Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Rumunii

Znajdź nas w social mediach

rumunia
Rumuńskie Karpaty
Fot. SXC

Kraina legendarnego hrabiego Drakuli wciąż budzi skojarzenia z mrocznymi zamkami i dzikimi pustkowiami. Jest w tym trochę prawdy, jednak Rumunia ma do zaoferowania znacznie więcej. Kraj ma duży potencjał turystyczny i wciąż inwestuje, by zachęcić do odwiedzin. Dla Polaków jest tym atrakcyjniejszy, że wciąż całkiem niedrogi.

Dla każdego znajdzie się coś do zwiedzenia w Rumunii. Znajdują się tam zarówno monumentalne szczyty górskie, jak i plaże dla nieco mniej aktywnych. Rumuńskie miasta czerpią z wielokulturowego dziedzictwa - państwo było w swojej historii pod panowaniem Turcji, Węgier i Austrii. Cesarskie władanie pozostawiło po sobie bardzo piękny ślad w postaci zabytkowych budowli.

Ciekawostki

 • Festiwale
  George Enescu Festival - najbardziej znany festiwal muzyki klasycznej w kraju, koniec sierpnia, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Siedmiogrodzie - maj, Festiwal Gitarowy w Siedmiogrodzie - skupiony na gitarze klasycznej, w sierpniu
 • Święta
  1 grudnia - Narodowe Święto Zjednoczenia, 8 grudnia – Dzień Konstytucji
 • Sport
  turystyka górska, jazda konna, wspinaczka
 • Kuchnia
  mamałyga, sarmale, mici
 • Sławni ludzie
  George Emil Palade - laureat nagrody Nobla z zakresu medycyny, George Enescu - kompozytor i muzyk
 • Naj...
  Pałac Ludu w Bukareszcie to największy budynek administracji rządowej na świecie

Mimo bogactwa krajobrazu - są tu wzgórza, równiny, lasy, rzeki i jeziora - Rumunia najczęściej jest jednak odwiedzana przez miłośników wędrówek po górskich bezdrożach. Góry zajmują prawie 1/3 terytorium państwa. Majestatyczne Karpaty, czasami nazywane Transylwańskim Alpami, dominują w środkowej części Rumunii i otaczają Wyżynę Transylwańską. Rumunia jest krajem, w którym ocalało stosunkowo dużo lasów. Tutejsza fauna także należy do bogatych. W lasach wciąż można się natknąć bez większych trudności na wilki, rysie, niedźwiedzie, kozice i jelenie. Przez kraj przepływa Dunaj, druga pod względem długości rzeka w Europie. Wpływając do Morza Czarnego tworzy jeden z największych i zarazem najciekawszych obszarów podmokłych, Deltę Dunaju.

Historia Rumunii była burzliwa. Przez wieki Rumunia była okupowana przez wiele krajów. Przez wiele lat rumuńskie prowincje stawiały opór tureckim najeźdźcom. W późniejszych latach terytorium zostało zajęte przez Imperium Habsburskie. W XX wieku Rumunia ucierpiała w wyniku obu wojen światowych, następnie zaś przez rządy komunistycznego dyktatora Nicolae Ceausescu. Ostatecznie jednak udało jej się wyswobodzić w 1989 roku, a już w dwa lata później ustanowić republikę i ogłosić konstytucję. W 2004 roku Rumunia została członkiem NATO, a w 2007 - Unii Europejskiej.

Mieszkańcy Rumunii są ludźmi serdecznymi i bardzo otwartymi na świat i na innych. Podróżując przez Rumunię trzeba nastawić się na to, że turyści budzą zainteresowanie miejscowych. Zwłaszcza w niewielkich miejscowościach i w górach często proponuje się im poczęstunek, chętnie podwozi się autostopowiczów.

Kiedy lecieć?

Rumunię można odwiedzać o każdej porze roku, zależnie od tego, co planujemy robić w tym kraju. Jeśli mamy zamiar wyłącznie zwiedzać, to lepiej będzie się zdecydować na podróż w okresie od kwietnia (rumuńskie wiosny są raczej ciepłe) do października. Tak samo w wypadku wypoczynku w kurortach nadmorskich rozsądniej jest wybrać lato, gdyż Rumunia nie ma tak ciepłego klimatu, jak kraje basenu Morza Śródziemnego. Jeśli chodzi o wycieczki górskie, to można je organiować każdej porze roku. Warunki panujące w zimie wymagają oczywiście większego doświadczenia. Infrastruktura narciarska jest ostatnio poddawana modernizacji, dlatego warto w sezonie narciarskim - od grudnia do połowy marca - wybrać się do jednego z kurortów: Poiana Brasov, Busteni, Predeal czy Sinaia.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź