Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Bułgarii

Znajdź nas w social mediach

bułgaria
Fot. Shutterstock

Położona w samym sercu Bałkanów Bułgaria jest krajem bardzo zróżnicowanym geograficznie, rozciąga się od bezkresnej Niziny Naddunajskiej do położonych na południu pięknych wyżyn i gór (najwyższych na Bałkanach). Ale główną atrakcją kraju jest czyste i piękne wybrzeże Morza Czarnego, przyciągające turystów z całego świata.

Bułgaria to kraj niezwykle lubiany przez turystów z całego świata – dodatkowo kraj ten nigdy nie był tak łatwo dostępny jak dzisiaj, w dobie tanich lotów. Popularność zasługuje przystępnym cenom, wspaniałej regionalnej kuchni, czystym plażom, miłym ludziom i szybkiemu rozwojowi kraju. W miejscowościach usytuowanych blisko morza wciąż powstają nowe centra rozrywkowe, aquaparki, puby, bary i restauracje. Istnieją tu luksusowe hotele, oferujące gościom szeroki wybór atrakcji, jak wieczory folklorystyczne, bogaty program animacyjny i koncerty muzyczne na żywo.

Ładowanie...

Bułgaria to także niezwykłe zabytki, 12 bardzo dobrze zadbanych parków narodowych, świetnie zagospodarowane i czyste plaże. Na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego panują świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, jak: żeglarstwo, windsurfing, parachuting i wiele innych.

Kiedy lecieć do Bułgarii?

Najlepszą porą, by polecieć do Bułgarii jest okres od maja do września. Lata bywają gorące i suche, więc dobrym wyborem może być wiosna i wczesna jesień. Jednak największe tłumy zjeżdżają nad Morze Czarne na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy pogoda jest niemal niezmienna, dominują 30-stopniowe upały i bezchmurne niebo. Ma to też swoje odzwierciedlenie w wyższych cenach. Pobyt w lipcu może być nieco ryzykowny z racji frontów atmosferycznych na Morzu Czarnym, powodujących załamania pogody. Zdarzają się burze i dni z dużym zachmurzeniem, jednak właśnie wtedy należy najbardziej uważać na słońce, jest ono bowiem bardzo zdradliwe.

Bułgaria to także dobre miejsce do uprawiania sportów zimowych. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia. Góra Witosza na południowych obrzeżach Sofii jest najchętniej uczęszczanym przez narciarzy miejscem. W marcu organizuje się tam międzynarodowe zawody w slalomie i slalomie gigancie.

Marzysz o podróży? Znajdź tanie loty do Bułgarii!

Porównaj oferty na tanie loty do Bułgarii i zarezerwuj najtańszy bilet. Przejrzyj nasze promocje lotów do Bułgarii lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze. Bułgaria to kraj, który koniecznie powinien znaleźć się na Twojej liście podróży!

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty do Bułgarii?

Do Bułgarii polecisz bezpośrednio z Polski liniami lotniczymi LOT, Ryanair i Wizz Air.

Jak długo trwa lot do Bułgarii?

Zależnie od trasy, loty z Polski do Bułgarii trwają od dwóch godzin do nieco ponad dwóch i pół godziny. Są to bezpośrednie loty z Polski do Bułgarii.

Ile kosztują bilety lotnicze do Bułgarii?

Bilety lotnicze do Bułgarii można znaleźć już za około 200-300 zł w dwie strony. Zdarzają się jednak także okazje na loty już za mniej więcej 100 zł.

Kiedy najtaniej lecieć do Bułgarii?

Wysoki sezon na loty do Bułgarii przypada na lipiec i sierpień. Najtańszy miesiąc na podróż to listopad ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach. Nie masz czasu na przeszukiwanie ofert? Skorzystaj z naszych alertów cenowych. Określasz interesującą cię trasę pomiędzy polskim miastem a Bułgarią oraz maksymalną cenę, jaką chcesz zapłacić za bilet. Gdy tylko oferta tanich linii lotniczych do Bułgarii będzie dostępna, dostaniesz maila.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź