Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Belgii

Znajdź nas w social mediach

gandawa
Gandawa
Fot. Donarreiskoffer / Wikipedia

Gandawa
Miasto o przebogatej historii: dawna siedziba hrabiów Flandrii i największe miasto zachodniej Europy XIII i XIV w. leżąca w sercu flamandzkiego rynku sukienniczego, należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Belgii. Na każdym kroku widać potęgę dawnej Gandawy. Turystów przyciągają tu: przepiękna architektura, muzea i galerie pełne arcydzieł malarstwa zachodniego i flamandzkiego. W mieście funkcjonuje słynny uniwersytet (Universiteit Gent), którego początki sięgają 1817 roku, a  gmach Biblioteki Uniwersyteckiej jest zaliczany do najbardziej znanych budynków w mieście. Jednym z najpiękniejszych zabytków, obowiązkowych na trasie każdego turysty, jest Katedra św. Bawona (XIII-XVI w.), w której można podziwiać cenne dzieła sztuki, m.in. uznawane za najwybitniejsze dzieło gotyckiego malarstwa flamandzkiego – Ołtarz Baranka Mistycznego autorstwa Huberta i Jana van Eycka. Warto też zobaczyć Zamek Gravensteen rozbudowywany na przełomie dwóch epok (zbudowano go w IX, a zmodernizowano w XVI w.). Współczesną atrakcją jest natomiast doroczny festiwal kwiatów - Floralies Gantoises.

Brugia
Brugia to jedna z najdoskonalej zachowanych średniowiecznych metropolii zachodniej Europy, co sprawia, że jest dziś wyjątkowo popularnym celem wycieczek. Ale warto przetrzymać tłok, by zapoznać się z jednymi z najbogatszych kolekcji sztuki flamandzkiej zgromadzonej w tutejszych muzeach i pospacerować wśród wąskich uliczek, podziwiając stojące przy nich wspaniałe, stare domy. Całe miasto poprzecinane jest też siecią kanałów, nad którymi rozpościerają się liczne zabytkowe mosty. Sprawiają one wrażenie, jakby jeszcze wczoraj przechadzali się tędy flandryjscy kupcy i baronowie. Z najważniejszych zabytków warto wymienić Kościół Najświętszej Marii Panny, z najwyższą wieżą w Belgii (116 metrów) i wspaniałą kolekcją klasycznego malarstwa. Dzwonnica na rynku stanowi niezwykły punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę całego miasta. Nieopodal usytuowane są XIV-wieczny Ratusz (Stadhuis) oraz Bazylika Świętej Krwi (Heilig-Bloed Basiliek) z XII wieku, szczycąca się relikwią w postaci fiolki z Krwią Chrystusa.

Belgijskie Ardeny
To niesamowite warunki dla wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu przez cały rok. Doskonała infrastruktura turystyczna pozwala równie dobrze bawić się zimą fanom narciarstwa alpejskiego, jak i latem: amatorom wspinaczki, piechurom, a nawet wielbicielom jeździectwa i zjazdów rowerowych.

Spa i Ostenda
Najpopularniejsze, o doskonałym zapleczu hotelarskim, nadmorskie uzdrowiska kraju.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź