Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Salonik

Znajdź nas w social mediach

saloniki
Stare mury miejskie w Salonikach
Fot. SXC

Saloniki to drugie pod względem wielkości miasto w Grecji i centrum administracyjne dwóch północnych regionów kraju. Dzisiaj jest to gwarne, kosmopolityczne miasto, w którym kwitnie życie kulturalne. Saloniki to także ważny ośrodek religijny – trudno się temu dziwić skoro to właśnie tu rozpoczynali swą działalność święci Cyryl i Metody.

Swój nowoczesny wygląd miasto zawdzięcza w znacznej mierze pożarowi, który w 1917 r. niemal doszczętnie zniszczył dzielnicę turecką i żydowską z 32 synagogami. Saloniki odbudowano w ciągu następnych 8 lat według planów przygotowanych pod nadzorem francuskiego architekta i archeologa Ernesta Hébrarda. Dziś długie centralne aleje biegnące równolegle do brzegu morza przecinają pod kątem prostym ulice gęsto obsadzone dającymi cień drzewami, pojawiły się także wyższe i nowocześniejsze niż dotychczas stawiane budynki.

Wielu Greków jest przekonanych, że życie w Salonikach, znacznie bardziej kosmopolitycznych i zamożniejszym od Aten, znanym centrum uniwersyteckim, siedzibie międzynarodowych targów oraz słynnym ośrodku muzyki awangardowej i rozrywki, jest przyjemniejsze niż w stolicy.

Pomimo zniszczeń wywołanych pożarem, miasto szczyci się wieloma unikatowymi zabytkami, w tym wielką liczbą pięknych bizantyjskich kościołów. Żyjące szybkim rytmem miasto przyciąga do siebie coraz większą ilość turystów.

A więc gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Salonik w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Salonik.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air24 oferty od 135 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!4 oferty od 350 Sprawdź