Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Bari

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: BRI; kod ICAO: LIBD)

Bari_airport_departure
Hala odlotów terminalu na lotnisku w Bari
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 8 km na północny zachód od centrum Bari, w Apulii, na południu Włoch. Wcześniej znane było jako lotnisko Bar Palese od pobliskiej dzielnicy Palese-Macchie. W 2008 roku lotnisko obsłużyło prawie 2,5 miliona pasażerów. W 2006 roku otwarto nowy terminal pasażerski imienia Karola Wojtyły.

 

Lotnisko posiada jeden wielopiętrowy terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:  +39 080 5800358        .

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na poziomie hali odlotów terminala, koło kas biletowych.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz i Europcar. 

Przed terminalami dostępne są parkingi krótkoterminowe i długoterminowe. Razem do dyspozycji podróżnych jest ponad 2500 miejsc parkingowych w wielopoziomowym garażu oraz na parkingu odkrytym. Pełny cennik oraz mapa parkingu dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest 8 km od centrum miasta.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Komunikację taxi zapewnia Radio taxi, tel.: 080 554 33 33 oraz Radio taxi satellitare Apulia Taxi, tel.: 0805346666. Czas podróży do centrum miasta to 25-30 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Do centrum miasta na Piazza Moro kursuje autobus miejski linii nr 16, w godzinach od 05:00 do 23:00. Autobus kursuje o 40-60 minut, czas przejazdu do centrum miasta to około 40 minut. Bilet w maju 2009 roku kosztował 0,77 euro.
Autobus firmy Tempesta zapewnia bezpośrednie połączenia na trasie lotnisko – Dworzec Centralny. Czas podróży wynosi około 25 minut. Bilet kosztuje 4,15 euro. 

Dodatkowo firma Pugliairbus zapewnia transport pomiędzy lotniskami Brindisi, Foggia i Bari. Dodatkowo dostępne są połączenia z lotniska Bari do Taranto i Matera.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.seap-puglia.it

Adres

Aeroporti Di Puglia
Viale Enzo Ferrari 
70126 Palese Bari
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: British Airways, Alitalia, Air One, Carpatair, EasyJet, Sky Europe, Ryanair, Lufthansa, MyAir.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!4 oferty od 1261 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 346 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź