Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ManiliOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Manili

Ulica w Manili
Fot. express000

Fort Santiago

Jedna z najstarszych części fortyfikacji Intramuros (zabytkowej części Manili), jej budowę rozpoczęto w 1571 roku a ukończono aż 150 lat później. Tuż przed przybyciem Hiszpanów była to rezydencja ostatniego władcy Manili, Sulejmana III. Wówczas był to zwyczajny drewniany fort, na którego zgliszczach po spaleniu Hiszpanie zbudowali właśnie Fort Santiago – swój główny ośrodek militarny w tamtejszych czasach. Ustawiony jest w ten sposób, by obrońcy mogli obserwować morze i w razie potrzeby bronić się przed atakami piratów. Inną nazwą fortu jest „Ołtarz wolności”, nazwany tak aby upamiętnić śmierć osób trzymanych tu w niewoli przez Hiszpanów i Japończyków. Po II wojnie światowej udało się częściowo odbudować ruiny.

Pałac Gubernatora

Niegdyś rezydencja pomocnika gubernatora, Manuela Estacio de Venegas. Po pewnym czasie stał się rezydencją hiszpańskich gubernatorów i był nią od 1645 roku do 1863, kiedy to został zburzony przez trzęsienie ziemi. Po prawie 100 latach został odbudowany przez Narodowy Bank Filipin.

Katedra

Znajduje się w Intramuros. Jest powszechnie uznawana za najważniejszą katedrę w państwie, rezyduje tam arcybiskup Manili. Katedra jest poświęcona Matce Boskiej, jako patronce Filipin. Pierwotnie zbudowana była z drzewa palm i z bambusa, następnie przebudowana z kamienia. Wielokrotnie niszczona, bądź to przez siły natury (trzęsienia ziemi), bądź przez wojny. Na chwilę dzisiejszą budynek był przebudowywany już 6 razy.

Cmentarz Chiński

Założony w połowie XIX wieku przez Lim Ong i Tan Quien Sien , aby pozwolić na pogrzebanie Chińczyków, którym nie wolno było zajmować miejsca na hiszpańskich cmentarzach. Cmentarz zajmuje 54 hektary, a mauzolea które się na nim znajdują stanowią czasami prawdziwe dzieła sztuki: zdobione marmurem i witrażami. W ten sposób pokazuje się status społeczny zmarłego.

Park Paco

Zbudowany w 1822 roku i otoczony przez okrągłe ściany, niegdyś służył jako cmentarz miejski. Aktualnie w parku odbywają się różne wydarzenia muzyczne i kulturalne. Jest też popularnym miejscem spotkań, organizowania wesel, mszy i przyjęć.

Kościół św Augustyna

Najstarszy kościół w mieście, datowany na 1606 rok, zarazem jedna z największych atrakcji w obrębie Intramuros. Został zachowany w niezłym stanie, pomimo okupacji japońskiej. Wewnątrz znajduje się muzeum z relikwiami religijnymi.

Ogród Japoński

Tworzony przez miejscowe władze przy pomocy Społeczności Japońskiej, stanowi prawdziwą miniaturkę tradycyjnego japońskiego ogrodu. Można tu obejrzeć różne, niespotykane w naturze na Filipinach gatunki roślin. Ogród, oprócz reprezentacyjnego wyglądu, ma też na celu promowanie przyjaźni i współpracy japońsko – filipińskiej.

Pałac Malacañang

Uznawany za najpiękniejszy zabytek całych Filipin. Używany był jako budynek rządowy, po zawaleniu się Pałacu Gubernatora Rafael de Echague przeniósł tutaj siedzibę rządu. Do pewnego czasu był też rezydencją letnią hiszpańskiego gubernatora. W jednym skrzydle pałacu znajduje się muzeum prezydenckie, będące jednym z najczęściej odwiedzanych spośród wszystkich w kraju.

Muzeum Pambata

Interaktywne muzeum dla dzieci, podzielone na 6 części: Kalikasan (Środowisko), Maynila Noon (Dawna Manila), Tuklas (Nauka), Paglaki Ko (Wybór zawodu), Katawan Ko (Praca ciała), and Bata Sa Mundo (Dzieci globalnej wioski). Muzeum angażuje się też w pomoc zaniedbanym dzieciom. Do innych interesujących muzeów należą dwa muzea nauki, muzeum armii filipińskiej oraz muzeum Casa Manila (stylizowane na okres kolonialny).

Park Rizal

Inaczej Luneta. Jest to także miejsce spotkań i wypoczynku mieszkańców miasta. Odbywają się tu różne koncerty, uroczystości. Turyści mogą wstąpić do którejś z licznych restauracji czy muzeum, a przy odrobinie szczęścia wysłuchać koncertu z muszli koncertowej znajdującej się w parku.

Muzeum Banku Centralnego

Założone w 1974 roku z dotacji kolekcjonerów. Jego celem jest zebranie wszystkich monet i banknotów filipińskich wydanych na przestrzeni dziejów, ale także dziwnych i niespotykanych pieniędzy z innych zakątków świata.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa