Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Manili

Znajdź nas w social mediach

Manila
Fot. wili_hybrid

Jest stolicą Filipin i drugim największym miastem po Quezon, położonym na wyspie Luzon w pobliżu Zatoki Manilskiej. Liczy sobie ponad 1,6 mln mieszkańców. Niegdyś miasto było uważane za najpiękniejsze w całej południowej Azji. Niestety, II wojna światowa przyniosła ze sobą wiele zniszczeń i Manila została praktycznie zrównana z powierzchnią ziemi. Była drugim najbardziej zniszczonym w wyniku wojny miastem świata, tuż po... Warszawie. Można by podejrzewać, że miasto popadło w marazm w wyniku takiej katastrofy, jednak nic bardziej mylnego. Mieszkańcy bardzo szybko doprowadzili je do rozkwitu i odnowili. Manila jest dużym ośrodkiem, jednak mimo to nie męczy zwiedzającego. Być może jest to zasługa wielu parków: w mieście jest wiele drzew i roślinności. Jest tu wiele zabytków, ale także różne inne atrakcje dla odwiedzających o różnych gustach i w każdym wieku.

Wyspa Luzon w wiekach antycznych była nazywana „Wyspą złota”. Do umocnienia pozycji tego rejonu przyczyniły się kontakty handlowe z Chinami. Tereny Manili przeszły przez ręce sułtana Brunei, następnie władców muzułmańskich. Właściwa historia miasta ma swój początek w czasach kolonizatorów hiszpańskich. W 1571 roku założyli oni miasto nazwane Intramuros (czyli wewnątrz ścian), aktualnie historyczne, zabytkowe centrum Manili. Władcą Manili przed tym okresem był Sulejman III, który nie chciał podporządkować się dobrowolnie Hiszpanom. W związku z tym najeźdźcy postanowili przejąć miasto siłą i w krótkim czasie dopięli swego celu, ustanawiając Manilę stolicą kraju. Przez następne trzy wieki pozostawała ona pod kontrolą Hiszpanii i miejscem ważnej wymiany towarowej, przede wszystkim z Meksykiem. Spora populacja Chińczyków była uciskana i źle traktowana, co doprowadziło do buntu w 1574 roku, rozgromionego przez Hiszpanów. Mimo to, spory z Chinami wybuchały jeszcze kilkakrotnie. Manila przez kilka lat była pod władzą brytyjską, wybuchały też konflikty z Holendrami i Portugalczykami. W 1898 roku w wyniku wojny amerykańsko – hiszpańskiej Manila trafiła pod panowanie USA wraz z resztą terytorium Filipin. Filipińczykom nie było to na rękę: Emilio Aguinaldo proklamował republikę filipińską, na co nie zgodzili się Amerykanie. Przez następne 3 lata trwały walki, w końcu Filipińczycy poddali się. Wciąż jednak wybuchały krwawe zamieszki. Podczas II wojny światowej Manila odniosła wielkie zniszczenia, głównie z racji bombardowań japońskich. 4 lipca 1946 na mocy układu z USA Filipiny uzyskały niepodległość, a Manila pozostała stolicą.

Manila jest głównym portem Filipin oraz kluczowym ośrodkiem gospodarczo – ekonomicznym. Turystyka także nie należy do zaniedbanych dziedzin; ocenia się, że corocznie Manilę odwiedza milion turystów z całego świata.

Manila to piękne miasto, tętniące życiem i nowoczesne, pomimo licznych zabytków. Położenie geograficzne sprawia, że jest także doskonałym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania innych części Filipin. Baza noclegowa, świetna sieć komunikacyjna i doskonale rozwinięta turystyka pozwalają w pełni cieszyć się urlopem spędzonym w stolicy Filipin.

Wyjeżdżasz do Manili? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Manili. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Manili.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź