Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Bari

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: BRI; kod ICAO: LIBD)

Bari_airport_departure
Hala odlotów terminalu na lotnisku w Bari
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 8 km na północny zachód od centrum Bari, w Apulii, na południu Włoch. Wcześniej znane było jako lotnisko Bar Palese od pobliskiej dzielnicy Palese-Macchie. W 2008 roku lotnisko obsłużyło prawie 2,5 miliona pasażerów. W 2006 roku otwarto nowy terminal pasażerski imienia Karola Wojtyły.

 

Lotnisko posiada jeden wielopiętrowy terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:  +39 080 5800358        .

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na poziomie hali odlotów terminala, koło kas biletowych.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz i Europcar. 

Przed terminalami dostępne są parkingi krótkoterminowe i długoterminowe. Razem do dyspozycji podróżnych jest ponad 2500 miejsc parkingowych w wielopoziomowym garażu oraz na parkingu odkrytym. Pełny cennik oraz mapa parkingu dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest 8 km od centrum miasta.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Komunikację taxi zapewnia Radio taxi, tel.: 080 554 33 33 oraz Radio taxi satellitare Apulia Taxi, tel.: 0805346666. Czas podróży do centrum miasta to 25-30 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Do centrum miasta na Piazza Moro kursuje autobus miejski linii nr 16, w godzinach od 05:00 do 23:00. Autobus kursuje o 40-60 minut, czas przejazdu do centrum miasta to około 40 minut. Bilet w maju 2009 roku kosztował 0,77 euro.
Autobus firmy Tempesta zapewnia bezpośrednie połączenia na trasie lotnisko – Dworzec Centralny. Czas podróży wynosi około 25 minut. Bilet kosztuje 4,15 euro. 

Dodatkowo firma Pugliairbus zapewnia transport pomiędzy lotniskami Brindisi, Foggia i Bari. Dodatkowo dostępne są połączenia z lotniska Bari do Taranto i Matera.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.seap-puglia.it

Adres

Aeroporti Di Puglia
Viale Enzo Ferrari 
70126 Palese Bari
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: British Airways, Alitalia, Air One, Carpatair, EasyJet, Sky Europe, Ryanair, Lufthansa, MyAir.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 10 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY12 ofert od 298 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!