Treść strony

tanie-loty-do-macedonii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do MacedoniiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Skopje (SKP) Skopje Apt.od 556Wybierz
 • Ohrid (OHD) Ohrid Apt.od 843Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Macedonii

Znajdź nas w social mediach

Macedonia
Macedonia - niezwykły kraj!
Fot. Wikipedia

Jest to jeden z krajów półwyspu Bałkańskiego, powstały po rozpadzie Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii. Nie jest to wprawdzie częsty cel wypraw w ten rejon Europy, jednak prawdziwi podróżnicy, którzy odwiedzili Macedonię twierdzą, że nigdzie nie widać różnorodność i bogactwa Bałkanów tak wyraźnie jak w tym małym kraju wciśniętym pomiędzy Albanię, Bułgarię i Grecję. Państwo wprawdzie nie ma dostępu do morza, jednak z pewnością nie można się tam nudzić – urokliwe miasteczka i wioski to mozaika kultur, kolorów, smaków, narodowości i tradycji.


Znaleźć tutaj można wiele wartościowych zabytków, a przede wszystkim spotkać fantastycznych ludzi. Kraj nie jest tak popularny jak ościenne rejony, ponieważ nie ma dostępu do morza, więc zapaleni plażowicze nie mają tutaj raczej czego oszukać, jednak jeśli chcemy spędzić wakacje w pięknym rejonie, ciesząc się wspaniała pogodą w miejscu nie skażonym jeszcze totalną komercjalizacją to Macedonia wydaje się być idealnym rozwiązaniem.


Najpopularniejsze miejscowości nie narzekają wprawdzie na brak turystycznego ruchu jednak w bardziej na uboczu położonych miejscowościach prawie nie ma podróżnych. Do niektórych przepięknych, starych wiosek w górach nie dociera właściwie nikt obcy, więc mieszkańcy bardzo dziwią się turystom. Warto zadać sobie trud by tam dotrzeć – wiele z nich pochwalić się może unikalną historią, często zobaczyć można zabytkowe cerkwie z oryginalnym wyposażeniem, czasem też spotkać ludowych artystów. Ludzie są gościnni i otwarci, na pierwszy rzut oka stanowią doskonałe połączenie najlepszych cech słowiańskich z południowym umiłowaniem zabawy, śpiewu i tańca, a także oczywiście dobrej kuchni i trunków.


Jest jednak kilka kwestii z których należy sobie zdawać sprawę przed wyjazdem do Macedonii – przede wszystkim nie jest to jednorodny kraj, a różnice pomiędzy grupami ludnościowymi zamieszkującymi te tereny są naprawdę znaczne i obejmują niekiedy nie tylko język, czy kulturę, ale również religię i tradycje. Warto również pamiętać o konieczności uszanowania obyczajów związanych chociażby ze zwiedzaniem kościołów, ponieważ zbyt swobodny strój lub zachowanie może obrażać uczucia religijne wiernych. Innym wartym odnotowania drobiazgiem, który trzeba mieć na względzie na terenach przygranicznych jest ich specjalny status – są to strefy zmilitaryzowane (poza przejściami granicznymi), należy więc uważnie dobierać sobie tam tematykę do pamiątkowych fotografii, ponieważ można mieć z tego powodu nieprzyjemność, jeśli lokalne władze uznają, że robi się zdjęcia obiektom wojskowym.


Interesującą kwestią jest sama nazwa tego kraju ponieważ równocześnie w użyciu pozostaje kilka jej odmian. Związane jest to ze sprzeciwem Grecji wobec stosowania przez ten kraj antycznej, hellenistycznej nazwy Macedonia. Nazwę tę jednak uznaje oficjalnie 125 krajów na świecie ze 154 z którymi Macedonia utrzymuje stosunki dyplomatyczne, jednak na arenie międzynarodowej stosuje się zwyczajowo określenie Była Jugosłowiańska Republika Macedonii lub jego amerykański skrót FYROM (Former Yugoslav Republic of Macedonia).


Macedonia jest krajem w głównej mierze wyżynnym i górskim, głównym źródłem dochodów kraju są usługi. Najważniejszą gałęzią przemysłu jest natomiast przetwórstwo  i to zarówno rolno – spożywcze, jak i przemysł hutniczy (metalurgia i szklarstwo). Rolnictwo dostarcza około 11 % PKB, jednak pod działalność rolnicza przeznaczone jest 40% powierzchni kraju – w dolinach rzek uprawia się zboże, natomiast stoki wzgórz obsadzane są winoroślą. Górskie łąki stanowią natomiast w dużej części pastwiska dla bydła.


Macedonia z pewnością warta jest odwiedzenia, każdy Europejczyk powinien poznać ten kraj pełen różnorodności, by w pełni docenić swoja przynależność do tak otwartego i tolerancyjnego kręgu kulturowego. Dodatkowo wspaniałe zabytki, smaczna kuchnia i gościnni ludzie zapewnią cudowne wspomnienia ze spędzonego w Macedonii urlopu.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!