, w tym najstarszy na Filipinach i zarazem w całej Azji – Uniwersytet San Carlos. Oprócz branży spożywczej, wydobycia miedzi i dolomitów, produkcji mebli, elektroniki i wielu innych spore przychody dla miasta, ale także całej prowincji zapewnia turystyka. Władze dbają o zabytki oraz o infrastrukturę turystyczną, wiedząc jak wiele znaczy przypływ odwiedzających.

Jest to miasto oferujące szeroki wachlarz możliwości dla każdego. Zakupoholików ucieszą liczne centra handlowe, miłośnicy zwiedzania będą wniebowzięci sięgającymi daleko w głąb historii korzeniami miasta, amatorzy aktywnego spędzania czasu także znajdą coś dla siebie. Wszystko to w przyjaznej atmosferze. Cebu jest naprawdę atrakcyjnym miejscem dla turystów, o czym jednak warto przekonać się na własnej skórze.

Wybierasz się do Cebu? Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Cebu w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Cebu.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!11 ofert od 335 Sprawdź