Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Mykonos

Znajdź nas w social mediach

tanie loty na Mykonos
Fot. Shutterstock

Mykonos, znane też jako Chora, to greckie miasto na zachodnim wybrzeżu wyspy Mykonos, która należy do archipelagu Cyklad, na Morzu Egejskim. Mykonos to największe miasto i stolica wyspy, która góruje na imponującym wzgórzu Kastro, pośród starożytnych zabytków. Miasto wyróżnia się piękną architekturą, domami malowanymi na biało i wąskimi, klimatycznymi uliczkami. W dzielnicach portowych poczujecie prawdziwy śródziemnomorski urok wyspy, pełen kolorowych łódek i stylowych jachtów. Tu także znajduje się miejsce zwane Małą Wenecją, gdzie domy niemal wchodzą do morza i oblewane są przez fale.

Mykonos uważane jest za najbardziej luksusowe i kosmopolityczne greckie miasto. Miejsce to stało się tak modnym kierunkiem, że chętnie przyjeżdżają tu znani celebryci i biznesmeni. Także młodzi ludzie z całego świata chętnie kupują tanie loty do Mykonos, aby imprezować i cieszyć się niekończącą się zabawą. Bez problemu znajdziecie tu modne kluby, ekskluzywne bary oraz liczne restauracje i tawerny. Greckie miasto może pochwalić się także pięknymi plażami, na których wypoczniecie po całonocnej zabawie. 

tanie loty na Mykonos - zachód słońca

Skąd polecisz do Mykonos? Jakie lotniska znajdują się w Mykonos?

W mieście znajduje się Port Lotniczy Mykonos, który położony jest zaledwie 4 km od centrum. Z lotniska do Mykonos dostaniecie się prywatnym minibusem lub taksówką. Przejazd trwa około 15 minut. W sezonie turystycznym bezpośrednie tanie loty do Mykonos proponuje linia Wizz Air, z którą możecie polecieć najtaniej z Gdańska i Katowic. Warto sprawdzać także ofertę lotów czarterowych, które posiadają ofertę bezpośrednich lotów z największych polskich lotnisk m.in. z Warszawy. Do Mykonos możecie także polecieć ze stolicy Polski linią Aegean z przesiadką w Atenach.

tanie loty na Mykonos - port

Pogoda w Mykonos. Kiedy lecieć do Mykonos?

Najlepsza pogoda w Mykonos przypada na miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień. W tych miesiącach temperatura powietrza w dzień to około 26 stopni Celsjusza. Jeśli planujecie kąpiele w Morzu Egejskim, warto kupić tanie loty do Mykonos na sierpień, wtedy woda jest najbardziej nagrzana słońcem i przyjemna do pływania. Wybierając na wypoczynek miesiące wiosenne oraz jesienne odpoczniemy przy zdecydowanie niższych temperaturach wynoszących w dzień około 20 stopni Celsjusza.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Mykonos?

Jeśli szukasz bezpośrednich tanich lotów na Mykonos to najlepszą opcją będzie lot Wizz Air z Gdańska i Katowic. W sezonie wakacyjnym bezpośrednio możesz także polecieć lotami czarterowymi oferowanym i przez biura podróży.

Jak długo trwa lot na Mykonos?

Długość lotu do Mykonos zależy od tego, z którego lotniska planujesz lecieć. Jeśli z Katowic to lot potrwa około 2,5 godziny. Jeśli z Gdańska to około 3 godzin.

Ile kosztują bilety lotnicze na Mykonos?

Średnia cena lotów z tanią linią Wizz Air to około 300 zł w obie strony. Jednak zdarzają się także promocje, podczas których za bilety lotnicze w obie strony zapłacicie około 100 zł.

Kiedy najtaniej lecieć na Mykonos?

Wysoki sezon na loty do Londynu przypada na lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to styczeń i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź