Treść strony

tanie-loty-do-luksemburga

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do LuksemburgaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Luksemburg (LUX) Luxembourg Int. Apt.od 426Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Luksemburga

Znajdź nas w social mediach

luksemburg
Luksemburg to niewielki kraj z malowniczymi krajobrazami
Fot. Wolfgang Staudt

Luksemburg kojarzy się głównie z najbogatszym krajem Unii Europejskiej i stolicą finansjery, to również kraina lasów i wzgórz. Jest to niewielki kraj, którego powierzchnia zajmuje zaledwie 2,6 tys. km2. Jego historia związana jest z graniczącymi państwami, do których należą Francja, Belgia i Niemcy. Obecnie Luksemburg jest monarchią konstytucyjną z jednoizbowym parlamentem. Językiem narodowym jest luksemburski, który jest też językiem urzędowym. W administracji obowiązują jeszcze języki niemiecki oraz francuski. W tym niewielkim kraju żyje wiele narodowości, również polska. Ze względu na bliskie położenie, każdego dnia do pracy w Luksemburgu dojeżdżają mieszkańcy sąsiednich państw. 

Luksemburg to niezwykle urokliwe miejsce, pełne malowniczych zakątków i dopracowanych architektonicznie budowli. Bogata historia i walory turystyczne zachęcają coraz więcej osób do odwiedzenia tej części świata. Zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i aktywnie spędzanego czasu wolnego na świeżym powietrzu znajdą tu coś dla siebie. Nie brakuje tu bowiem zabytków, muzeów i ważnych historycznie miejsc, jednak znajdziemy też wspaniałe widoki, jeziora i góry. 

Kiedy najlepiej lecieć do Luksemburga?

Luksemburg leży w strefie klimatu umiarkowanego, zatem widoczna jest różnica temperatur, w zależności od pory roku. Średnia temperatura w styczniu waha się na granicy 1°C, najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, wówczas średnia temperatura wynosi ok. 17 st. Celsjusza. Najwięcej turystów przyjeżdża tu w okresie wakacyjnym, zatem jeśli nie zależy nam na wyższej temperaturze i chcemy uniknąć tłoku na szlakach turystycznych, warto wybrać inny termin. Luksemburg chętnie odwiedzany jest również zimą, szczególnie przez miłośników jazdy na nartach. Malownicze położenie tego kraju gwarantuje niezapomniane widoki, nawet jeśli temperatura spada poniżej zera. Poza stolicą kraju, turyści najczęściej wybierają Ardeny, głównie północną część. Tanie loty do Luksemburga możemy znaleźć dzięki wyszukiwarce w serwisie Tanie-loty.pl.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!