Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BułgariiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Bułgarii

bulgary_istock_000001012919xsmall
Zachód nad Morzem Czarnym
Fot.  Istock

Położona w samym sercu Bałkanów Bułgaria jest krajem bardzo zróżnicowanym geograficznie, rozciąga się od bezkresnej Niziny Naddunajskiej do położonych na południu pięknych wyżyn i gór (najwyższych na Bałkanach). Ale główną atrakcją kraju jest czyste i piękne wybrzeże Morza Czarnego, przyciągające turystów z całego świata.

Historia

Bułgaria to kraj o wielowiekowej historii, której ślady, dziś odrestaurowane, widać niemal na każdym kroku. Początki państwa sięgają jeszcze IV tysiąclecia p.n.e., kiedy to ludność koczownicza z Azji Środkowej osiedlała się na terenach obecnej Bułgarii. Już w V wieku p.n.e. zostało tu utworzone państwo zwane Królestwem Odrysów. Przeszło ono pod panowanie Rzymian jako prowincja Mezja, która stała się następnie miejscem najazdów Hunów i Gotów. Dopiero w VI wieku na te tereny zaczęły przybywać plemiona słowiańskie, które zostały podbite w 680 r. przez Protobułgarów. Państwo powstało w 681 roku, założone przez Asparucha. W latach  681-1018 Bułgaria była potężnym państwem ze stolicą w Plisce. Przez wiele kolejnych lat terytorium Bułgarii było już częścią państwa osmańskiego, by ostatecznie uzyskać niepodległość dopiero w 1878 r. Ten fakt doprowadził do ścierania się wpływów niemieckich i rosyjskich, a Bułgaria utraciła znaczną część terytorium w skutek wojen. Po I Wojnie Światowej straciła nawet dostęp do Morza Czarnego. Rozwój kraju to lata powojenne, kiedy Bułgaria postawiła na turystykę. Ukoronowaniem starań o wejście do współczesnej Europy było przystąpienie 1 stycznia 2007 do Unii Europejskiej.

Bułgaria to kraj niezwykle lubiany przez turystów z całego świata – dodatkowo kraj ten nigdy nie był tak łatwo dostępny jak dzisiaj, w dobie tanich lotów. Popularność zasługuje przystępnym cenom, wspaniałej regionalnej kuchni, czystym plażom, miłym ludziom i szybkiemu rozwojowi kraju. W miejscowościach usytuowanych blisko morza wciąż powstają nowe centra rozrywkowe, aquaparki, puby, bary i restauracje. Istnieją tu luksusowe hotele, oferujące gościom szeroki wybór atrakcji, jak wieczory folklorystyczne, bogaty program animacyjny i koncerty muzyczne na żywo.

Bułgaria to także niezwykłe zabytki, 12 bardzo dobrze zadbanych parków narodowych, świetnie zagospodarowane i czyste plaże. Na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego panują świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, jak: żeglarstwo, windsurfing, parachuting i wiele innych.

Kiedy lecieć?

Najlepszą porą, by polecieć do Bułgarii jest okres od maja do września. Lata bywają gorące i suche, więc dobrym wyborem może być wiosna i wczesna jesień. Jednak największe tłumy zjeżdżają nad Morze Czarne na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy pogoda jest niemal niezmienna, dominują 30-stopniowe upały i bezchmurne niebo. Ma to też swoje odzwierciedlenie w wyższych cenach. Pobyt w lipcu może być nieco ryzykowny z racji frontów atmosferycznych na Morzu Czarnym, powodujących załamania pogody. Zdarzają się burze i dni z dużym zachmurzeniem, jednak właśnie wtedy należy najbardziej uważać na słońce, jest ono bowiem bardzo zdradliwe.

Bułgaria to także dobre miejsce do uprawiania sportów zimowych. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia. Góra Witosza na południowych obrzeżach Sofii jest najchętniej uczęszczanym przez narciarzy miejscem. W marcu organizuje się tam międzynarodowe zawody w slalomie i slalomie gigancie.

Marzysz o podróży? Znajdź tanie loty do Bułgarii!

Porównaj oferty na tanie loty do Bułgarii i zarezerwuj najtańszy bilet.
Przejrzyj nasze promocje lotów do Bułgarii lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć najtańsze bilety lotnicze. Bułgaria to kraj, który koniecznie powinien znaleźć się na Twojej liście podróży!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa