Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Katanii

Znajdź nas w social mediach

catania_airport
Hala przylotów nowego terminalu lotniska Katania
Fot. Wikipedia

(kod IATA: CTA, kod ICAO:LICC)

Międzynarodowe lotnisko, znane jako lotnisko Catania Fontanarossa położone 4,5 km na południowy zachód od Katanii. Jest największym portem lotniczym na Sycylii. Nosi imię znanego kompozytora Vincenzo Belliniego. Loty do Katanii oferuje m.in. Alitalia, Air Berlin, Wind Jet Wizz Air czy easyJet.

Pasażerowie mają do dyspozycji jeden terminal pasażerski, oddany do użytku w 2007 roku. Na lotnisku działa punkt informacji turystycznej, oddział banku, kantor wymiany walut, punk zabezpieczania bagażu, poczta, sklepy, restauracja i bar. mapa lotniska i terminalu dostępna jest tutaj.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać: pod numerem telefonu 39 095 340505.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na parterze terminalu w hali przylotów.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód.  Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Budget, Europcar, Hertz, Sixt oraz Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Na terenie lotniska udostępniono wiele miejsc parkingowych. 

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki i autobusy. Jeśli chcesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o komunikacji i dojeździe na lotnisko czytaj tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeroporto.catania.it

Adres

Società Aeroporto Catania S.p.A
Fontanarossa Airport
95121 Catania
Włochy

Główni przewoźnicy

Loty do Katanii obsługują między innymi: Air Berlin, Air Italy, Air Malta, Alitalia, Air One, British Airways, easyJet, Lufthansa, Meridiana, Wizz Air, Wind Jet.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!